„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
parvanov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 7:50 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от parvanov »

Ясно стана,че нито защитниците на попа ще приемат
мнението на другите, нито тези който подкрепят настоятелството ще промениат мнението си за попа. То много си зависи как и каде са се срещали с попа, дали това е било на чашка ракийка вечер у дома ни или на работа или в църквата. Целия форум е изпъстрен с остоумия и хапливи забелешки – кой ще илезе по умен от другия.Не знам дали това е целта на форума, но ако наистина започнем да си развързваме есизите кой какво знае и кой какво си измисля, тогава ще стане лошо.Защото за един обикновен човек да згреши е простено,но за еден отец които трябва ежеднавно да проповядва десетте божи заповеди

Не си прави кумир и никакво изображение
Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог...
Помни съботния ден, за да го светиш...
Почитай баща си и майка си..
Не убивай.
Не прелюбодействувай
Не кради.
Не лъжесвидетелствувай против ближния си
Не пожелавай нищо, което е на ближния ти
Не пожелавай дома на ближния си

и не ги спазва това е непростимо. Всички ние бяхме свидетели с каква лекота отец Димитър отрече да е получил известна сума пари и как отново в последствие се оказа, че не само е получил сумата но тя е била и доста по голяма от твърденията на попа. Да манипулираш хората дори когато си подаваш остсвката е просто непростимо.Отново и отново предпочитаната от попа фраза изкача „ И Вие много знаете, но и аз ше ви покажа какво мога. Кажете ми това изкасвания на духовно лице ли са или на .... И ако тoй не беше събрал „ Защитниците си „ след поискването на оставката му нямаше да сестигне до тук. Явно попа не си е научил добре урока божий, как можете да очаквате да го преподава на другите?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Хайде...

Очакваше се някой селективен теолог да почне да цитира удобни библейски закони, вадейки трески от очите на другите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

То се оказа, че никой не знаеше точната сума, а тя НЕ Е 10К от Трънкаров!
После това как се е осчетоводило? Като дарение, като заплата (увеличение на заплата НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЗЕМА ЕДНОЛИЧНО). Отговор няма да има, защото НЯМА ДОСТЪП ДО ФИНАНСОВ ОТЧЕТ!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от optics »

...обикновен човек да згреши е простено,но за еден отец които трябва ежеднавно да проповядва ...
:^)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Diman
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 7:07 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Diman »

1). Някой от вас бил ли е в църквата, за да може точно да предаде думите на попа за напускането му? Никой от църковното настоятелство не е бил там! А няма и писмена оставка!
2. Какви са причините да напусне сега, дали не са клеветите относно семейството му, които взеха да се сипят из форума от някои новорегистрирали се...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Koko »

parvanov написа:Ясно стана,че нито защитниците на попа ще приемат
мнението на другите, нито тези който подкрепят настоятелството ще промениат мнението си за попа. То много си зависи как и каде са се срещали с попа, дали това е било на чашка ракийка вечер у дома ни или на работа или в църквата. Целия форум е изпъстрен с остоумия и хапливи забелешки – кой ще илезе по умен от другия.Не знам дали това е целта на форума, но ако наистина започнем да си развързваме есизите кой какво знае и кой какво си измисля, тогава ще стане лошо.Защото за един обикновен човек да згреши е простено,но за еден отец които трябва ежеднавно да проповядва десетте божи заповеди

Не си прави кумир и никакво изображение
Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог...
Помни съботния ден, за да го светиш...
Почитай баща си и майка си..
Не убивай.
Не прелюбодействувай
Не кради.
Не лъжесвидетелствувай против ближния си
Не пожелавай нищо, което е на ближния ти
Не пожелавай дома на ближния си

и не ги спазва това е непростимо. Всички ние бяхме свидетели с каква лекота отец Димитър отрече да е получил известна сума пари и как отново в последствие се оказа, че не само е получил сумата но тя е била и доста по голяма от твърденията на попа. Да манипулираш хората дори когато си подаваш остсвката е просто непростимо.Отново и отново предпочитаната от попа фраза изкача „ И Вие много знаете, но и аз ше ви покажа какво мога. Кажете ми това изкасвания на духовно лице ли са или на .... И ако тoй не беше събрал „ Защитниците си „ след поискването на оставката му нямаше да сестигне до тук. Явно попа не си е научил добре урока божий, как можете да очаквате да го преподава на другите?
Първанов, в аргументите на настоятелството да освободи свещенника не видях някой да го критикува че е нарушил 10-те Божи заповеди, а явно целият проблем опира до пари, но нещо не е ясно наистина кой пие и плаща в цялата тая работа.

Освен това, искам да ти обърна внимание че всеки участник в този форум отговаря за собствените си мнения и за ничии други, както и от всеки участник се очаква да се придържа към правилата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:44 pm, променено общо 2 пъти.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

Pointzero написа:...който може да мисли трезво - да мисли и да преценява ФАКТИТЕ
Нулев, в случай че ти се е изплъзнало от вниманието - налага се да ти се напомни, че фактите могат да бъдат възприемани противоречиво поради възможно различното им тълкуване от страна на отделните индивиди. Недей да втълпяваш на всички, че има само една правилна гледна точка, и тя се припокрива с твоята. Ако пък имаш достатъчно дързост да го заявиш открито, ще ти трябва наистина добра обосновка. Стиска ли ти?
Pointzero написа: Който пък не може - нека си чеше клавиатурата.
А за изпадналите във временна неспособност да си я ползват няма изобщо да споменаваме :lol:
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Pointzero написа:ФАКТИТЕ (много от тях съм изложил в този форум, вкл. и финансови отчети)
Единствените финансови данни дадени от настоятелството са свързани ... разбира се със заплатата на отец Димитър.
Като човек мнооого навътре с финансовите науки ще ви подскажа, че това не е дори 1/10 част от финансовите отчети.

Докато няма:
1. Баланс
2. Отчет за приходите и разходите
3. Книгата за дарения
4. Данъчната декларация за отчетния период
5. Нотариален акт за покупката на църквата
няма да има яснота!

Не може да се иска от отец Димитър неща неупоменати в устава, а да не правиш елементарни неща, които СА ТИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ по устава!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

БАНКОВА СМЕТКА ЗА ДАРЕНИЯ ЗА НАШ ХРАМ
5215505 - 4772 TD Bank

Църковното настоятелство откри целева банкова сметка за събиране на дарения за закупуване/изграждане на църковен храм в Монреал.

Условията при които е създадена сметката не позволят тегленето на пари от нея за никакви други цели освен закупуването на храм. На заседание на църковното настоятелство бяха начертани ограниченията, които ще гарантират използването на събраните средства само за тази цел.

Сметката бе създадена с идеята

1. да не може да бъде използвана за други цели освен гореупоменатата

2. контрола върху събраните средства да бъде в ръцете на паството и народа.

За целта решихме TD Bank да наложи следните ограничения върху сметката

1. Тегления

1.1. Тегления от банковата сметка не се позволяват на никой ако не се представят следните документи:

- Протокол на Извънредното Общо събрание на Църковната общност (народа) и гласуваното от него одобрение за закупуването на храм.

- Протокол подписан от свещенника и от всички църковни настоятели одобряващ и отбелязващ сумата за разплащане.

2. Трансфериранена средства към банкови продукти носещи по-висок лихвен процент, без НИКАКВО право на теглене или разплащане от този банков продукт

- Необходим е протокол подписан от всички членове на църковното настоятелство.

На практика тези ограничения, които вече са факт като договор между банката и църковното настоятелство не могат да се променят след като веднъж са подписани и означават, че само и единствено след одобрението на членовете на църковната общност, настоятелството може да реши да закупи храм със събраните средства.
Това може да стане само с пълно единодушие.

Смирено напомняме, че църковното настоятелство е институция служеща на Църквата и на паството, и че всеки има правото да поиска и да получи достъп до всеки един документ свързан с тази сметка.

За всякакви мнения, коментари и въпроси пишете ни на board@stivanrilski.org

И нека Бог да е с нас в това ново начинание!
Да обърнем внимание на:
1. Тегления

1.1. Тегления от банковата сметка не се позволяват на никой ако не се представят следните документи:

...
- Протокол подписан от свещенника и от всички църковни настоятели одобряващ и отбелязващ сумата за разплащане.
...
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
genadi
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 6:47 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от genadi »

Ето, какво ми се случи преди малко,натискам линка на българската църква в Монреал от началната страница и се отваря друг саит със заглавие

Църква "Св. Иван Рилски" Монреал

17 МАЙ 2011, ВТОРНИК

Тук може свободно да изразите становището си относно конфликтът между настоятелството на църква "Св. Иван Рилски" Монтреал и отец Димитър Шумов

чета надолу коментарите и разбирам от последния, защо има два сайта :

Daniel Katev se prisaedil kum osnovatelite za okolo 5-6 meseca i kato vidial che niama kelepir ,se poiavi chak sega kato ima seir.

Viarno toi registrira tozi web sait stivanrilsky.org,kakto e viarno che ne go predostavi za polzvane na tzurkvata,eto za tova v poslednite godini i sega saita e stivanrilski.org
A fakturite koito sa mu predali za oschetovodiavane pyrvata godina e trabvalo da go moliat da im vyrne meseci nared.Horata ot pyrvoto nastoiatelstvo ste vi potvardiat.
Ako iskate go izbetrete za nastoiatel,ste si mu sarbate poparata i vie.


мале лелееее ........... големи майстори на регистрации си имате,всичко по две поне, типично по нашенски ....
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

genadi написа:Ето, какво ми се случи преди малко,натискам линка на българската църква в Монреал от началната страница и се отваря друг саит със заглавие

Църква "Св. Иван Рилски" Монреал

17 МАЙ 2011, ВТОРНИК

Тук може свободно да изразите становището си относно конфликтът между настоятелството на църква "Св. Иван Рилски" Монтреал и отец Димитър Шумов

чета надолу коментарите и разбирам от последния, защо има два сайта :

Daniel Katev se prisaedil kum osnovatelite za okolo 5-6 meseca i kato vidial che niama kelepir ,se poiavi chak sega kato ima seir.

Viarno toi registrira tozi web sait stivanrilsky.org,kakto e viarno che ne go predostavi za polzvane na tzurkvata,eto za tova v poslednite godini i sega saita e stivanrilsk.org
A fakturite koito sa mu predali za oschetovodiavane pyrvata godina e trabvalo da go moliat da im vyrne meseci nared.Horata ot pyrvoto nastoiatelstvo ste vi potvardiat.
Ako iskate go izbetrete za nastoiatel,ste si mu sarbate poparata i vie.


мале лелееее ........... големи майстори на регистрации си имате,всичко по две поне, типично по нашенски ....
stivanrilsky.org е оригиналният сайт от създаването на църквата. Когато почнаха да се явяват мъгливи проекти за строеж на социални жилища под егидата на църквата :o аз отказах да го прехвърля, защото не бях съгласен църквата да се намесва в тия планове. Вече 4 години и повече http://www.stivanrilsky.org" се прехвърляше където пожелаха настоятелите тогава. Днес реших тоталната завеса спусната от настоятелството в сайта, google групата, вестника на съученика на един от настоятелите, да се прекъсне и да се даде глас и на останалата, ПО-ГОЛЯМАТА част от миряните.
Благодаря за рекламата.
Колкото до другото надраскано:
1. нямам сестра, за да е ....
2. не съм отец Димитър, за да съм най-черния
3. обожавам анонимките и неграмотните драсканици дето не могат и в едно време да пишат
Пак благодаря за рекламата - така повече хора ще разберат и другата страна и сами ще отсеят фактите от плявата, без да ги облъчват!

Коко, само за протокола -pointzero и genadi, са доказуемо едно и също компютърно неграмотно лице ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от optics »

Мисля да си донеса пуканките. Тая тема започва да конкурира българските телевизионни сериали.
Едно разбрах - шматарокът на републиката, пардон, империята се занимавал с ПеЦе-та и зарад туй имал време да пише из форума.
Похвално за един такъв главен шматарок.
Но да се върнем към темата:
Туй което се намеква, но не става ясно е : отецът чете ли форума все пак или не го чете и откъде най-вече се е обидил (ако се е) ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

optics написа:Мисля да си донеса пуканките. Тая тема започва да конкурира българските телевизионни сериали.
...отецът чете ли форума все пак или не го чете и откъде най-вече се е обидил (ако се е) ?
Diman написа:1). Някой от вас бил ли е в църквата, за да може точно да предаде думите на попа за напускането му? Никой от църковното настоятелство не е бил там! А няма и писмена оставка!
2. Какви са причините да напусне сега, дали не са клеветите относно семейството му, които взеха да се сипят из форума от някои новорегистрирали се...
Позволявам си да обединя двата поста в един отговор. Аз бях сред присъстващите на последната литургия на отец Димитър. След службата той заяви, че поводът за неговото оттегляне са именно грозните слухове, петнящи неговото име и въвличащи и семейството му в тази дискредитираща кампания. Нека си отворим очите - в необявената война между поддръжниците на сегашното църковно настоятелство и отеца основният пострадал е последният, тъй като се изнасят недоказани позорящи твърдения само за него и личния му живот, докато другата страна остава незасегната и скрита в удобна анонимност.
Възхищавам се на изключителната духовна сила на отец Димитър, който не си позволи във вихъра на страстите около църквата да отвърне на ни една клюка и провокация, въпреки че е знаел как паството е било настройвано системно срещу него.
Оптикс, по повод пуканките...Имах повод да го кажа скоро пак, иронията не е добро средство да комуникираме съществените теми, като тази например. За една част от енориашите въпросът за църквата е важен и не стои в раздел "развлечения".
Останете с мир!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Purvanov/Genadi/Pointzero.

Работата е вече свършена, попът е дискредитиран и притиснат да напусне.
Каква е следващата цел? BGMontreal?

В отчаяни опити да се защитят действията на настоятелството, очерняте наред.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено