Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

jasmin_veni написа:Аз няма да пращам договори, извадих си бележка от НАП за осигурителен стаж :) Това ще пращам+служебните бележки.
На бележката от НАП само стажа ли е отбелязан? Друга информация включена ли е?

Аз се замислих, че в гражданския договор не фигурира седмична заетост или работни часове, тогава как го приемат за стаж? Нали все искат доказателства...
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

cantare написа:
jasmin_veni написа:Аз няма да пращам договори, извадих си бележка от НАП за осигурителен стаж :) Това ще пращам+служебните бележки.
На бележката от НАП само стажа ли е отбелязан? Друга информация включена ли е?

Аз се замислих, че в гражданския договор не фигурира седмична заетост или работни часове, тогава как го приемат за стаж? Нали все искат доказателства...

Има колко дни си работил в месеца. Кофти е, ако като мен са те писали, че си работил 6 дни мсечно :x
Обаче не пиша на каква длъжност си, да знаеш.
Хубавото е, че става за 5 мин. без молби и без такси. Безплатна е и за 10 мин. си приключил.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tantan »

Здравейте,
Интересува ме някой подавал ли е документи сам с дете? Нямам сключен брак с бащата на детето ми , но той е записан в акта за раждане. В документите за Виена мисля, че се изпраща и декларация от родителя който няма да пътува, но в нея не знам дали трябва да бъде упоменато къде и с каква цел ще пътува детето. Ако някой има опит с подобен казус нека пише. Благодаря предварително!
Daniela Todorova
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 6:19 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Daniela Todorova »

Здравейте,
Питането ми е по повод въпрос номер 14 от документите "Principale profession envisagee au Quebec". Каква професия трябва да се напише там, конкретна от NOC или нещо ориентировъчно?
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

Даниела, там се отбелязва професията, която смяташ да упражняваш в Квебек базирана на професионалния ти опит или образование.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Double Trouble »

Здравейте,
В демандето, в секцията, където се описва трудовия стаж, периодите на безработица описват ли се? Т.е. пише ли се от ... до ... - безработен или се пропуска периода, като се описват само периодите, през които е работено?
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Double Trouble, интересно. Според мен е добре да се спомене, ако е в рамките на 5-те години. Нали се сещаш, че после ще ти искат "нещо", с което да обясниш-защо ..от...до...липсва информация. ;) Това е мое мнение, но нека да видим и другите какво ще споделят, да не те подведа. На мен друго ми е интересно, да ли няма да искат да споменеш, какво си правил/а, до като си бил/а безработен/а. :?:
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Виждам от темите че на някои кандидатстващи са им изискали сертификати завладеене и на двата езика. Въпросът ми е за доказване на ниво по английски, само IELTS ли приемат?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Double Trouble »

martatabs написа:Double Trouble, интересно. Според мен е добре да се спомене, ако е в рамките на 5-те години. Нали се сещаш, че после ще ти искат "нещо", с което да обясниш-защо ..от...до...липсва информация. ;) Това е мое мнение, но нека да видим и другите какво ще споделят, да не те подведа. На мен друго ми е интересно, да ли няма да искат да споменеш, какво си правил/а, до като си бил/а безработен/а. :?:
Мерси Мартата. Те сигурно ще искат да знаят какво съм правила през това време, обаче на мен проблема ми е, че имам за този период някакви разхвърляни граждански договори за по месец-два от тук от там, половината от които са без печати или някакви попълнени-недопопълнени ксерокопия на договори, които не ми се ще да се заемам да доказвам, че са истински. Та много ми се щеше да мога просто да го пропусна този период в документите, защото пък в крайна сметка имам внасяни осигуровки и после да не стане така, че съм ги излъгала, че съм безработна. В същото време не ми се ще да давам справка от НОИ/НАП, защото там освен кой ме е осигурявал, друго не пише (и то да кажем са ме осигурявали Софийски университет, Община Силистра, някакъв единен фонд култура... т.е. никакъв извод не може да се направи какво си работил на база информацията кой те е осигурявал). То да беше едно място да взема да отида и да извадя служебна бележка, ама всичките тези, особено Силистра, която ми е на другия край на България или СУ, където тези, които са учили там знаят администрацията как се справя с нерутинни искания...
И след цялото това словоизлияние по същество - много ми се ще някой да ми каже дали е пропускал периоди в секцията за трудов стаж в документите към Виена, без да ги обяснява и дали това е било проблем.
Моята логика, а и като чета инструкциите е, че се описва само какво си работил, а не какво не си работил, т.е. периодът на безработица, обаче дали е така?
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от AVB »

От тази секция ги интересува трудовия стаж през последните 5 години, за да могат да изчислят точки за трудов стаж, не ги интересуват периодите когато човек е безработен. Когато живот и здраве вземете сетрификат, и пуснете документи за виза, тогава ще трябва да им обяснявате и кога не сте имали работа.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от sudju4e »

Не се притеснявай за Виена не се описват периодите не безработица-нито на мен нито на съпруга ми съм ги описвала. Обаче виж вече за Букурещ като дойде време ще си ги опишеш, но до тогава вече ще сте минали интервюто и няма да е проблем да си ги включиш
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Double Trouble »

AVB, sudju4e, хиляди благодарности. И много успех зад океана :)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

karelia79 написа:Виждам от темите че на някои кандидатстващи са им изискали сертификати завладеене и на двата езика. Въпросът ми е за доказване на ниво по английски, само IELTS ли приемат?
Отговорих си на въпроса от официалния гайд - очевидно се допуска и ТОЕФЛ и някакви други тестове, които не са ми познати...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Double Trouble написа:Моята логика, а и като чета инструкциите е, че се описва само какво си работил, а не какво не си работил, т.е. периодът на безработица, обаче дали е така?
Така е, правилно си прочела и колегите ти казват че не е необходимо, тогава недей да споменаваш този период, щом няма проблем ;) .
Друго ми е интересно на какъв критерий ще заложат тогава, след като има липси в тези 5 години. Пет години назад, това значи да се опише периода от 2005/ 2006 (или в зависимост от това кога сте почнали съответната работа) до 2011.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Jidja »

Здравейте!
Малко по-напред в темата прочетох, че има хора, които са платили пъривия пакет с документи с кредитна карта. и В тази връзка , бих искала да попитам дали си спомняте след колко време след пристигането на документите във Виена парите ви бяха изтеглени от картата.

Благодаря предварително!
Публикувай отговор