бг ресторант в монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

Странджата написа:Абе Иво,да си психиатър не си,стоматолог си!
:)
Имах една седмица ваканция, а аз не обичам особено много свободното време - това ще да е. От утре се коригирам, обещавам.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Rall »

Штех да кажа, че мамиц@ата им е.ав@те на тея дечица, па после се сетих, че то така си е по дифолт... :lol:
Dead Eyes See No Future
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от klisurov »

ablood написа:... Има моменти в които трябва да се напънеш, а не да се оправдаваш ...
Моят коментар би могъл да намеришТУК
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от english »

ablood написа:...Та така разни икономически емигранти, зарязали заради $$$ родината, родители и всичко родно ми се пишат родолюбци. Пфу!
...
:y:

комплексари бих им казал аз, търсят си смисъл на съществуването
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от thehellgirl »

Просто е жалко, че сме една от малкото нации, които един традиционен ресторант нямат в град като Монреал, като искаш да заведеш приятелите си от други националности да опитат нашата кухня няма къде.

Не разбирам злобните коментари на някой хора, че децата на българите няма нужда да ходят на такива места ... то на португалците, гърците, сърбите и т.н децата също няма нужда да ходят нали са канадци, да си лапат картофите и макдоналдс ... Понякога се изумявам колко малко свестни хора изразяват мнение в този форум .. а той за какво е всъщност, май нямаме нужда от него, малко хубава инф. която се залива с боклук ---
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от klisurov »

english написа:
ablood написа:...Та така разни икономически емигранти, зарязали заради $$$ родината, родители и всичко родно ми се пишат родолюбци. Пфу!
...
:y:

комплексари бих им казал аз, търсят си смисъл на съществуването
Тези като мен, които не са
ablood написа:... разни икономически емигранти, зарязали заради $$$ родината, родители и всичко родно ми се пишат родолюбци. Пфу!
могат ли да
ablood написа:...се пишат родолюбци
Аз така и не разбрах, защо човек, принуден (или не) да си търси късмета другаде не може да бъде родолюбец?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от klisurov »

thehellgirl написа:... да опитат нашата кухня ...
Не, че не е дъвкано и предъвквано, ама би ли ми казала някакво типично българско ястие, дет го няма другаде?
thehellgirl написа:.. Понякога се изумявам колко малко свестни хора изразяват мнение в този форум ..
И аз, ама може критериите ни да са различни.

Не се заяждам.
Аз съм в този форум от времето, когато можеше да се пише на латиница ... имаш ли идея, колко хора от тогава спряха да пишат тук?

Не знам защо, но по време на кандидатстването народа е по своему задружен, но тук сякаш забравя "от къде е дошъл"
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от yahoo »

klisurov написа:Не знам защо, но по време на кандидатстването народа е по своему задружен, но тук сякаш забравя "от къде е дошъл"
Това говори и за нещо положително - успяват бързо да се интегрират. Затова и българското започва да не им липсва много.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от angelheart »

yahoo написа:...успяват бързо да се интегрират. Затова и българското започва да не им липсва много.
Следователно, за какъв Х ще им е потребен български ресторант?
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от miteto »

klisurov написа:
thehellgirl написа:... да опитат нашата кухня ...
Не, че не е дъвкано и предъвквано, ама би ли ми казала някакво типично българско ястие, дет го няма другаде?
Това важи за 90% от националните кухни в света. Почти всичко го има в някоя друга кухня. Идеята е за цялостното усещане, примерно да опитат шопска салата + шкембе чорба + някакъв вид гювече. Сигурно ги има и в други ресторанти, но една битова обстановка с меню като горното си е български ресторант. Иначе не се съмнявам че в гръцкия ресторант ще намерят гръцка салата която прилича на шопската, после в турския ще има шкембе и накрая след бая търсене ще намерят и ресторат, в който има гювечета... А да, после могат да отидат в хърватския, че да опитат баница (бурек).
Проблемът е, че българите са малко на брой и разпръснати навсякъде, един такъв ресторант не може да издържи само с клиенти-българи, а пък ако е с типично битова обстановка и меню, не виждам как ще привлича местни клиенти.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от english »

yahoo написа:
klisurov написа:Не знам защо, но по време на кандидатстването народа е по своему задружен, но тук сякаш забравя "от къде е дошъл"
Това говори и за нещо положително - успяват бързо да се интегрират. Затова и българското започва да не им липсва много.
... веднъж отидох в БГ магазин ... пълно беше със стоки с изтекъл срок на годност ...
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от kaloyan.radomirov »

Веднъж отидох в авто-сервиз, уж че българи ще помогнат на бедният новопристигнал . . . и т.н... наслушах се кооооолко е слоооожно, коооолкооо е трудноооо как еееееедва ли ще стане, все едно космически кораб ще правиме.... все едно аз 16 години кола не съм виждал и не съм си я правил сам, пусто нямам гараж... или поне парко място та затова реших да ги посетя, ебахти нещастниците ......за пари шях да им платя колкото кажат.... та ми се притекоха кебекоа да ми предлагат гаражи и приятели... та да свършат работа заеби.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от yahoo »

english написа:
yahoo написа:
klisurov написа:Не знам защо, но по време на кандидатстването народа е по своему задружен, но тук сякаш забравя "от къде е дошъл"
Това говори и за нещо положително - успяват бързо да се интегрират. Затова и българското започва да не им липсва много.
... веднъж отидох в БГ магазин ... пълно беше със стоки с изтекъл срок на годност ...
На мен тези с изтеклия срок ми ги дават безплатно, на теб да не би да са ти вземали пари ;) Да, гледам редовно датите, защото е нормално като доставят 2 пъти годишно контейнер от България нещо да залежи повече, но не е нормално в Макси например при ежедневни доставки да има стоки с изтекъл срок, което ми се е случвало многократно.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от yahoo »

angelheart написа:
yahoo написа:...успяват бързо да се интегрират. Затова и българското започва да не им липсва много.
Следователно, за какъв Х ще им е потребен български ресторант?
По тази логика и български магазин не им трябва, но те засега още не са фалирали. Чудя се само защо им са ресторанти и на българите в България? И то не тук-там ами навсякъде по много. Или само там българите са преуспяли и могат да си го позволят, а тук берат душа доживот и ресторантите са скъпо удоволствие.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от angelheart »

yahoo написа: Чудя се само защо им са ресторанти и на българите в България? И то не тук-там ами навсякъде по много. Или само там българите са преуспяли и могат да си го позволят, а тук берат душа доживот и ресторантите са скъпо удоволствие.
Един прекрасен дериват на темата! Аз като се сетя за ресторант в т.нар. традиционен български стил и се сещам и за мърлявия сервитьор, гадния избор на вино и обидно малкото храна в чинията, та затуй не ми и липсва много-много. Я ако някой се сети, да добави още нещо към картинката :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Публикувай отговор