Зъболекар в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
jimtoni
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 2:50 pm
Местоположение: montreal

Зъболекар в Монреал

Мнение от jimtoni »

Запознати ли сте как стои въпроса със зъболекарите в Монреал, какви са им тарифите или всеки зъболекар си има своя тарифа, и за що годе добър зъболекар във района на Вердън ?
A. Todorov
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от hoyden »

От две години цялото ми семейство посещава д-р Гекозян. Повече от доволни сме. Ние сме със застраховка, но знам, че ако нямаш такава, не взима скъпо. При него работят две българки - Дона и Меги. Има и зъбна хигиенистка. Кабинетът се намира в центъра на Сен Катрин, до метро Ги Конкордия.
Тел: 514-866-8293
1396, Ste - Catherine Ouest, ет4., ст.420

Повече информация на лични.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от angelheart »

Ако държиш на зъболекар точно във Вердън, ето ти координатите на една българка. Нямам лични впечатления от нея, но познати споделят, че са доволни.
http://www.can-dentist.ca/2721943-denti ... ka-dr.html
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от balbi »

Аз имам лични впечатления!!!
Ако държиш на зъбите си пропусни поста над моя :)
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от Дякон Игнатий »

balbi написа:Аз имам лични впечатления!!!
Ако държиш на зъбите си пропусни поста над моя :)
И аз имам лични тегоби от гореспоменатата особа.
Никога Радка Стойкова по никакъв повод.
По-добре при кебек/рка.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от balbi »

Лично аз като се напатих отидох при д-р Димитровски - с две ръце съм ЗА!
Много готин пич и най-вече професионалист и знае какво прави.
В Лавал е и във Вики има координати!
Поздрави!
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от YOUPPI »

balbi написа:Лично аз като се напатих отидох при д-р Димитровски - с две ръце съм ЗА!
Много готин пич и най-вече професионалист и знае какво прави.
В Лавал е и във Вики има координати!
Поздрави!
Само дето цените му са меко казано смущаващи :sweat:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от Agi »

Понеже темата е за зъболекар, мъчи ме тука един въпрос.
Как една проста пломба без застраховка струва 80$, а със застраховка става 152$?
За не тръгне някой да ми разправя, че зъболекарят не получава цялата сума, моята застраховка покрива 100%, значи дали 80 и или 150 на него му е все едно - получава си парите.
За др Димитровски и аз съм чувала добри отзиви от познати, но не съм ходила при него.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

Agi написа:Понеже темата е за зъболекар, мъчи ме тука един въпрос.
Как една проста пломба без застраховка струва 80$, а със застраховка става 152$?
За не тръгне някой да ми разправя, че зъболекарят не получава цялата сума, моята застраховка покрива 100%, значи дали 80 и или 150 на него му е все едно - получава си парите.
За др Димитровски и аз съм чувала добри отзиви от познати, но не съм ходила при него.
Аз не мога да ви разбера. Цената на една "пломба" е 152 долара. Ако някой ви предлага 80, то това е незаконно, но никой няма да се оплаче, защото не му се плаща законната цена от 152 нали ?
Очевадно зъболекарите предлагат по-ниски цени на тези, които нямат застраховки....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от miteto »

pumpy написа:
Agi написа:Понеже темата е за зъболекар, мъчи ме тука един въпрос.
Как една проста пломба без застраховка струва 80$, а със застраховка става 152$?
За не тръгне някой да ми разправя, че зъболекарят не получава цялата сума, моята застраховка покрива 100%, значи дали 80 и или 150 на него му е все едно - получава си парите.
За др Димитровски и аз съм чувала добри отзиви от познати, но не съм ходила при него.
Аз не мога да ви разбера. Цената на една "пломба" е 152 долара. Ако някой ви предлага 80, то това е незаконно, но никой няма да се оплаче, защото не му се плаща законната цена от 152 нали ?
Очевадно зъболекарите предлагат по-ниски цени на тези, които нямат застраховки....
Да бе, и откога има бизнеси които предлагат продукти наполовина на цената, която струват? А не разбрах защо употребяваш думата "незаконно", аз не мисля че има закон който да определя колко минимално да струва дадена стоматологична услуга.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

miteto написа:А не разбрах защо употребяваш думата "незаконно", аз не мисля че има закон който да определя колко минимално да струва дадена стоматологична услуга.
И аз не мисля, аз ЗНАМ, че има. Асоциациата публикува цени ежегодно и предлагането на дентална услуга под тази цена е "незаконно". Друг е въпроса, че няма кой да се оплаче и трудно може да се докаже, а и никой няма да се занимава. А и не всеки бизнес го предлага на всеки пациент.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от miteto »

Това истински закон ли е или някаква разпоредба на въпросната асоциация? Искаш да ми кажеш, че ако аз си отворя кабинет има закон на канадското правителство, който ще ме задължи да взимам $152 за пломба вместо $149 понеже аз си преценявам че $149 е по-добре за моя бизнес? В Онтарио поне членуването във въпросната асоциация не е задължително, за да можеш да практикуваш, така че не виждам как ще ми прокарват "закони"?
И ако оставим оплакването и доказването настрана, пак не разбрах как така даден продукт може да се предлага наполовина от цената, която уж струвал и бизнеса пак да е на печалба? Защото не вярвам въпросните цени да се предлагат на загуба.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от balbi »

YOUPPI написа:
balbi написа:Лично аз като се напатих отидох при д-р Димитровски - с две ръце съм ЗА!
Много готин пич и най-вече професионалист и знае какво прави.
В Лавал е и във Вики има координати!
Поздрави!
Само дето цените му са меко казано смущаващи :sweat:
Когато става дума за здраве не правя компромиси. Може би са високи, но за сметка на това получаваш качество и супер обслужване!
Факт!
:y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от pumpy »

miteto написа:Това истински закон ли е или някаква разпоредба на въпросната асоциация? Искаш да ми кажеш, че ако аз си отворя кабинет има закон на канадското правителство, който ще ме задължи да взимам $152 за пломба вместо $149 понеже аз си преценявам че $149 е по-добре за моя бизнес? В Онтарио поне членуването във въпросната асоциация не е задължително, за да можеш да практикуваш, така че не виждам как ще ми прокарват "закони"?
И ако оставим оплакването и доказването настрана, пак не разбрах как така даден продукт може да се предлага наполовина от цената, която уж струвал и бизнеса пак да е на печалба? Защото не вярвам въпросните цени да се предлагат на загуба.
Не знам дали закона е федерален, но в Кебек за да практикуваш трябва да си член на ордера. Ордера сам по себе си не определя цени, но асоциацията определя и предлагането на цени под определените се счита за дискриминация на осигурените пациенти и на застрахователните компании и се наказва по принцип.
Аз лично сметам, че в стоматологичния бизнес не важи с пълни сили правилото "търсенето определя предлагането" защото трябва да се защити публиката и да, една обтурация можед а струва и 80 кинта, но зъболекаря трябва да има възможност да осъвременява знанията си постоянно и 80 кинта не могат да осигурят това ниво на грижи, които пациентите очакват и заслужат. Лично мнение, последното.
dolaria
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 11:57 am

Re: Зъболекар в Монреал

Мнение от dolaria »

ок, дали плащаме за обогатяване на знанията му или за новия му модел порше не е много сигурно. Задължителна минимална цена - това в търговията ако е договорено между мен и теб се нарича картел и подлежи на разследване.

pumpy си е стоматолог, но очевидно става и за адвокат :D :clap: :clap: :y:
Публикувай отговор