Домашен ИНТЕРНЕТ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от janyz »

Здравейте. Може ли някой да сподели , дали е доволен от интернета , който предлага COLBANET и конкретно , какво значи ADSL 2+ , ADSL , Dial-Up , VOIP и кой от тях е за препоръчвне за домаешно ползване......Благодаря на всички . Моля за сериозни отговори .
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от Ascao »

Google - 2 секунди:

ADSL 2+

Dial-up Internet access

Voix sur IP

Приятно четене. :)

Аз пък ти препоръчвам Fibe на Бел - плащаш десеттина долара в повече, но качеството и скоростта са несравними...
Гледаме си HD телевизия без да сече и сваляме от БГ торент тракерите без никакви ограничения.
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от yahoo »

ADSL 2+ го предлагат само в и около центъра на Монреал, поне така беше доскоро. Така че остава ADSL за останалите. Dial-up не го брой изобщо освен ако цената на интернета не е от решаващо значение за избора. Бях с Colbanet известно време. Твърдят че няма лимит. Докато не надвишиш някакъв лимит за трафик нещата са почти ок. Но минеш ли лимита (забравил съм колко беше) те прехвърлят на втори много по-бавен сървър и тогава и една страница не може да се отвори за минута. Не че ти ограничават скороста, но заявките се обслужват по-бавно и става дразнещо бавно когато сменяш често страници. Огледай и за други предложения. Аз никога повече не бих ползвал colbanet с уж липсата на лимити. Ако няма да сваляш много става, но пък се губи и смисъла да е неограничен.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от John Smith »

Ascao написа:Гледаме си HD телевизия без да сече и сваляме от БГ торент тракерите без никакви ограничения.
Явно не гледате много при 60-100GB/месец трафик, който предлага BELL за Fibe пакетите. Ако пък наистина сваляте от Internet без никакви ограничения, накрая ще си гледате така :o сметката. Продължавайте да храните една компания, която умишлено спъва развитието на комуникациите в Канада само с цел да си продаде услугите на максимална цена.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от AnnaR »

В Монреал става. Година и нещо сме били с тях и нямах особени проблеми, добър сервиз. Беше без лимит на сваляне и качване и мисля, че още е, скростта му беше добра. Ще ти се наложи да им се обаждаш по мобилния, когато имаш проблем, ако тефона ти е също с тях и често ще те оставят на изчкване. Извън Монреал: твърдо не.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от becks »

Ascao написа:Google - 2 секунди:

ADSL 2+

Dial-up Internet access

Voix sur IP

Приятно четене. :)

Аз пък ти препоръчвам Fibe на Бел - плащаш десеттина долара в повече, но качеството и скоростта са несравними...
Гледаме си HD телевизия без да сече и сваляме от БГ торент тракерите без никакви ограничения.

при наличието на толова алтернативи е тъпо да храниш ROBELUS (Rogers - Bell - telus) всеки месец със стотина долара за интернет. HD с ограничението в трафика, който Бел предлага ще гледаш, ама някой друг път
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от yahoo »

Мисля че той не говори за неограничен трафик, а че няма ограничения на портове и пакети които се правеха след 16h на белския ADSL и беше проблем за торентите. Иначе незнам какво трябва да се случи за да няма лимит на трафика при Бел.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от Agi »

Аз съм с Колба, от миналата година - и съм доволна. Имам около 13М и след 17ч скоростта си остава същата :). Не съм имала никакви прекъсвания - което за мен си е важно, защото телефонът ми също е VOIP, но с друга компания. Но много зависи къде се намираш спрямо централата на Бел, както и какво е състоянието на жиците у вас.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от John Smith »

yahoo написа:Иначе незнам какво трябва да се случи за да няма лимит на трафика при Бел.
Да започнат хората да разбират, че Bell/Rogers ги лъжат и съответно да търсят алтернативи. Техните предложения са като да си купиш нова кола с условието да я караш само по 5km на ден. Bell/Rogers се усетиха, че Internet-TV им отрязва клона на техните собствени телевизии, затова ще правят всичко възможно да налагат ограничения. 60GB са по 1 песвдо-HD филм на ден с качество на Upscale DVD. За $50+/месец - толкова. Ако искате да имате истински Internet не само днес, но и утре, прекъсвайте всякакви отношения с фирми с подобни бизнес практики. Аз лично мога да издържа и 3 години на най-бавния алтернативен DSL, ама искам да ги видя дали те ще издържат толкова време с армията некадърници, получаващи 6-цифрени заплати само на база изнудване на клиентите и прехвърляне на поддръжката в Индия и Бангладеш.

Нямам никакви отношения нито с Bell, нито с Rogers. И на двете компании съм казал, че на следващо им обаждане ще направя официално оплакване. Телефонът ми е в Do Not Call List и нямам бизнес с тях от години. Ако сте им клиент и искате Paper Bill, ще ви натоварят с $2 - за екологията! Защото им казах да не ми се обаждат, сега ми пращат по 2 писма месечно с някакви смехотворни предложения - free of charge. А къде остана екологията? :fubar:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от petiov »

Ascao написа:
Аз пък ти препоръчвам Fibe на Бел - плащаш десеттина долара в повече, но качеството и скоростта са несравними...
Гледаме си HD телевизия без да сече и сваляме от БГ торент тракерите без никакви ограничения.
Значи, от собствен опит не само ,че не ти препоръчвам, ами и те съветвам да стоиш далече от "Бел". Дори и да ти е дълбок джоба, за да си плащаш сметките, пак ще си остане некачествената услуга и ограниченията. В момента ползвам "Аканак" и от 3 години не съм имал дори веднъж проблем с тях. Без ограничения и с доста по-ниска сметка ;) .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от ablood »

Petiov

Или се изхвърляш зверски, или си голям късметлия. Аканак официално имат най-лошия сървис.

Ако под това, че не си имал проблеми означава, че не са ти пращали мутри ти вярвам. Ако твърдиш, че имаш стабилен интернет, без прекъсвания 10080 минути в седмицата, ще се усъмня, но чудеса стават.


За 5 години с Bell веднъж ми се появи проблем. Пратиха ми техник, пренавърза кутиите с кабели, инсталира ми новичък, готин модем и си замина. Толкова.

Иначе верно, че са скъпари.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от petiov »

Аblood,
Не смятам, за толкова време,че късметът ме е предпазил от проблеми с "Аканак". За първото, пък не си заслужава и да коментирам. Така, че трябва да измислиш и трети вариант, защото горепосочените не струват. А сървиса на "Аканак" е поне с класа над този на "Бел".За това си мнение се подписвам и с двете ръце.
П.С.:На мене "Бел" също ми сменяха модема.....3 пъти! Само,че това не оправи проблемите.
Аз от своя страна бих казал, че не аз ,а ти си невероятен късметлия, за да твърдиш такива неща...или си рекламно лице на компанията. ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от optics »

Блъда,
това, че са скъпари не е най-големия проблем.
Надписват сметки, после те прехвърлят напред-назад, държат се гадно и т.н.
2003-та казах - край и оттогава никакъв Бел.
Роджърс също са ме разигравали като циркаджийска мечка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от becks »

ablood написа:Petiov

Или се изхвърляш зверски, или си голям късметлия. Аканак официално имат най-лошия сървис.
На мен пък ми е много интересно какво точно си говорите със съпорта на Бел, че са толкова добри. Аз със съпорта на Аканак съм си говорил като се включвах, след това не ми се налагало да им се обаждам. Та какво точно те съпорт-ват Бел толкова добре???
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Домашен ИНТЕРНЕТ

Мнение от John Smith »

ablood написа:За 5 години с Bell веднъж ми се появи проблем. Пратиха ми техник, пренавърза кутиите с кабели, инсталира ми новичък, готин модем и си замина. Толкова.
Този модем, който струва $50 за клиент и $20 на тях, за 5 години ще го платиш $300. Не ти дават да си го купиш, нали? А невероятната им поддръжка, в случай че прескочиш успешно автоматичната система от менюта, вдига телефона в... Индия! От там по книжка с въпроси и отговори ти намира "проблема" и ти дава смехотворни обяснения. Когато имах телефон от Bell, след като се появи шум по линията и аз им се обадих, един чалмалия от Бангалор със силен акцент така между другото ми запродава интернет. Това докато търси какъв е проблемът на моя телефон на 12.000km западно от него нали, да ме занимава на телефона. Обясни ми как връзката през Bell била най-сигурната в Канада и съм щял да бъда защитен от вируси. Аз се избъзиках с него, че ползвам openSUSE 9 (Linux OS, за който не знае) и не се притеснявам, а той ми каза, че тяхната антивирусна програма била всъщност по-добра. Да се чудиш да плачеш ли, да се смееш ли.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор