развод в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: развод в Канада

Мнение от ablood »

Детето се "предписва" на този, които убеди съда С ДОКАЗАТЕЛСТВА, че е по-добър родите. При липса на такива майката втоматично печели.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: развод в Канада

Мнение от Stoynev »

Veronika написа:Здравейте, имам дете на година и 9 месеца и съпруг, с който искам да се разведа. Все още сме в България, но до зимата би трябвало да дойдем в Канада. Не мога да живея с този човек, единствената причина да не се разведа тук е, че се борим с това заминаване няколко години и това ни е мечтата, а искам и детето ми да живее на хубаво и спокойно място.
Съпругът ми е много невъзпитан човек, обижда ме постоянно и ме рита понякога когато не му оттърва какво му кажа - върху мен има всеки ден психически тормоз.
Въпросът ми е - при развод в Канада, детето на кого се предписва, има ли някакви шансове бащата при положение, че майката няма пороци - не пия, не се дрогирам, добра майка съм ...
Помогнете ми с информация, моля.
Иде ми и тук да се разведа, но толкова години борба.....
По принцип бащата има също шанс (ама доколко е реален? - според мен не е голям). Тук аз познавах 3 бащи които си гледат те детето след развода, ама на единия маиката се беше отказала сама от детето, за другите не сам питал щото е било неуместно. Аз (без да сам адвокат) доколкото сам запознат с предимсто при развода е така наре4еният "primary caregiver". Това по4ти винаги е жената. Така 4е сапруга и милионер да е , не е с по голяма тежест от това ако покажеш 4е ти се грижиш основно за детето. После идват козовете с омаскаряването на другия. Пак без да сам адвокат, вапреки 4е след развода детето най-вероятно ще остане да живее с теб, бащата може да си запази родителските права над детето (когато са например 50: 50 след развода , той ще има право да го вижда и за доста неща сварзани с детето ще ти е необходомо и неговото сагласие).
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: развод в Канада

Мнение от hadministratora »

Без да разбирам каквото и да е от брако-разводно право, смятам че факта че те тормози (особено физически*) силно ще наклони везните в твоя полза.

*Защо смяташ, че ритниците са психически тормоз?
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: развод в Канада

Мнение от pavelyankov »

Вероника, с човек се отнасят така, както той позволява да се отнасят с него.
Всъщност ти нямаше ли чейндж бюро в Отава ?
Ако греша , се извинявам и моля модераторите да изтрият този ми пост :geek:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Veronika
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 3:31 pm

Re: развод в Канада

Мнение от Veronika »

:x
Последно промяна от Veronika на Вто Апр 26, 2011 3:12 am, променено общо 1 път.
Veronika
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 3:31 pm

Re: развод в Канада

Мнение от Veronika »

pavelyankov написа:Вероника, с човек се отнасят така, както той позволява да се отнасят с него.
Всъщност ти нямаше ли чейндж бюро в Отава ?
Ако греша , се извинявам и моля модераторите да изтрият този ми пост :geek:
Така е, точно затова искам да се разведа и да започна нов живот. Липсва ми любов, мъж, с който да споделям и да ми е приятел, мъж, на който да се опра когато ми е тежко.
Позволявам да се държи така, защото той започва да крещи пред детето и аз мълча, за да не стават скандали пред малкия, а и аз не съм такъв човек, че да креща, трябва да съм страшно ядосана, за да крещя, умея да се владея и да говоря със спокоен тон, за разлика от мъжа ми, който за най-малкото повишава тон....и аз за да не тревожа детето мълча
.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: развод в Канада

Мнение от BMO »

A някой знае ли как стоят неащата със spousal support (alimony)???
Taralejka
Изгонен от форума
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 7:44 pm

Re: развод в Канада

Мнение от Taralejka »

Вероника нищо не казваш за финансовите ти възможности и за това каква професия имаш.
Език знаеш ли не знаеш ли? Колко скоро ще намериш работа в Канада?
Може да се окаже че мъжа ти е по оправен теб. Да си намери работа по бързо, да печели далеч повече от теб да те изкара в съда неподготвена и под съмнение че ще се справиш сама с детето в Канада.

За да се защитиш и да спечелиш делото ще ти трябва добър адвокат. С какво ще платиш на този адвокат?
Да споменавам ли че добрите адвокати в Канада струват 400 - 500 $ на час.
Последно промяна от Taralejka на Пон Апр 25, 2011 12:27 pm, променено общо 1 път.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: развод в Канада

Мнение от BMO »

Veronika написа:Здравейте отново, не, нямам чейнджбюро, аз съм все още в България, до зимата би трябвало да пристигнем в Канада. Не смятам разбира се че ритникът е психически тормоз, но как да докажа че ме дърпа за косата, че ме рита чат пат, че понякога ме удра по бедрото с ръка....как да го докажа това, като няма следи. Веднъж той ми остави едно много голяма синина, но той може да каже, че аз съм си я направила, по тялото си аз редовно имам синини, все някъде се удрям и кожата като ми е бяла...
Предимно аз се грижа за детето, все пак съм в майчинство.
Решила съм сега с диктофон да го записвам какви ги говори и евентуално това да покажа за доказателство, пък нека ме съди че съм го записвала, не ми пука.
Не искам да се разведа в България, защото значи пет години труд и драпане до Канада са отишли напразно, а и тук вече не издържам, искам спокойна среда за детето, усмихнати хора, чистота и по-добър живот.
Мъжът ми включително говори и на детето колко лоша майка съм, колко съм тъпа и подобни. Надявам се това като го запиша ми помогне в съда...въпреки, че ще е на български трябва да има безпристрастен преводач за това.
Искам да се разведем като хората и да поддъжаме приятелски отношения, така и ще е повече със сина си, но той каза, че ще се бори за сина си, че ще ме убие и така ... явно ще е борба.
Вероника, вече като минал по тоя път (разведен съм) само мога да ти кажа, че по канадските закони можеш така да стъжниш живота му, че ще проклина деня когато се е оженил за тебе.
Като дойдете тук и само ако си помисли да ти посегне и ще бъде с белезници.
Ако това което пишеш е истина, разбира се.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: развод в Канада

Мнение от BMO »

Taralejka написа:Може да се окаже че мъжа ти е по оправен теб. Да си намери работа по бързо, да печели далеч повече от теб да те изкара в съда неподготвена и под съмнение че ще се справиш сама с детето в Канада.

За да се защитиш и да спечелиш делото ще ти трябва добър адвокат. С какво ще платиш на този адвокат?
Да споменавам ли че добрите адвокати в Канада струват 400 - 500 $ на час.
Таралежке, не мога да повярвам, че жена живееща в Канада пише това.
Ако мъжа и е по оправен, само ще има да плаща по голям alimony.
А legal aid има колкото искаш стига да се разпита къде да го намериш.
Taralejka
Изгонен от форума
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 7:44 pm

Re: развод в Канада

Мнение от Taralejka »

От това което пише Вероника разбирам че за нея е много важно тя да спечели делото и детеото да остане при нея.

Не съветвам никого за важни неща да ползва безплатен legal aid който всъщност прдставлява разни студенти по право четвърти курс да си упражняват правните знания върху твоето бъдеще с важни за теб неща.
Един добър адвокат на мъжа на Вероника ще ги направи на пух и прах тези студенти.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: развод в Канада

Мнение от BMO »

Taralejka написа:От това което пише Вероника разбирам че за нея е много важно тя да спечели делото и детеото да остане при нея.

Не съветвам никого за важни неща да ползва безплатен legal aid който всъщност прдставлява разни студенти по право четвърти курс да си упражняват правните знания върху твоето бъдеще с важни за теб неща.
Един добър адвокат на мъжа на Вероника ще ги направи на пух и прах тези студенти.
Тя ще спечели делото след като мъжът и я бие!!!
Да ти разкажа какво ме съветва "добре платен адвокат"
-Жена ти иска $1500 на месец, ти и кажи, ще ти плащам $500, тя ще смъкне и на $750 ще си стиснете ръцете. Ето виждаш ли как можем да намалим наполовина иска и.
И за тоя съвет му платих $5000.
Искам да кажа,че по презумпция жената се смята за невинна и е защитавана от закона. А ако я бие, ще го арестува само като се обади на 911 без никакви доказателства да искат.
Taralejka
Изгонен от форума
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 7:44 pm

Re: развод в Канада

Мнение от Taralejka »

Бита е в България.
Тук още не е нито стигнала, нито набита.
Съдията в Канада няма юристдикция за какво е ставало в България.
Той ще гледа фактите и обстоятествата в Канада.
Ако фактите са че тя не знае език, няма работа, няма доход, няма пари, живее в една стая а обратно той има тези неща не изглеждат нещата розови за Вероника особено ако я представя и безплатен студент.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: развод в Канада

Мнение от anxeli »

Ха, все едно си говорим за Занзибар, а не за Канада!
Таралежке, адвоката не е безплатен, плаща го държавата. Студенти работят само в много отдалечени райони, където няма достъп до друг адвокат в момента, и то само по доста утъпкани дела като проблем с наематели и т.н. Мнозинството са адвокати и то много добри. Както лекарите дават дежурства в бърза помощ, макар че си имат скъпи практики, така и за добри адвокати е интересно и полезно да поемат такива дела.
Не мога да повярвам че жена го е писала последното изречение :tmi:, и преводач, и пари и квартира ще и дадат, даже в програми за квалификация ще я вкарат ако мъжа и наистина е такъв кретен. Те такива не спират от по-чистия въздух тук, въпрос на време ще е. Никой не може да търпи такова нещо, най-малкото пък в Канада.
Циганите - на Сатурн !
Taralejka
Изгонен от форума
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 7:44 pm

Re: развод в Канада

Мнение от Taralejka »

Аз такива лекари дето имат частни практики в Канада но дават нощно време дежурства в Бърза Помощ не познавам. Това си спомени от България.
Мога също да кажа че като бях нова в Канада и на мен ми се доиска да се възползвам от безплатен Легал Айд в Канада.
Да подчертая че живея в голям град в Канада.
Разтърсих се, дадоха ми телефон на койго може да се обаждаш само 2-пъти в седмицата в опредлени часове.
За да се срещнеш трябва да си насрочиш час. Да носиш куп документи които показват че нямаш работа, доходи, разпечатки от банкови сметки и изрично ме предупредиха че ще бъдат студенти тези които ще ме защитават.
Интересно е дали anxeli е позлвала този Лигал айд няколга лично.
Публикувай отговор