Подадени документи след 26 юни по федералната?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

snejabreja написа:Изпратих парите чрез MKB UNOINBANK клон във Враца.Обясних им точно за какво трябва да се изпратят - за обработка на документи за емиграция в Канада, те съответно ми казаха че знаят много добре сметката и няма никакъв проблем а тя е BG 35CBUN91951040120587 с банков код CBUNBGSF. Да но НЕ, дори сега ми обясняват че трябва лично да си търся парите, но къде и аз не знам. Оказва се, че са ги пратили в Канадското посолство в Букурещ. Като цяло УЖАС, обаждахме се в клона им в София. Един познат е платил с чек в ЦКБ и каза че вече са му ги изтеглили което означава че му обработват и документите а ги изпрати след мен. Между другото писмото от Канада ми е от 17,03,2011 а са получили документите на 31,01,2011 така че гору-долу един два месеца ги обработват. А го получих едва днес благодарение на Български пощи!
Е не е истина! :@

Излиза, че ние сме в същата ситуация. Само дето още не сме получили никаква обратна връзка, т.е. явно трябва да си чакаме пакета с документите...
Защото и ние платихме в МКБ Юнионбанк, клон в София, и преводът ни е по същата сметка.

А дали би било възможно да извършим нов, правилен превод на сумата, преди да са ни върнали документите? Пък после ще чакаме да ни направят рифънд на този грешен превод?
Моля ви, нека ако някой има идея или опит с това, да ни даде съвет! Не разполагаме с много време за реакция!
Предварително благодаря!


snejabreja, много ти благодаря, че сподели тук проблема си, за да видим, че той е и наш!
Пожелавам ти успех нататък!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

snejabreja написа:Здравейте на всички,
Днес получих известие от Канада. Малко е кофти защото ми пратиха всички документи обратно по пощата, защото не съм пратила парите по правилната сметка/имало промени/.Някой ако може да ми каже по коя сметка точно е изпратил сумата и в коя банка?
snejabreja,
А да те питам, в писмото, което придружаваше върнатите ви документи само това ли са написали? Така, лаконично?
Не са ли ви дали някакви инструкции или съвет как да процедирате от тук нататък?
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
snejabreja
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 11:15 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от snejabreja »

Като цяло са ми пратили едно писмо в което не пише нищо конкретно, предимно новите изисквания направени след промените на 26,06,2010; подчертали са някой изречения с маркер като адреса им в интернет. Подчертали са точно за какво ми връщат документите в книжката с упътването им за Букурещ, т.е Fee paymant - това е точка 13 и са ми пратили някакъв Appendix A в който е посочено че се плаща в канадска валута, чек, банково извлечение или интернационален паричен ордер. Като получател да се посочи "Receiver General For Canada" и таблица със съответните такси за кандидатите. Но пак няма точно посочена сметка по която да се преведат? Ще рискувам отново в понеделник но този път в ЦКБ с чек. Днес ходих до клона във Враца, но за съжаление нали пък все пак е Петък-13 служителите са им на обучение и младите момиченца които бяха оставени там на работа ме гледаха отново с недоумение какво точно искам. Дано в понеделник се оправят и знаят точно къде и как се прави този ЧЕК, че не ми се гори още с 920 евро. А и на тези в Канада се чудя нали са ги получили в посолството в Букурещ /така ми казаха от MKB, но аз лично вече изобщо не знам къде са отишли точно/, защо просто не си ги препратят и толкоз. Но явно така са нещата...Сега ще видя тези от MKB какво ще ме замотаят с връщането на парите- нямали прецедент те да изискват пари от дадена институция- те били само посредници. Но като ги попитах, че именно те са тези които явно са объркали сметката било то от невежество или незнание само вдигат рамене! Аз самата не знаех точната сметка, колкото и да гледах в сайта, дадох им парите, казах им за какво са ми необходими и те ми гарантираха че знаят точно къде да ги пратят, а сега - ох извинете Вие сте си го попълвали, че аз де не би от пръстите си да си я изсмуках тази сметка бе хора. Но нищо няма отказване толкова пари се хвърлиха до сега- продължаваме пък ще видим. Успех на всички!
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от mortigur »

Lira написа:
snejabreja написа:Изпратих парите чрез MKB UNOINBANK клон във Враца.Обясних им точно за какво трябва да се изпратят - за обработка на документи за емиграция в Канада, те съответно ми казаха че знаят много добре сметката и няма никакъв проблем а тя е BG 35CBUN91951040120587 с банков код CBUNBGSF. Да но НЕ, дори сега ми обясняват че трябва лично да си търся парите, но къде и аз не знам. Оказва се, че са ги пратили в Канадското посолство в Букурещ. Като цяло УЖАС, обаждахме се в клона им в София. Един познат е платил с чек в ЦКБ и каза че вече са му ги изтеглили което означава че му обработват и документите а ги изпрати след мен. Между другото писмото от Канада ми е от 17,03,2011 а са получили документите на 31,01,2011 така че гору-долу един два месеца ги обработват. А го получих едва днес благодарение на Български пощи!
Е не е истина! :@

Излиза, че ние сме в същата ситуация. Само дето още не сме получили никаква обратна връзка, т.е. явно трябва да си чакаме пакета с документите...
Защото и ние платихме в МКБ Юнионбанк, клон в София, и преводът ни е по същата сметка.

А дали би било възможно да извършим нов, правилен превод на сумата, преди да са ни върнали документите? Пък после ще чакаме да ни направят рифънд на този грешен превод?
Моля ви, нека ако някой има идея или опит с това, да ни даде съвет! Не разполагаме с много време за реакция!
Предварително благодаря!


snejabreja, много ти благодаря, че сподели тук проблема си, за да видим, че той е и наш!
Пожелавам ти успех нататък!
Мисля че няма да е възможно това нещо. Трябва да пробвате наново. Ако имате парите като ви върнат документите, напишете си чека и пак ги пращайте обратно. Така ще изгубите само времето за пътуването на документите.
Taxation is theft.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от mortigur »

snejabreja написа:А и на тези в Канада се чудя нали са ги получили в посолството в Букурещ /така ми казаха от MKB, но аз лично вече изобщо не знам къде са отишли точно/, защо просто не си ги препратят и толкоз. Но явно така са нещата...
Получили са ги, свържи се с посолството в Букурещ чрез е-мейл и им прати копие на това което са ти пратили от Сидни Нова Скоша. Те ще ти върнат една бланка да я попълниш, и да им я върнеш. След това ще чакаш.
Taxation is theft.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

mortigur написа:
Мисля че няма да е възможно това нещо. Трябва да пробвате наново. Ако имате парите като ви върнат документите, напишете си чека и пак ги пращайте обратно. Така ще изгубите само времето за пътуването на документите.

Благодаря за отговора, mortigur.

Ако ни върнат документите, май няма да имаме друга алтернатива.
Така и ще направим. Ще пускаме наново... за съжаление ... за изгубеното време ...
Аман от непрофесионалисти в тая държава! (в случая визирам предимно банкови чиновници и такива в държавни и общински институции, с каквито напоследък ми се налага да се боря ... те изобщо не знаят защо са поставени там!)
Думи нямам!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от smt »

Лира, нали си чел указанията на съфорумика Успял! Там той много добре обяснява раличните методи на плащане. Ето линка..... http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... BA#p418527"
Прочетохте ли добре указанията във формата 'Fee Payment Form'? Там са описани начините на плащане на таксата!
Чрез ЮнионБанк се плаща втората такса до Букурещ. Нещо да не сте объркали?!
В коментарите във форумите се споменава, че е използвана Централна Кооперативна Банка в София. Изглежда те са наясно с изпращането на първата такса. Аз като ходих да плащам втората такса до Букурещ за нищо не бяха наясно в Юниона. Гледаха и се звереха в една таблица и ме питаха това така ли е или инак. :o Правете си заключения и внимавайте дали можете да се доверите напълно на банков служител.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

smt написа:Лира, нали си чел указанията на съфорумика Успял! Там той много добре обяснява раличните методи на плащане. Ето линка..... http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... BA#p418527"
Прочетохте ли добре указанията във формата 'Fee Payment Form'? Там са описани начините на плащане на таксата!
Чрез ЮнионБанк се плаща втората такса до Букурещ. Нещо да не сте объркали?!
В коментарите във форумите се споменава, че е използвана Централна Кооперативна Банка в София. Изглежда те са наясно с изпращането на първата такса. Аз като ходих да плащам втората такса до Букурещ за нищо не бяха наясно в Юниона. Гледаха и се звереха в една таблица и ме питаха това така ли е или инак. :o Правете си заключения и внимавайте дали можете да се доверите напълно на банков служител.
smt,
Благодаря ти за този отговор и за линка!
Изобщо не се разрових в старите теми (коментарите там са от преди повече от една година) и ето, че от много бързане и припряност накрая направихме грешка :headbang:
Дано това не ни коства всичко, защото май скоро ще има нови промени и не се знае дали ще се класираме тогава.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от smt »

Lira написа:
smt написа:Лира, нали си чел указанията на съфорумика Успял! Там той много добре обяснява раличните методи на плащане. Ето линка..... http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... BA#p418527"
Прочетохте ли добре указанията във формата 'Fee Payment Form'? Там са описани начините на плащане на таксата!
Чрез ЮнионБанк се плаща втората такса до Букурещ. Нещо да не сте объркали?!
В коментарите във форумите се споменава, че е използвана Централна Кооперативна Банка в София. Изглежда те са наясно с изпращането на първата такса. Аз като ходих да плащам втората такса до Букурещ за нищо не бяха наясно в Юниона. Гледаха и се звереха в една таблица и ме питаха това така ли е или инак. :o Правете си заключения и внимавайте дали можете да се доверите напълно на банков служител.
smt,
Благодаря ти за този отговор и за линка!
Изобщо не се разрових в старите теми (коментарите там са от преди повече от една година) и ето, че от много бързане и припряност накрая направихме грешка :headbang:
Дано това не ни коства всичко, защото май скоро ще има нови промени и не се знае дали ще се класираме тогава.
Радвам се, че съм помогнала. Действайте бързо, успех!

П.С. Не забравяй, като получател на сумата да напишете "the receiver general for Canada"! Във формата "Fee Payment Form" го пише това.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

smt написа:
Радвам се, че съм помогнала. Действайте бързо, успех!

П.С. Не забравяй, като получател на сумата да напишете "the receiver general for Canada"! Във формата "Fee Payment Form" го пише това.
Ама разбира се, вече всичко ми се проясни относно това плащане....
Аз в МКБ настоявах да го пише това "Receiver General for Canada", но служителката беше толкова убедена в правотата си, че изобщо нямаше място за друго мнение... Имало да става... Дано да е за добро! :)

Благодаря още веднъж! :bow:
Действаме!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от smt »

Lira написа:
smt написа:
Радвам се, че съм помогнала. Действайте бързо, успех!

П.С. Не забравяй, като получател на сумата да напишете "the receiver general for Canada"! Във формата "Fee Payment Form" го пише това.
Ама разбира се, вече всичко ми се проясни относно това плащане....
Аз в МКБ настоявах да го пише това "Receiver General for Canada", но служителката беше толкова убедена в правотата си, че изобщо нямаше място за друго мнение... Имало да става... Дано да е за добро! :)

Благодаря още веднъж! :bow:
Действаме!
:y: :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор