Помощ за документи

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Помощ за документи

Мнение от Atina78 »

Привет на всички.
Както писахме наскоро, след дълги мъки, и ние преминахме успешно интервюто. :) Честито на всички преминали като нас и успех на останалите.
Но ето, че неочаквано за нас, изпитваме трудности с това да разберем кои са точните документи, които трябва да изпратим до Букурещ на този етап.
Документите, които ние смятаме за верните( и както е писал martatabs) са следните:
IMM 0008, IMM 0008_1, IMM 0008_5, копия на сертификатите (CSQ), IMM 5406, актове за раждане и документ за брак, копия на паспортите, свидетелства за съдимост, документ за платена такса и по 6 бр. снимки на всеки член от семейството.
Така ли е до тук? :)

Ако да, не ни е ясно следното:
1. Кога се изпраща в Букурещ пликът, който ни даде дамата на самото интервю.(при подаване на документи за виза ли?)
2. Кога се попълват и изпращат документите: IMM 5257, IMM 5257B_1, IMM 5645.(документите за виза ли са това?)

Благодаря предварително на отговорилите.
Моля коментирайте само по въпросите, които съм задал.
Не ми изпращайте линкове към други теми или сайтове. Мерси. :y:
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помощ за документи

Мнение от pumpy »

Моля коментирайте само по въпросите, които съм задал.
Не ми изпращайте линкове към други теми или сайтове. Мерси.
Е няма как да се въздържа, но това е супер нахално. Не стига, че не си в състояние да разбереш написан, като за малоумници текст ами и поставяш условия как да ти помагаме. Точно бях в добро настроение да се поровя и да ти помогна, но ти ми отрови желанието.
Обади ни се когато кацнеш тук и се обърнеш така към новия си началник в Канада да ни кажеш какво е последвало, много съм любопитен.....
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Помощ за документи

Мнение от ARES »

ATINA 78
Искам да Ви попитам,как го минахте това интервю?
Дори само с бегли познания по езика би трябвало да
разберете за какво става на въпрос!
Успех! ;)
Потърсете във форума,ще откриете отговори на въпросите си!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Помощ за документи

Мнение от azzura »

Атина, съгласна съм с написаното по-горе.Плюс това, има отделна тема посветена на точно тези документи.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Помощ за документи

Мнение от Karadjova »

Аз лично Ви написах подробно за документите на Личния!!!
Не разбирам, защо пак трябва да се пище същото като на първокласници.Моля Ви Всичко това го има написано и на БЪЛГАРСКИ във форума, и е вярно.
Положете малко усилия, иначе не знам ако заминете за Канада, какво ще правите там.Как ще се оправите!?!
И един съвет: сериозно се заемете да учете френски или английски :)
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за документи

Мнение от Atina78 »

Благодаря на всички отговорили.
Моля, имайте предвид следното:
1. Идеята на този форум е ДА СИ ПОМАГАНЕ, а не да се обиждаме, да си слагаме определения и прочие. Виждал съм какви ли не въпроси тук. За някои са "глупави", за други са точните такива. Заради комплексари като вас отдавна не използвам този форум, и вече съжалих, че пуснах темата.
2. Интервюто го спечелихме, заради факта, че знаем езици! Също така, всички документи, които съм изредил в темата, са точно тези, които трябва да се изпратят!!! Толкова ли беше трудно да напишете просто "Да, точно това са документите", или "Не, трябва да добавиш този и този документ"?! Исках само това да знам, за това и помолих само това да получа като информация. На мен това щеше да ми помогне, а не изпратени линкове на официалния сайт и т.н., които съм чел десетки пъти! Биете се в гърдите, че много знаете, но как по-точно си личи това - с обидите по наш адрес ли?
3. Основна причина, поради която искам да се махна от България е прекаленото присъствие на хора като вас тук. С болка в сърцето откривам обаче, че светът вече е заразен от болестта "български манталитет". Жалко че стотици готини българи не успяват да преминат интервюто, само защото комплексари като вас са заели вече техните места...
4. Караджова - благодаря ти все пак, че ни писа. Въпреки това коментарите за знанията ни по езиците бяха излишни. Мислиш ли, че ако не знаехме език щяхме да сме одобрени, ако не знаехме кой е официалния сайт щяхме да сме преминали успешно интервюто?!Сигурен съм, че знам повече от теб - поне английски!!! Аз не те хулих и обиждах, когато ти ни изпрати неработещ линк, нали така?! Благодаря ти все пак.

Мисля, че е добра идея модератора на този форум да обърне внимание на хората, които се заяждат и хулят останалите! Никой няма нужда от тях, нали така?!

Желая още веднъж на всички, които тепърва стартират процедурата, успех и късмет.
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Помощ за документи

Мнение от Karadjova »

Atina78 написа:Привет на всички.
Както писахме наскоро, след дълги мъки, и ние преминахме успешно интервюто. :)

Ако да, не ни е ясно следното:
1. Кога се изпраща в Букурещ пликът, който ни даде дамата на самото интервю.(при подаване на документи за виза ли?)

Благодаря предварително на отговорилите.
Моля коментирайте само по въпросите, които съм задал.
Не ми изпращайте линкове към други теми или сайтове. Мерси. :y:
Ако Ви е ясно всичко и знаете езика, този въпрос не би трябвало да го задавате.Това се обяснява дори на самото интревю и то от преводачката.
А интервю може да се мине и без да знаеш език :)
IMM 5257- това е формуляр за временно пребиваване и временна виза.Въобще не се популва в случая, както и другите два.
И никой тук не ви е обидил, само хората са се възмутили. И нямате основание да наричате хората тук комплексари!!!!!Замислете се за Вас!
Това, че линкът не се отворил не е моя вина.Просто е трябвало да го копирате и щеше да се отвори!! Все пак написах доста преди и след линка.
И да, форумът е да се помага а не да се "дъвчи едно и също" всеки път.
И ОФИЦИАЛНИТЕ САЙТОВЕ са най-достоверния и правилен източник за информация по процедурата като цяло.

Успех и на вас за напред.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Помощ за документи

Мнение от pavelyankov »

Единствения, който имаше търпение да обяснява някои неща по хиляда пъти е Линко. Аз лично много съжалявам за решението му да напусне форума.
Атина78 ще ги попитам: необходимо ли е да се отваря цяла тема за вашите въпроси? При положение, че има отворени поне други две. А и вашата ситуация е като на повечето кандидати, нямате някакви сложни казуси.
То и в Библията е казано: Помогни си сам, за да ти помогне и Господ :D :D :D
Ама пусти мързел.........
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за документи

Мнение от Atina78 »

Съгласен съм за Линко. :y:
По времето, когато той беше модератор и много преди това нямаше такива коментари!
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Помощ за документи

Мнение от azzura »

Не е учтиво да искаш помощ от някого и после да го наричаш комплексар.А в официалния сайт, който си чел десетки пъти, всичко е обяснено пределно ясно и на двата езика.Всеки тук си е дал поне малко труд да прочете какво пише там и ако нещо конкретно не му ясно си пита.Как твърдиш, че всичко си разбрал и в следващия момент не ти е ясно какво трябва да изпратиш в Букурещ?Има си упътване, има списък с документи... Какво друго му трябва на човек? Една от причините да искам да се махна от тук е заради хора, които чакат някой да им свърши работата и после пак друг им е крив.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Помощ за документи

Мнение от martatabs »

blaster написа:Единствения, който имаше търпение да обяснява някои неща по хиляда пъти е Линко. Аз лично много съжалявам за решението му да напусне форума.
:o Защо? Как? Кога? Причина? :^) :?:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помощ за документи

Мнение от pumpy »

Atina78 написа:Благодаря на всички отговорили.
Моля, имайте предвид следното:
1. Идеята на този форум е ДА СИ ПОМАГАНЕ, а не да се обиждаме, да си слагаме определения и прочие. Виждал съм какви ли не въпроси тук. За някои са "глупави", за други са точните такива. Заради комплексари като вас отдавна не използвам този форум, и вече съжалих, че пуснах темата.
2. Интервюто го спечелихме, заради факта, че знаем езици! Също така, всички документи, които съм изредил в темата, са точно тези, които трябва да се изпратят!!! Толкова ли беше трудно да напишете просто "Да, точно това са документите", или "Не, трябва да добавиш този и този документ"?! Исках само това да знам, за това и помолих само това да получа като информация. На мен това щеше да ми помогне, а не изпратени линкове на официалния сайт и т.н., които съм чел десетки пъти! Биете се в гърдите, че много знаете, но как по-точно си личи това - с обидите по наш адрес ли?
3. Основна причина, поради която искам да се махна от България е прекаленото присъствие на хора като вас тук. С болка в сърцето откривам обаче, че светът вече е заразен от болестта "български манталитет". Жалко че стотици готини българи не успяват да преминат интервюто, само защото комплексари като вас са заели вече техните места...
4. Караджова - благодаря ти все пак, че ни писа. Въпреки това коментарите за знанията ни по езиците бяха излишни. Мислиш ли, че ако не знаехме език щяхме да сме одобрени, ако не знаехме кой е официалния сайт щяхме да сме преминали успешно интервюто?!Сигурен съм, че знам повече от теб - поне английски!!! Аз не те хулих и обиждах, когато ти ни изпрати неработещ линк, нали така?! Благодаря ти все пак.

Мисля, че е добра идея модератора на този форум да обърне внимание на хората, които се заяждат и хулят останалите! Никой няма нужда от тях, нали така?!

Желая още веднъж на всички, които тепърва стартират процедурата, успех и късмет.
1. Заради комплексари като нас ?????
2. Ако знаеше езици нямаше да задаваш въпросите, които задаваш. Десетки хора имигрират в Канада без да са задали и един въпрос в този форум. Те дали знаят езици или и те са комплексари ?
3. Това е бисер - интервюто го минават тези, които могат. Тези, които не могат не го минават и няма никаква връзка между едната и другата група. Аз лично не помня да съм го минал "след дълги мъки" :)
Относно " българския манталитет" - защастие светът не е заразен все още с него. Хората тук са свикнали да си вършат работата сами и да не разчитат на "тати носи, нана меси". Ако си мислиш, че някой ще те дундурка и тук цял живот докато се пенсионираш, по-добре си остани при мама и тати в БГ. Тук за всяко нещо ще трябва да се бориш и ако интервюто ти се е видяло " дълги мъки", не ми се мисли какво те чака в Канада.....
4. ДА, аз лично познавам хора минали интервюто със заучени 200-250 въпроса и после като се появят в Монреал и се сърдят на "приятели", които видиш ли не им били казали, че било супер важно да говорят поне единия от двата езика :o
Последно, ако нямаш нужда от нещо, рпосто не го ползваш, но да се опитваш да го променяш по твой образ и подобие е малко трудна задачка, нещо от сорта на " след дълги мъки'" ;)

Аз лично съм му съчуствал на Линко за необходимосста да се повтаря и потретя едно и също нещо само защото някои не са способни да прочетат 2-3 реда на френски/английски. Жалко ако се е отказал от форума, но няма да е първия, нито последния, който го е направил. Форума го е имало и преди него и да се надяваме че ще го има и след него, ако наистина се е отказал....
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Помощ за документи

Мнение от emili_vn »

Atina78 написа:Благодаря на всички отговорили.
Моля, имайте предвид следното:
1. Идеята на този форум е ДА СИ ПОМАГАНЕ, а не да се обиждаме, да си слагаме определения и прочие. Виждал съм какви ли не въпроси тук. За някои са "глупави", за други са точните такива. Заради комплексари като вас отдавна не използвам този форум, и вече съжалих, че пуснах темата.
Да - идеята е да си помагаме, но напоследък се появяват много съфорумци като вас, които не си правят труда да прочетат 5 реда, а чакат всичко наготово. Удоволствие е да се помага на хора, които са положили усилия и са чели, но не са разбрали определени моменти в процедурата. Но със сигурност е много дразнещо да видиш, че някой чака да му се отговори наготово и дори не приема пращането на линк като помощ, щото ще му се наложи да чете.
Даваш ли си сметка, че ние, така наречените от теб комплексари сме загубили доста време в четене (а времето е пари и е най-ценния ресурс, защото е невъзобновяем), за да знаем това, което ти не знаеш и дори не сме длъжни да споделяме знанията и опита си с теб или с който и да било. Това, че сме решили да си губим времето, за да помагаме на хората, си е наше решение и ти нямаш право да ни съдиш дали сме помогнали и как и да ни поставяш условия как точно да го правим.
Atina78 написа:2. Интервюто го спечелихме, заради факта, че знаем езици! Също така, всички документи, които съм изредил в темата, са точно тези, които трябва да се изпратят!!! Толкова ли беше трудно да напишете просто "Да, точно това са документите", или "Не, трябва да добавиш този и този документ"?! Исках само това да знам, за това и помолих само това да получа като информация. На мен това щеше да ми помогне, а не изпратени линкове на официалния сайт и т.н., които съм чел десетки пъти! Биете се в гърдите, че много знаете, но как по-точно си личи това - с обидите по наш адрес ли?
Не знам какви са знанията ви по френски и английски. Цялата информация я има и на двата езика. Има гидове и разяснения за всичко и на двата езика - написани елементарно и разбираемо за всеки. Толкова ли беше трудно да отделиш 1 час да прочетеш гида. Да не говорим, че във Вики има същата информация на български. И като се биеш в гърдите, че си чел официалния сайт десетки пъти, защо не знаеш елементарни неща?
Аз лично не виждам друг тук да се бие в гърдите, освен теб самия, че знаеш езици и си чел много, което видно от въпросите ти не е вярно.
Atina78 написа:3. Основна причина, поради която искам да се махна от България е прекаленото присъствие на хора като вас тук. С болка в сърцето откривам обаче, че светът вече е заразен от болестта "български манталитет". Жалко че стотици готини българи не успяват да преминат интервюто, само защото комплексари като вас са заели вече техните места...
Основната причина да искам да се махна от БГ са хората като теб, които лежат на гърба на другите и другите са им виновни за неуспехите и мъките, които са изживяли в живота си. И не знам защо намесваш българския манталитет, чиито носител си ти. "Комплексарите" като нас са си подковали кандидатурите със знания и труд и аз лично не съжалявам, че стотици готини българи, които не са го направили, са без сертификати. Съжалявам за тези, които са положили съответните усилия и не са успяли поради една или друга причина.
Atina78 написа:4. Караджова - благодаря ти все пак, че ни писа. Въпреки това коментарите за знанията ни по езиците бяха излишни. Мислиш ли, че ако не знаехме език щяхме да сме одобрени, ако не знаехме кой е официалния сайт щяхме да сме преминали успешно интервюто?!Сигурен съм, че знам повече от теб - поне английски!!! Аз не те хулих и обиждах, когато ти ни изпрати неработещ линк, нали така?! Благодаря ти все пак.
Коментарите на Караджова и всички тук ги дължиш на собственото си поведение, за което следва да благодариш на самия себе си.
Atina78 написа:Мисля, че е добра идея модератора на този форум да обърне внимание на хората, които се заяждат и хулят останалите! Никой няма нужда от тях, нали така?!
Мисля, че е добра идея да седнеш да четеш заради теб самия и семейството ти и да не занимаваш и модераторите със себе си.
Atina78 написа:Желая още веднъж на всички, които тепърва стартират процедурата, успех и късмет.
И аз им желая успех и искам да ги посъветвам да отделят повече време за собствения си проект и за изучаването на езика.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Помощ за документи

Мнение от Joya »

emili_vn написа:
Atina78 написа:3. Основна причина, поради която искам да се махна от България е прекаленото присъствие на хора като вас тук. С болка в сърцето откривам обаче, че светът вече е заразен от болестта "български манталитет". Жалко че стотици готини българи не успяват да преминат интервюто, само защото комплексари като вас са заели вече техните места...
Основната причина да искам да се махна от БГ са хората като теб, които лежат на гърба на другите и другите са им виновни за неуспехите и мъките, които са изживяли в живота си. И не знам защо намесваш българския манталитет, чиито носител си ти. "Комплексарите" като нас са си подковали кандидатурите със знания и труд и аз лично не съжалявам, че стотици готини българи, които не са го направили, са без сертификати. Съжалявам за тези, които са положили съответните усилия и не са успяли поради една или друга причина.
Ей такава наглост скоро не бях чела.
Аз пък си мислех че в Канадата, такива хора няма да има, ама на....
Атина, форума е за взаимопомощ, а ти на кого помогна ? Даже не си направи труда да споделиш как е минало интервюто, за тези след теб. Ама е хубаво на готово да ти снесът инфо, нали.
Прегледай темата, документи 2011, и ще видиш че още на първите страници е обсъдено, че това са докуменитите, и кое се праща.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Помощ за документи

Мнение от tonich »

Atina78 написа:По времето, когато той беше модератор и много преди това нямаше такива коментари!
Добре е направил!
Заради него се навъдиха такива като теб, защото вместо да ви трие, той ви обясняваше по 1001 пъти неща, повтаряни до болка. А готованците само това и чакат.... и задават ли, задават същите въпроси...

За такива като вас - БАН!
За да се научите да четете!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор