Въпрос за водещия кандидат

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос за водещия кандидат

Мнение от Victualia »

Здравейте, до сега само ви чета, но дойде време и аз да се включа. Решили сме със съпруга ми да кандидатстваме за имиграция в Квебек, като аз ще бъда водещия кандидат. Учила съм френски преди доста години и за това сега ще ми е необходима сериозна подготовка, за да мога да покажа максимално добър резултат. За това си мислех да напусна работа и няколко месеца да се отдам само на езика, но като започвам вече да събирам документите си задавам въпроса как би се отразил фактът, че в момента на кандидатстване съм неработеща (безработна) и дали това няма да повлияе по някакъв начин негативно на кандидатурата ми. От доста години работя в голяма международна компания , работата е изискваща и много мъчно се намира свободно време за учене. От досегашните ми опити да уча и работя едновременно съм стигнала до извода, че ученето си иска сериозно отдаване и съчетаването с работа малко или много понижава качеството му. Мъжът ми е компютърен специалист и има сериозна работа, а аз съм химик по професия. Моля, колеги, за вашето мнение по въпроса дали е добра идея човек да напусне работа, за да може да се подготви солидно за кандидатурата при положение, че може да си го позволи финансово, или един безработен кандидат-имигрант е с намалени шансове и е по-добре да се съчетаят работа и подготовка? Благодаря ви предварително.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от jasmin_veni »

Сложен въпрос.
Нямаш ли възможност за работа на друго място, или на половин работен ден нещо? Защото така хем ще работиш,, хем ще получаваш заплата, хем ще имаш време.
Не знам доколко е разпространен 4 часов работен ден.

Аз в момента избрах да не се връщам на работа след 1-а година майчинство, не защото сме цъфнали и вързали, а защото опитвам да подготвя максимално себе си и да проучам различни въпроси. Ако се върна на работа трябва да уча за нови тестове - за работата, да уча и да гледам дете в ясла, а те доколкото знам здраво боледуват. И прецених, че няма да се справя с толкова ангажименти,а е по-добре да се подготвя за такава важна стъпка, каквато е емиграцията.

Но пък има мами, които се спрявят и с учене и с работене и с деца.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от martatabs »

Victualia написа:Моля, колеги, за вашето мнение по въпроса дали е добра идея човек да напусне работа, за да може да се подготви солидно за кандидатурата при положение, че може да си го позволи финансово, или един безработен кандидат-имигрант е с намалени шансове и е по-добре да се съчетаят работа и подготовка?
Като гледам, сроковете за обработка на молбите се увеличава. Според мен не е добра идея да се напуска работа, в оглед на ситуацията на пазара на труда. Колкото и да сте финансово обезпечени, няма да се усетите колко бързо заминават спестяванията, когато не работите. Повечето сме работещи, дори има и на смени, но се справяме. Вие си решавате, но стига това да не вреди на семейния бюджет, и най-вече да не се отрази на сбора на точките, които ви дават право да продължите напред в процедурата. Поздрави от Бургас.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от emili_vn »

Аз не бих напуснала работа. При желание - има време за всичко.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от karelia79 »

И аз не бих напуснала работа. При нас за съжаление мъжът ми остана без работа, но и той не е спрял да търси, въпреки че тепърва изучава френския от а-б дето се казва... Мисля че наистина времето е напълно достатъчно, за да се подготви човек.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от Victualia »

Приятели,
благодаря ви за отговорите, наистина предвид ситуацията на трудовия пазар е добре човек да си направи отново преценка на положението, но и вашите отговори са ми много от полза.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от balbi »

Неплатена отпуска за по-дълъг период?
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от Joya »

Victualia , прочети в мартенската тема за интервюто. Накой беше писал, че поради една или друга причина е прекъснал работа, и на мадам определено не и е направило добро впечатление.
Процедурата трае дълго, така че си направете изводите.
Тук доста хора сме със семейства, работа и деца, и не е невъзможно да се учи. Аз бях като теб, с бледи спомени от училище, френски като втори език. Пуснахме документи март, започнах да уча, и за другият март покрих началото на Б2, въпреки че не съм си давала много зор, с изключение на месеца преди интервюто. Така че съм сигурна че ще успеете. :y:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от sugar4e »

Наистина е строго индивидуално ученето на чужд език. При нас, мъжът ми е водещ и реши, че ще е по-добре да напусне работа и да се отдаде изцяло на ученето на френски. Според него, чуждите езици не му се отдават, но това е друга тема на разговор.
Надявам се, че няколкото месеца като безработен няма да повлияят негативно на кандидатурата ни за емиграция.
И все пак, си е въпрос на личен избор. Успех ;)
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от sudju4e »

Странно решение, но всеки си решава сам. Ние решихме да си дадем повече зор и да научим езика и успередно с това да бачкаме яко за да си осигурим финансово живота там за поне 1 година
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от Victualia »

Благодаря на всички за отговорите! Напускането на работа с цел подготовка за интервюто беше вариант, който обмислях, а не окончателно решение. Аз самата имах съмнения, че на имиграционния служител, ако дай Боже стигнем до интервю, не би харесала идеята за безработен кандидат. Така че вие много ме надъхахте и аз ще се боря с все сили, пък каквото сабя покаже :) Сега съм много по-уверена в правилността на решението. Бъдете здрави :)
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от Joya »

Victualia, ще ти напиша моето лично мнение (без никой да се обижда).
Мотивацията и амбицията да отидеш в Канада, трябва да са много силни. Чакането е зловещо, ученето е яко. Човек трябва да се настрои, че ще отиде, че ще успее, всичко е въпрос на време. Напускането на работа за мен е безумие. Ти казваш на тези хора, аз съм потенциален социаладжия. Не е невъзможно да се учи и работи, напротив, повечето го правят. Както и няма, на мен ми е по-трудно да уча, не усвоявам бързо езиците. Всичко е въпрос на труд, старание и амбиция. Радвам се, че си решила да работиш и учиш. Можех да си позволя да не работя, и да седя в къщи и да уча, но работата ми е такава, че ако се отделя дълго време от нея, после много трудно ще вляза пак в час, особено в друга държава. А както виждаш и след интервюто много се чака. Така че, учете, работете и другото само ще дойде. Успех на всички, и това че заминаваме, не означава да прекъснем живота си тук, защото година и половина или две са много време....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от emili_vn »

Joya написа:Не е невъзможно да се учи и работи, напротив, повечето го правят. Както и няма, на мен ми е по-трудно да уча, не усвоявам бързо езиците. Всичко е въпрос на труд, старание и амбиция.
:y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Въпрос за водещия кандидат

Мнение от azzura »

Сега да си кажа и аз моето мнение по въпроса.До интервюто бях без работа, тъй като фирмата в която работех фалира /от април м.г./, през което време учих френски 3м. интензивно , после подаване на документи и самоподготовка за тестове, паралелно с търсене на нова работа.На интервюто никой не ми е казвал, че съм потенциален социаладжия или нещо от сорта.Не са ме питали и защо съм без работа, какво съм правила през това време, абсолютно нищо свързано със статуса ми на безработна.На всички е ясно, че кризата взема жертви ;) .Но наистина не е добра идея в момента да напускаш работа.По-добре си вземи всички отпуски, които ти се полагат и залягай над френския.Процедурата изисква доста средства, тъй че сама си направи сметката.Пък и не е трудно да учиш и да работиш едновременно.Смело напред и толкова! :y:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор