Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от vaniliq »

Да писмото ти е много трогателно. Трогателно поради отчаянието, безизходицата, лъжата,фалша, отчаянието, човешкият зов за помощ, унижението ти. Не, никой не може да ти подаде ръка. Само канадското правителство издава перманент резидент карти. Другият вариант е някой да напише покана и да цака няколко години пари за тебе на правителството-нарича се спонсориране. И идваш тука при спонсора и след кат му олижеш гъза няколко години поличаваш заветното гражданство, след съответните процедури. Но това не очаквай да направи никоя от тези скрънзи в форума. Включително и аз. Имам брат в бг дет е общак в склад както и родители. Пък и защо да цакам за спонсорсво на човек дето не го познавам? Иначе наистина ти съчувствам. Знам че това не те грей. И аз самият бях в такава въртележка допреди 1 година. Затва слушай внимателно. В канада се идва с френски и с пари батка.За 4 членно семейство към 4-5 000евро. Разбивка:800 подаване на докумнти,600 курсове по френски +преводи и легализация на документи, 1000 за федераланата процедура в Букурещ,800 за медицински, 1000 за самите визи.После самолетни билети $3000 и кеш $6000 за пред митническият служител. Сумата е за мен с жена ми + 2 малки деца.За тебе ще е 1/4 от това. Абе да ти кажа към 5-10 000 лева ти трябват да стъпиш с перманент карта на канадска земя. Сумата ти трябва за около 2 години от началото на процедурата доката та изплюе тука самолета. Съдейки по постовете ти искренно те съветвам да се заемеш с това, защото ми се струва че отчаянието ти те води по пъте на онова охранителче от Сливен дет нападна банка и взе заложници. По добре да действаш за канада отколкото това нали така. Тука в този форум ще намериш много за самата имиграционна процедура и то от хора които сега я минават. Коментирай и обсъждай само с тях. Старите пушки от тези теми и за чеп за зеле не стават :) . Само ще се гаврят и издевателстват над проблемите ти. Въобще моето мнение откакто живея в Канада е че Българите тука не са нещо повече от тези в България. Дори напротив: доста по- зле са.В смисъл по-тъпи са, по егоистични, много по-лицемерни.Като цяло естествено. Пък и доколкото знам преди 10-на години изпита е бил пълна боза. И куцо и сакато се е добрало до канада с 5 френски думи и фалшива трудова книжка. Нататък. Теглиш idiot french guide от нета курса е от английски на френски. Ще ти трябва френският за интервюто и английският за живота и работата тука. Пукаш се да го слушаш. Късаш се да го слушаш. Къртиш се да го слушаш. Така пестиш ценен лев от курсове. Аз с 3-4 месеца курсове и 1 година идиот изкарах 7 на интервюто. А не знаех грам френски. Въобще да ти кажа наблегни на френския. Пиши си колкото не ти достигат точки от език и се скъсай да го учиш. После оня от интервюто кат та чуй как лалаш френски ще се насере от кеф и ще ти даде и много адаптация. Дано да успееш. А на многоуважаваните бг канаци им покажи среден пръст още от самолета. И понеже са си комплексари няма дори да ти кажат приблизително за кви пари става дума в канада. Щот като ги четеш кви ги ръсят по форума излиза че са дощли в канада със специална покана от кралицата, или като лауреати на конкурса най- велик българин. Батка и те кат нас са излезли от панелката с куфарчето и са се молили на господ и на алах и на де що срешнат да изкарат за хляба. Хич и не ги слушай кви ги дрънкат за огради детелинки и прочие. хахах дететлинки. Че и се земат насериозно. Пък тука са бай никои дет къртят доларамите и промоциите и почивките в куба и доминикана. А да имаше въпрос от друг учасник за заплатите. Слушай сега внимателно. Тука са червиви от пари.Аз на 3-я ден след като пристигнах почнах да обикалям по строежите на къщи и да питам за работа. и така почнах кат помощник на 1 италианец ВиК за $15 на час. Оня си та литка с часовете ама кво от тва. След месец почнах в 1 супер дет съм кат общак. Цакат $13 на час(10 и кусур) след данъка. Така че макар да е трудничко с 1-та ти работа то е възможно да почнеш на 10-15 на час. И имай предвид че това е дъното. Проста сметка показва че тези 2000-2200 на месец са ти предостатъчни да си плащащ квартира и да се храниш. А за бонусите дет говермънта ти дава за децата и low income family-то да не говоря, че ми се стопля душата.
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от kaloyan.radomirov »

;)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от klisurov »

vaniliq написа:... Старите пушки от тези теми и за чеп за зеле не стават :) ....
:y:
Предполагам, че Канада е целенасочено с малка буква :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от vaniliq »

greenforest знаеш ли хрумна ми 1 идея. Ако изпратиш документите във Виена и задвижиш процедурата ще е много по-лесно да се мобилизираш да научиш френски и да извървиш пътя докрай. За 1 човек май таксата за кандидатстване е 6-700 долара. Е аз съм готов освен с празни приказки да ти помогна с 1/10 от таксата т.е. 60-70 долара ( в случая това е количественото изражение на разтегливите понятия-състрадание и взаимопомощ).Така че бързо си снасяй сметката тука да прая превода докат не ма е усетила жената :) Толкоз давам - повече от половин дневен надник
А тея глупости за обич и уважение до гроб си ги избий от главата и се земи в ръце.
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от seeker »

vaniliq, много ми хареса първото ти писмо и никак не ми хареса второто...
И аз четох темата на greenforest, и аз мислех как да му помогна, но предпочетох ако не мога да кажа нещо оптимистично да не се намесвам. Виждам, че си мъжко момче и имаш голямо сърце, но понякога прекаленият оптимизъм е пагубен. Защо казвам това, защото вече видях едно момче с неговия проблем и какво стана. Той имаше добра подготовка по френски, учеше с най-добрия учител, но това се оказа недостатъчно. vaniliq, вероятно не познаваш неговия проблем. За 10-те процента е страхотна идея, но тя до никъде няма да доведе, защото на greenforest явно му липсват останалите пари, а те не са никак малко.
Аз искам да помоля greenforest да ми пише на лични и мога да му дам допълнителна информация за това как може да си увеличи шансовете.
vaniliq, за мен беше удоволствие :handshake:
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Re: Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от toncho »

слушай човека, знае какво говори :y:
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
jentulmen
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 11:07 am

Re: Някой от канада може ли да ми подаде ръка

Мнение от jentulmen »

Може да дойдеш и чрез предварително сключен брак за канадка ама без пари едва ли ще се навие.
Публикувай отговор