Още един въпрос за образование и стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от karelia79 »

Zorriiii, при нас е почти същото положение като при вас. В смисъл и аз съм завършила право - магистър и съм работила в банка. Но това няма значение - взимаш точки за общия трудов стаж т.е. ако е над 4 години (говоря без времето през което си била в майчинство) - взимаш 8 точки. За магистратура в повечето случаи дават 10 точки, може и да дадат 12, но аз лично не разчитам на това. Двете деца - 8 точки, фин. автономност-1 точка. Ниво В2 на френски означава12 точки. Мъжът ти взима максимума за възраст и за образование. И ти взимаш максимума за възраст.
Значи се получава:8+10+8+1+12+3+3+16=61 точки. За мъжа ти ако се хване да учи френски, може да си пише нива 5/5 спокойно и тогава от него ще имате още 4 точки. Незнам ти как си с английския, но предполагам че и ти можешда си пишеш 5/5, което са още 4 точки. В такъв случай имате 69точки, което би трябвало да означава че ще ви поискат доказване ниво на език и би могло хипотетично да не се явявате на интервю. :clap:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от zorryyy »

Oxxxxxxxxxxxx, много ме обнадежди. Мерси много. Утре отивам да превеждам документите в такъв случай. От няколко дена само чета и смятам. Мерси!!!! :)
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
tonidido
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 12:34 pm

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от tonidido »

Здравейте

Започнах работа по граждански договор.Въпросът ми е дали трябва да оведомя във Виена?
Публикувай отговор