въпрос относно точките за образование

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
nataliya_s
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 3:24 pm

въпрос относно точките за образование

Мнение от nataliya_s »

Здравейте,
моля да ме извините ако някой вече е публикувал подобен въпрос.Интересувам се от имиграция в Канада,но не мога да определя дали събираме точките.Дилемата е следната.Аз съм завърчила семестриално бакалавърската си степен.Остава ми само държавен изпит.На база на това,вземам ли допълнителни точки или вземам точки само за средно образование?Търсих навсякъде,но никъде не намерих точен отговор.Ще се радвам ако можете да помогнете
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: въпрос относно точките за образование

Мнение от hadministratora »

Важи само образователната степен, която си завършила напълно - в твоя случай средно образование.
Точки се дават за образователна степен, а не за брой години прекарани в учене.
nataliya_s
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 3:24 pm

Re: въпрос относно точките за образование

Мнение от nataliya_s »

мерси за отговора.значи,ще изчакам още малко :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: въпрос относно точките за образование

Мнение от mortigur »

Реално погледнато, когато получиш дипломата, която в последствие представиш на канадците тогава можеш да считаш че си завършила. Няма как иначе да докажеш че си завършила.
Taxation is theft.
sigi
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 21, 2011 11:18 am

Re: въпрос относно точките за образование

Мнение от sigi »

1. Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 12 years of full-time or full-time equivalent studies
2. Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 13 years of full-time or full-time equivalent studies

А на кое всъщност отговаря нашето средно образование?
Аз след средното си образование съм завършила колеж, който беше две години и половина. Той как се брои?
Публикувай отговор