Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

pathfinder1 написа:Има ли хора ....?
Ако, имаш предвид отношенията - Да по-човешки са от тези в България. Аз живея смея да кажа сред много симпатични хора. Например от един месец имам само проблеми. И преди съм го казвала - мисля, ще го кажа пак: Няма да престана да се удивлявам на готовността на хората около мен за помощ. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от martatabs »

ivanko13 написа:
pathfinder1 написа:Имали хора които са в момента в Канада?
Има, около 30 милиона някъде по официални данни...
:lol: :lol: :D :D :rofl: :rofl: :P .... Population - 34,449,000 ;)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от mortigur »

Взехте човека на подбив, :swear:
Taxation is theft.
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Vladislav »

Ташак си правите на чужда д....а, a?
Човек е това, което мисли.
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

:cash: За парите и другото (моля никой да не приема долното като хвалба, щото не е такова)
Аз съм от тия, дето преди да дойдат в Канада, в България взимаха култовата в тая дискусия цифра 4-5 К лева /2007г./. Сметнах си го - било е 5280 бруто и към 4000 чисто, така че съм баш вашия случай :y: . Това ми бе предложено от голяма английска консултантска фирма през 2007г., 6 м. преди да дойда в Канада. Давам си сметка, че това си бяха доста пари от заплата за Б-я, а именно: връзват се по 240 лв. на ден, при положение, че през 2010 минималната заплата на месец бе 240лв., а може и още да е така. Не такива, но добри пари за наемен труд почнах да взимам в Бг след 2003г., когато надойдоха чужди фирми, като преди английската, работих за белгийска и ирландска. Български работодател не би ми дал такива пари, щото те всичко знаят и могат и без такива като мен ;) .

Как стигнах до това заплащане?
1. Много учене и стабилни дипломи :sweat:
2. Няколко специализации в Германия и Холандия :whew:
3. Години на доказване и изграждане на контакти :handshake:
4. Не бях дете, съпруга и пр. на никого, та затова се ориентирах към западни фирми, за които качествата са по-важни от връзките. :$

Защо предпочетох несигурността в Канада?
1. Стреса и неуредиците ми идваха в повече и въпреки, че работех за чужди фирми, все пак живеех в България и работата ми изискваше доста контакти с местни институции, което не е общуване, а "борене на свинкя с тикви" :@ .
2.Вече бях живяла в Холандия и Германия и знаех, че има и друг тип държави, където живееш по-спокойно и 80% от нещата, за които си късаш нервите и си губиш времето в Бг, там просто си ги получаваш от институциите като услуги, без да те изнудват и рекетират. Да, като цяло институциите работят в Канада и съм доволна. :)
3. Нямах нито време, нито сили да водя нормален живот и това ми се стори твърде висока цена дори за 5к на месец
4. Парите винаги са били важни за мен, но в един момент осъзнах, че не са най-важното. Какъв ми е келепира да давам здраве за пари, като после непременно ще трябва да давам пари за здраве? :!: Много мерси от това.
5. В Канада съм никой, може и така да си остана, но нямам проблеми с егото и не ми пука: тук се чувствам спокойна, свободна и щастлива. И парадокса е, че предполагаемата несигурност в Канада, всъщност за мен се превърна в усещане за по-голяма сигурност.

Това беше моят избор и никога не съм съжалила. Но хората са различни.

Стана много дълго май... Айде стига съм писала, а да подкарвам овцете, че ще ми се карат... :punch:

Бойко Борисов: Студентите да станат овчари!
http://www.youtube.com/watch?v=G83u0fXXqOo"
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Gotina написа::cash: За парите и другото (моля никой да не приема долното като хвалба, щото не е такова)
Аз съм от тия, дето преди да дойдат в Канада, в България взимаха култовата в тая дискусия цифра 4-5 К лева /2007г./. Сметнах си го - било е 5280 бруто и към 4000 чисто, така че съм баш вашия случай :y: . Това ми бе предложено от голяма английска консултантска фирма през 2007г., 6 м. преди да дойда в Канада. Давам си сметка, че това си бяха доста пари от заплата за Б-я, а именно: връзват се по 240 лв. на ден, при положение, че през 2010 минималната заплата на месец бе 240лв., а може и още да е така. Не такива, но добри пари за наемен труд почнах да взимам в Бг след 2003г., когато надойдоха чужди фирми, като преди английската, работих за белгийска и ирландска. Български работодател не би ми дал такива пари, щото те всичко знаят и могат и без такива като мен ;) .

Как стигнах до това заплащане?
1. Много учене и стабилни дипломи :sweat:
2. Няколко специализации в Германия и Холандия :whew:
3. Години на доказване и изграждане на контакти :handshake:
4. Не бях дете, съпруга и пр. на никого, та затова се ориентирах към западни фирми, за които качествата са по-важни от връзките. :$

Защо предпочетох несигурността в Канада?
1. Стреса и неуредиците ми идваха в повече и въпреки, че работех за чужди фирми, все пак живеех в България и работата ми изискваше доста контакти с местни институции, което не е общуване, а "борене на свинкя с тикви" :@ .
2.Вече бях живяла в Холандия и Германия и знаех, че има и друг тип държави, където живееш по-спокойно и 80% от нещата, за които си късаш нервите и си губиш времето в Бг, там просто си ги получаваш от институциите като услуги, без да те изнудват и рекетират. Да, като цяло институциите работят в Канада и съм доволна. :)
3. Нямах нито време, нито сили да водя нормален живот и това ми се стори твърде висока цена дори за 5к на месец
4. Парите винаги са били важни за мен, но в един момент осъзнах, че не са най-важното. Какъв ми е келепира да давам здраве за пари, като после непременно ще трябва да давам пари за здраве? :!: Много мерси от това.
5. В Канада съм никой, може и така да си остана, но нямам проблеми с егото и не ми пука: тук се чувствам спокойна, свободна и щастлива. И парадокса е, че предполагаемата несигурност в Канада, всъщност за мен се превърна в усещане за по-голяма сигурност.

Това беше моят избор и никога не съм съжалила. Но хората са различни.

Стана много дълго май... Айде стига съм писала, а да подкарвам овцете, че ще ми се карат... :punch:

Бойко Борисов: Студентите да станат овчари!
http://www.youtube.com/watch?v=G83u0fXXqOo"
Добре де наистина не разбирам защо си емигрирала в Канада........за да си никоя. :wasntme: след като като човек, образования, специализации - си тежиш на друго място.

Ето при мен е подобно на твоето - положението но стремоглаво летя нагоре в щатите и не съм никой уча в два университета единия от които един от най-добрите в света, работя за 6 цифрена заплата и имам големи амбиции. Но просто живея в страна в която като чуят специализации и работа в Германия и си казват - оу браво, найс.
Докато Канадците усещането ми, е че всичко що не е Канадско - те пращат по-дяволите
Въобще не ми е ясно един успял човек кво дири в такава връзкарска и "комунистическо-сибирска" страна дето трябват едно 5-6години да се връщаш назад или да не се развиваш и достигнеш местните....от това което чета из този форум от тези дето са в Канада........
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Marto »

Californian написа:
Gotina написа::cash: За парите и другото (моля никой да не приема долното като хвалба, щото не е такова)
Аз съм от тия, дето преди да дойдат в Канада, в България взимаха култовата в тая дискусия цифра 4-5 К лева /2007г./. Сметнах си го - било е 5280 бруто и към 4000 чисто, така че съм баш вашия случай :y: . Това ми бе предложено от голяма английска консултантска фирма през 2007г., 6 м. преди да дойда в Канада. Давам си сметка, че това си бяха доста пари от заплата за Б-я, а именно: връзват се по 240 лв. на ден, при положение, че през 2010 минималната заплата на месец бе 240лв., а може и още да е така. Не такива, но добри пари за наемен труд почнах да взимам в Бг след 2003г., когато надойдоха чужди фирми, като преди английската, работих за белгийска и ирландска. Български работодател не би ми дал такива пари, щото те всичко знаят и могат и без такива като мен ;) .

Как стигнах до това заплащане?
1. Много учене и стабилни дипломи :sweat:
2. Няколко специализации в Германия и Холандия :whew:
3. Години на доказване и изграждане на контакти :handshake:
4. Не бях дете, съпруга и пр. на никого, та затова се ориентирах към западни фирми, за които качествата са по-важни от връзките. :$

Защо предпочетох несигурността в Канада?
1. Стреса и неуредиците ми идваха в повече и въпреки, че работех за чужди фирми, все пак живеех в България и работата ми изискваше доста контакти с местни институции, което не е общуване, а "борене на свинкя с тикви" :@ .
2.Вече бях живяла в Холандия и Германия и знаех, че има и друг тип държави, където живееш по-спокойно и 80% от нещата, за които си късаш нервите и си губиш времето в Бг, там просто си ги получаваш от институциите като услуги, без да те изнудват и рекетират. Да, като цяло институциите работят в Канада и съм доволна. :)
3. Нямах нито време, нито сили да водя нормален живот и това ми се стори твърде висока цена дори за 5к на месец
4. Парите винаги са били важни за мен, но в един момент осъзнах, че не са най-важното. Какъв ми е келепира да давам здраве за пари, като после непременно ще трябва да давам пари за здраве? :!: Много мерси от това.
5. В Канада съм никой, може и така да си остана, но нямам проблеми с егото и не ми пука: тук се чувствам спокойна, свободна и щастлива. И парадокса е, че предполагаемата несигурност в Канада, всъщност за мен се превърна в усещане за по-голяма сигурност.

Това беше моят избор и никога не съм съжалила. Но хората са различни.

Стана много дълго май... Айде стига съм писала, а да подкарвам овцете, че ще ми се карат... :punch:

Бойко Борисов: Студентите да станат овчари!
http://www.youtube.com/watch?v=G83u0fXXqOo"
Добре де наистина не разбирам защо си емигрирала в Канада........за да си никоя. :wasntme: след като като човек, образования, специализации - си тежиш на друго място.

Ето при мен е подобно на твоето - положението но стремоглаво летя нагоре в щатите и не съм никой уча в два университета единия от които един от най-добрите в света, работя за 6 цифрена заплата и имам големи амбиции. Но просто живея в страна в която като чуят специализации и работа в Германия и си казват - оу браво, найс.
Докато Канадците усещането ми, е че всичко що не е Канадско - те пращат по-дяволите
Въобще не ми е ясно един успял човек кво дири в такава връзкарска и "комунистическо-сибирска" страна дето трябват едно 5-6години да се връщаш назад или да не се развиваш и достигнеш местните....от това което чета из този форум от тези дето са в Канада........
Ти си едно много объркано и заблудено момче.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Така го виждаш ти.....
Аз се виждам по друг начин - сравнение с хората от тук - за моите скромни 28 години се виждам като подминал като парен влак повечето емигранти от България които сега са между 30-40.......и като заплата и като тукашни университети и образования и като всичко. :inlove: и се гордея с това де колко съм упорит. за малкото овреме в което съм в страната. ;)
А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Koko »

Californian написа:Така го виждаш ти.....
Аз се виждам по друг начин - сравнение с хората от тук - за моите скромни 28 години се виждам като подминал като парен влак повечето емигранти от България които сега са между 30-40.......и като заплата и като тукашни университети и образования и като всичко. :inlove: и се гордея с това де колко съм упорит. за малкото овреме в което съм в страната. ;)
А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Защо вместо да си губиш ценното време с писане в нета не се концентрираш върху амбициозните си цели?
Така и за тебе, и за нас ще е по-добре.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от mortigur »

Californian написа:Така го виждаш ти.....
Аз се виждам по друг начин - сравнение с хората от тук - за моите скромни 28 години се виждам като подминал като парен влак повечето емигранти от България които сега са между 30-40.......и като заплата и като тукашни университети и образования и като всичко. :inlove: и се гордея с това де колко съм упорит. за малкото овреме в което съм в страната. ;)
А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
Има една стара приказка: "Куче дето лае не хапе". Тъй че ти продължавай да се хвалиш, ние също ти вярваме.....
Taxation is theft.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от MrGeek »

Californian написа:А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
Това е хубаво, обаче явно банките не са много наясно с неограничените ти възможности, щом ти отказват най-обикновена кредитна карта. Ще трябва да поработиш повечко по този въпрос. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

Не сте първите, които се чудите защо съм в Канада, но аз знам. На първо място написах:

1. Стреса и неуредиците ми идваха в повече и въпреки, че работех за чужди фирми, все пак живеех в България и работата ми изискваше доста контакти с местни институции, което не е общуване, а "борене на свинкя с тикви" :headbang: .

По-конкретно ставаше въпрос за следното, специално в работата: имаш проекти, имаш реалистични срокове, разчетени по официални законни документи. Да, обаче еди-кое си министерство или агенция не прави нещата в тия срокове и стреса ми почва да нараства, щото аз съм си свършила работата, но сроковете все бяха на косъм или направо пресрочени - не по моя вина, но... нали разбираш, в моя ресор все пак. Не че някой е поставял под въпрос позицията ми, но ... С други думи, не беше възможно да си върша нормално работата.
И още нещо: англичанина, дето ми беше шеф, след 10 месеца в България помоли шефовете си в британско да го прехвърлят в друг офис, защото не знаел как да се справи с българските институции. Смилиха се над него и той отлетя поживо-поздраво за Киргистан. Не знам после какъв е дошъл, защото и аз напуснах по същото време, че трябваше да стягам куфарите.
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

:o: да добавя, че сроковете, за които говоря, бяха предварително съгласувани и одобрени от съответните институции...но това едва ли изненадва някой, който е наясно със ситуацията. Абе не искам даже да си спомням...
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

за същата работа в Канада, с реалната ми квалификация и дипломи, би трябвало да получавам около 80к, но това скоро няма да стане, защото - тук вече сте прави - нито дипломите, нито стажа ми са канадски :) .
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

MrGeek написа:
Californian написа:А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
Това е хубаво, обаче явно банките не са много наясно с неограничените ти възможности, щом ти отказват най-обикновена кредитна карта. Ще трябва да поработиш повечко по този въпрос. ;)
Ами не бях аз виновен а някой умник.......защото е тъпо да отказват поради причината че нямаш моргич - та аз нали за това искам да ползвам главно картата(за събиране на кредитна история).....и така.
говорих с мениджъра разясних му че имам вече 2 кредитни карти от други банки в страната, хубава кредитна история стабилна работна професия с опит 10 години и т.н....та ми я дадоха........обаче за моргич още не намирам смелост, страх ме е да не ми откажат. Ще изпусна евтините цени и ще съжалявам после ама както и да е.
Публикувай отговор