НОВИНИ - CHANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker Prog

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
dvoika skul
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:20 am

НОВИНИ - CHANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker Prog

Мнение от dvoika skul »

Може за някои от вас да не е новина, тъй като статията е от февруари...
Но дано е полезна за хората, които се готвят да изпратят документите си след 30 юни, а и преди това!
Поне за списъка и бройката нищо не споменават. Всичко друго обаче, мисля ще пртърпи промени.
Ето го и линка:

http://www.cicnews.com/2011/02/expected ... 02826.html"
Последно промяна от dvoika skul на Пон Май 09, 2011 4:20 am, променено общо 1 път.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mortigur »

WOW

Ако ги въведат тия правила не знам кой вече ще може да се добере по федералната процедура в Канадата.

Това за инженерите особенно ми хареса....

СIC is also considering requiring applicants to prove their credentials are recognized by the appropriate Canadian authorities if their profession is regulated in Canada. For example, engineering is a regulated profession in Canada. Under the proposed change, any applicant who has work experience as an engineer would be required to have their credentials recognized by a Canadian professional licensing body before they submit their application for Canadian permanent residency.

Значи потенциален инженер с 10 години стаж след като е завършил университет на 25 вече е станал 35 и решил да си пробва късмета в Канадата. Ха и сега преди да подаде документи той трябва да му оценят от местната организация където смята да ходи, дипломата дали е инженер. Условието на местната организация е да събере всичките конспекти по които е почнал да учи преди 15 години да ги преведе и да изпрати нотариално заверени копия. До тук къде 1500 кинта само за това. После изпраща на местната организация да му оценят дипломата. Тя обаче се събира два пъти годишно за такива оценки или максимум три. Големите тикви се събират и казват - окей ти си инженер ама за туй трябва да платиш още 300 кинта канадски( демек за оценката) и ето ви 2000 само да му оценят дипломата. Ако искаш да станеш EIT e друг въпрос ама той не е по процедурата. А какво ще стане ако му кажат ти не си инженер по нашите стандарти?

Да пътя към Канадата е труден.

Другото гадно.

ii. Age

CIC is proposing to increase the number of points in the age factor from 10 to a maximum of 12 points. Rather than maximum points being awarded until age 49, the suggested change will only allow applicants to gain maximum age points until the age of 35.


Еми вие специалисти по Federal skilled worker procedure ли искате или млади хора да ви пълнят двора? май е второто.
Щото идеалния случай някой да завърши на 25 и да почне да работи веднага май почва да става все по голяма рядкост даже и в Канадата..... Особенно с текущата криза.

И третото

iii. Work Experience

CIC is proposing to lower the maximum points for work experience from 21 to 15 points and increase the years of experience required to obtain maximum points. CIC has noted that foreign work experience is not a strong indicator of success in the Canadian labour market and the additional points would be more beneficial in the language and age factor.


Да няма начин да не сте го забелязали, че никой не му пука за опит извън Канадата, важното е да можеш да миеш чинии пък другото майната му. За къв чеп го искахте тогава тоя опит през цялото време.
Taxation is theft.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от speedy »

Бъдещите промени ми се виждат доста смислени, от гледна точка на държавата. По-младата възраст и знанието на език имат по-голяма тежест отколкото годините опит. Вярно, че ще е по-трудно човек да се класира, но стане ли, шансовете да се адаптира човек са по-добри.

От гледна точка на кандидат-имигранта нещата стоят другояче - по-малка бариера на точките, и ако може с няколко думи на английски или френски.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mortigur »

speedy написа:Бъдещите промени ми се виждат доста смислени, от гледна точка на държавата. По-младата възраст и знанието на език имат по-голяма тежест отколкото годините опит. Вярно, че ще е по-трудно човек да се класира, но стане ли, шансовете да се адаптира човек са по-добри.

От гледна точка на кандидат-имигранта нещата стоят другояче - по-малка бариера на точките, и ако може с няколко думи на английски или френски.
От държавна гледна точка съм съгласен. Но я си представи ситуацията лекър да кандидатства или зъболекар по тази процедура?

И още нещо, не знам с текущата политическа ситуация как е свързано всичко, но основното обвинение на либералите към бат Стивън, беше че миналата година са дали temporary work visas на 187 000 човека. Това е най високия брой чужди работници за Канада, ако правилно си спомням май въобще. Май и най висок брой емигранти е имало де.
Тоест дали правителството не разчита повече на чуждите работници отколкото на имигрантите?
Аз лично не виждам смисъл да се вкарват работници но явно не всички разсъждават като мен.
Taxation is theft.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от Мими »

Не се шашкайте толкова - това дето сте го гледали е от сайт на адвокатска кантора.
Информацията е по-скоро плод на спекулации, защото нищо такова няма на официалния сайт на имиграционните: http://www.cic.gc.ca/english/department/media/index.asp
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от valioiko »

Дори и да има такива промени, те са оправдани и даже малко закъснели.

Австралийската процедура отдавна е подобна на тази.

Търсете причината в себе си, а не в Канада!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от Lira »

Мими написа:Не се шашкайте толкова - това дето сте го гледали е от сайт на адвокатска кантора.
Информацията е по-скоро плод на спекулации, защото нищо такова няма на официалния сайт на имиграционните: http://www.cic.gc.ca/english/department/media/index.asp
Ами всъщност, инфо за промени има и на официалния сайт:

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -02-17.asp"
и
http://www.cic.gc.ca/english/department ... 02-17a.asp"
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от S_S »

От няколко дни чета форума и доста се амбицирах за тази пуста федерална процедура. По старите правила за точките събирах достатъчно, но ако написаното в тази новина наистина влезе в сила ще събера дори още повече точки и ще разполагам с добър аванс. Поне от моя гледна точка това е добра новина.
Наскоро излязоха резултатите за щатските зелени карти и видях, че не печеля и малко взе да ми писва от тая лотария. Реших да видя как е в Канада и се оказа, че не се налага да разчитам на късмет за да взема тамошна зелена карта, което ми допада доста повече като вариант.
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от galyaigalin »

Момчета и момичета, ако сте решили наистина да идвате насам не уревавайте орталъка ами се хващайте и учете език. Оттам също се взимат точки, а и много, ама наистина много ще ви трябва. Ако на вас ви е трудно да научите езика добре, има много китайци, индийци, пакистанци и пр. които ще го направят. А на канадците наистина им трябват работници. Не вярвам повечето от вас да ги назначат като директори още от летището.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от klisurov »

galyaigalin написа:... хващайте и учете език ...
Май и аз ще трябва да доучвам: Втори ден се чудя какво ли значи "CANGES" от заглавието на темата :o
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от Julia&Joro »

klisurov написа:
galyaigalin написа:... хващайте и учете език ...
Май и аз ще трябва да доучвам: Втори ден се чудя какво ли значи "CANGES" от заглавието на темата :o
На мен ми прилича на changes :D
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mortigur »

galyaigalin написа:Момчета и момичета, ако сте решили наистина да идвате насам не уревавайте орталъка ами се хващайте и учете език. Оттам също се взимат точки, а и много, ама наистина много ще ви трябва. Ако на вас ви е трудно да научите езика добре, има много китайци, индийци, пакистанци и пр. които ще го направят. А на канадците наистина им трябват работници. Не вярвам повечето от вас да ги назначат като директори още от летището.
Ама наистина ли? Затова ли и допълнително си внасят, като временно пребиваващи?

Не виждате ли че самата процедура вече дава преимущество на младите хора, не на тези с опит, какво искате някой да го напише директно ли, за да се разбере, че Канада отдавна не търси специалисти, а чисто и просто разнообразяване на гено-фонда си. Търсенето на специалисти умря преди 2000-та година. Вече си ги внасят за временно ползване и като удари като сега кризата си ги връщат обратно по родните места. Само за миналата година са били 187 000, и ще се увеличават.

Това естествено не обезсмисля процедурата просто поне сега, дават предимство на тези които са по млади и по адаптивни в тоя случай. А това с езика няма да го коментирам, предполагам че всеки се е обаждал в кол центрове дето индийците и пакистанците едвам говорят. Ама няма да го видите това в изискванията за езика.

Ама айде стига съм отварял очи.... че ще ме нарочат за чернопрокобник... и канадецо мразец :@
Taxation is theft.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от bp_de »

mortigur написа:
galyaigalin написа:Момчета и момичета, ако сте решили наистина да идвате насам не уревавайте орталъка ами се хващайте и учете език. Оттам също се взимат точки, а и много, ама наистина много ще ви трябва. Ако на вас ви е трудно да научите езика добре, има много китайци, индийци, пакистанци и пр. които ще го направят. А на канадците наистина им трябват работници. Не вярвам повечето от вас да ги назначат като директори още от летището.
Ама наистина ли? Затова ли и допълнително си внасят, като временно пребиваващи?

Не виждате ли че самата процедура вече дава преимущество на младите хора, не на тези с опит, какво искате някой да го напише директно ли, за да се разбере, че Канада отдавна не търси специалисти, а чисто и просто разнообразяване на гено-фонда си. Търсенето на специалисти умря преди 2000-та година. Вече си ги внасят за временно ползване и като удари като сега кризата си ги връщат обратно по родните места. Само за миналата година са били 187 000, и ще се увеличават.

Това естествено не обезсмисля процедурата просто поне сега, дават предимство на тези които са по млади и по адаптивни в тоя случай. А това с езика няма да го коментирам, предполагам че всеки се е обаждал в кол центрове дето индийците и пакистанците едвам говорят. Ама няма да го видите това в изискванията за езика.

Ама айде стига съм отварял очи.... че ще ме нарочат за чернопрокобник... и канадецо мразец :@
:D :D :D
Е ти пък.... убиваш им илюзите....
Да учиш език, да набавяш док ,да се оръсиш 2-3к в долари и т.н и накрая да излезе че те викат да копаш на тръстиката в студа....
Друго си е да си мисли някои че като иде в Канада и ще го оценят че е с диплома ,че кат понаучи малко езика и дебелите китни са му в кърпа вързани ....
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от S_S »

Ами, който не знае поне единия от езиците изобщо къде е тръгнал да емигрира? Какво ще търси там? Аз лично знам перфектно английски и нямам никакви притеснения. Ако не го знаех едва ли щях да имам намерения за емиграция в страна, в която преобладават англоговорящите.
CanadaCAD
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 11:55 am

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от CanadaCAD »

Значи да разбирам, че ако съм млад, амбициозен, английския ми е перфектен, женен съм, строителен инженер - сега нямам шанс да кандидатствам за "Федерал" , защото строителни инженери в списъка "Skilled worker" НЯМА , но ако тези нови промени влязат в сила ( до Лятото до колкото разбрах) ИМАМ ШАНС ! ТАКА ЛИ Е ? или въпеки, че толкова много се рових в форумът - нищо не съм разбрал !
Публикувай отговор