Търся една работа на бяло и една на черно

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
coolcoldy
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 3:44 pm
Местоположение: Mоntreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от coolcoldy »

Незнам хора!Тази обява малко ме изненада.Мисля си,че автора е имал в предвид нещо около 1 април,поне така ще изненадва правителството.Дали е шега или не? Поне разбрах,че е неприятно изненадан от непредвидени разходи.Затова понеже са били големи предполагам е стигнал до заключението да отвърне на правителсвеният "удар" с тези две работи.Сега за първата относно електониката,коментар нямам и предполагам трябва да звучи сериозно.
По въпроса за деливърито....Ей Пинко,незнам пич ако има такава пица или ресторант,то тази работа е върха:) Само мога да кажа,че от такава работа 20 на час е почти невъзможно.Да, за определен момент и час може да ги достигнеш ама за постоянно? Просто няма талкова място ,поне в Монреал където да ти плащат 10 на час на черно,а пък и бакшиша да е 10? До това заключение съм стигнал от собствен опит и макар пицата да е известна,оборотна,дори и в три различни района на града,не съм останал с впечатлтнието,че 20 на час от деливъри е постянен доход. виж 9-14 на час е реално.Макар и по-малко пак е добър ответен удър от сивата икономика
"...ако сме сами във вселената си е чиста загуба на пространството..."
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от yahoo »

Нищо не пречи да си иска човека. Дали някой ще му го даде е отделен въпрос, но пък и ако не го поиска пак няма да го получи.

Подозираме откъде са му доходите в момента и при такава ситуация трудно човек е склонен да тръгне от нулата някъде официално и след това да върви нагоре. Човека очаква летящ старт, което не е невъзможно, но е много малко вероятно освен ако не е голям късметлия.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от anxeli »

Много сте гадни! Може да са му удвоили данъчната оценка на имота, а не че за първи път ще плаша данъци ... Друг е въпроса че и пет работи да си намери, на никой няма да му пука от администрацията и пак ще ги дължи тези пари ...
Едно време пинко като си намери нова работа и предлагаше старата на някой, даже предлагаше да го обучи ви нямаше, а сега за подигравки ето ги първи, тц-тц-тц :wasntme: ...
Една работа на зелено имам аз да предложа, но е в Торонто и иска инвестиции ;) ...
Циганите - на Сатурн !
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от капитан Немо »

За каква данъчна изненада говорите,ако Пинко има имот още пред нотариуса общинската и училищната такса ще му извадят очите. Кой сериозен човек с имот ще пусне подобна обява- работа на черно , комбинирана с претенции Какви 20 г. стаж- човека е роден 1980 г.А парите в пицария се правят със скорост и чар при доставката (говоря за 1300-1500 на седмица при 70-80 часа) След 2-3 г.в Канада е съвсем нормално човек да си купи имот, ако е сериозен и находчив , но обявата подхожда на някой, който живее в БГи тук си чеше езика.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от mwanza »

pinko80 написа:... Работодателят ще има възможност през първите 6 месеца да получава половината заплата от правителството, което значи че ще му струвам само 10$. Сега да видим кой шеф ще е късметлията...
Тази програма за половината ти заплата, важи само за първата ти работа доколкото зная аз.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от thehellgirl »

Абе ПИНКО ти 20$ виждал ли си?

Навремето имаше 50 Cent ти можеш да си смениш ника на Г-н 20 Кинта
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от IFF »

thehellgirl написа:На нас ще ни дават само за курса, за транспорт пише 0, не знам ако си поискаме за карти как стои въпроса.

Още нещо ми интересно чухме - че може да се ходи на КОФИ и да се вземат парите от там, и същевременно да се взима социал- някой има ли информация по въпроса??????
Какво стана със социала, отпуснаха ли ви го заедно с КОФИ-то?
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от thehellgirl »

И Сошиал и КОФИ и Бяла работа и Черна работа а даже сега и за тризнаци детски и отделно ходим в една църква да ядем че без пари


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :emo: :emo: :emo: :emo: :emo:
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от thehellgirl »

Ти видя ли датата на тоя пост by the way човек да не пита нещо
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от emimilanova »

mwanza написа:
pinko80 написа:... Работодателят ще има възможност през първите 6 месеца да получава половината заплата от правителството, което значи че ще му струвам само 10$. Сега да видим кой шеф ще е късметлията...
Тази програма за половината ти заплата, важи само за първата ти работа доколкото зная аз.

Тази програма важи за първата ти работа, която отговаря на квалификацията ти. Преди това може да си работил по-ниско квалифицирана работа или каквато и да е друга работа без връзка със специалността ти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от ablood »

Каква първа работа бе? Човекът има 20 години трудов стаж! :D
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от poly6620 »

какво стана, намери ли се работодател ???
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Jim »

Относно работа в електронните производства:
-заплатите са 12-максимим 15$ на час, при условие че човек има все пак някаква квалификация или умения.
-15-20$ стават заплатите на супервайзорите, ама за да се стигне до там трябват години опит.

Бедата с електронните производства е че всички компании по електроника си изнесоха производствата в Китай, в Канада се правят само неща дето не могат да бъдат изнесени другаде.

Съвсем друго е положението в IT сферата. Обаче познанията по електроника не са достатъчни. Може да се наложи да се преквалифицираш и сертифицираш преди да си намериш високоплатена ИТ работа.
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от pinko80 »

Здравейте съфорумци. Благодаря за всичките 27 коментара, които сте оставили след обявата ми. Виждам, че всички сте доста креативни в писането на коментари, но все още няма нищо на лични съобщения. Все пак не съм изненадан. Виждам, че обявата ми е създала много въпросителни и повече изглежда 1-во априлска шега. Затова реших да направя разяснения, за да имам по-големи шансове някой да вземе обявата на сериозно.
Първо, наскоро си купих RV-vehicle, тип мобилна къща (trailer), които обикновенно нямат такси и не се прехвърлят нотариално. Но за мой късмет или нещастие наскоро получих evaluation batiment с годишна такса от 136$. Данъкът не е много голям, но се оказа че аз съм първият, който ще плаща данък сграда за нещо което е производно на ремарке. Направих справка с нотариус и той ми каза, че можде да е допусната грешка от общината, тъй като мобилната къща прилича на вила или казано на местен език на chalet. Все пак в общинското писмо имаше и много други примамливи оферти, като да имам 4 сезона общинска вода, с което 3 сезонното шале става 4 сезонно и му се вдига цената, както вече са направили в евалуацията му. Ситуацията се получава все едно си купил кокошка а имаш кон :D . Затова не им се сърдя много на общината за изненадата която са ми направили. Проблема идва от това че Emploi Quebec дебне какво си купувам със социала и ако платя този данък ще разберат че съм инвестирал техните пари в недвижим имот с значителна стойност и ще започнат да ми изпращат писма с неудобни въпроси, а може да последват и глоби. Разбира се, има много начини за измъкване от ситуацията, като един от тях е да почна работа на бяло, за да спрат да ме следят и затова пуснах тази обява. Както виждате, съвпадението с 1-ви Април е чиста случайност.
Относно заплащането което искам. Ми в официалният сайт на Emploi Quebec е записано - начална заплата за техник по електроника - 19,50$/ч. Друг е въпроса, че повечето работодатели не плащат добри заплати на имигранти, което според мен е незаконна (криминална) експлоатация. Мисля по този въпрос да занимавам синдикатите и ордера на техниците. Все пак има големи компании които плащат на имигранти повече от 20$/ч., но там се почва само с препоръки и връзки. Писменни препоръки все още нямам, а за връзки разчитам само на съфорумците и на късмета си. Вече е ясно, че не съм умиращ от глад, за да търся каквато и да е платена позиция. Ако трябва да получавам 12-15$/ч. на бяло като техник, предпочитам да намеря друг начин за измъкване от по-горе описаната ситуация, но не и да си губя времето (което бих могъл да инвестирам в други подобни начинания за превръщане на кокошки в коне :D ). Аз съм роден техник, при това талантлив и си ценя труда.
Относно въпроса на Bistra за това дали знам, че в Канада се плащат данъци. Естествено, че знам, но имам лошия навик да ги взимам, понеже все не ми стигат парите, които изкарвам. Обикновенно плащам данъци, когато изкарвам толкова много пари и вече се чудя какво да ги правя. Направил съм проста оферта на правителството да им платя един милион $$$ данъци, ако ми съдейства да стана autorised service technician. Разбира се правителството би трябвало да се досети, че ще им платя 1 милион, само ако аз направя за себе си поне 8 милиона. Аз се надявам, ако правителството има нужда от пари да ми съдейства, ако ли не значи е все още е прекалено богато и ние трябва да му помагаме да си свърши парите. Бизесът, или казано "работа на зелено" е единственото нещо, което признавам. Останалото е импровизация. Все пак уважавам възможността да работя в голяма компания с добра заплата, най-вече заради необходимостта от първоначален капитал, голямото ми любопитство (какво е чувстото да се работи в голяма компания), както и авторитета да се работи в известна компания.
Относно въпроса на Poly6620 дали съм намерил работа. Ами порових се из kijiji.ca и за сега съм одобрен на 3 позиции като деливъри, 2 от които са за пица и една за деливъри на еврейски списания. За съжаление не мога да работя всичките, затова съм решил 2-те позиции да ги предложа на съфорумците тук. Ако някой утре е свободен и иска да работи като пица деливъри да дойде на адрес 5917, Monk, ville Emard (над Вердън). Аз ще съм там от 11:00 до 13:30, а вечерта ще ходя да работя на друга пицария и няма кой да работи на тази в Monk. Другата позиция за еврейските списания е чак на 18-ти Април. Там, ако има желаещи също мога да ги упътя. До скоро!

Кристиан Ангелов
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от pumpy »

Ти съвсем ни взе за мезе.....
Заключено