Научи сам френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от loginn »

karelia79 написа:Loginn, по този тест, на който си пуснал линк ми препоръчват да стартирам модул 12. Доколкото разбирам, това е добър резултат нали така?
Значи покриваш ниво до модул 11 и затова ти препоръчват да продължиш от 12. Това е доста добър резултат.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Научи сам френски

Мнение от karelia79 »

loginn написа:
karelia79 написа:Loginn, по този тест, на който си пуснал линк ми препоръчват да стартирам модул 12. Доколкото разбирам, това е добър резултат нали така?
Значи покриваш ниво до модул 11 и затова ти препоръчват да продължиш от 12. Това е доста добър резултат.
Благодаря! Даже се учудвам на резултата, но предполагам че различните тестове са с различна трудност и не можем да разчитаме на обективни резултати. Но все пак си е някакъв ориентир... :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
highflyer
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:58 am

Re: Научи сам френски

Мнение от highflyer »

Направих теста на loginn от работа, като на последните въпроси играех на тото...модул 6 много ли е зле, уча франсе от 3 месеца...? :(
18.01.2011 DCS Vienne
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Научи сам френски

Мнение от jasmin_veni »

azzura написа:завършила си модул 12, а резултата се праща на и-мейл :)
Хм, на мен ми даде, че препоръчва да започна Модул 9, но нямам нищо на мейла. Само ми го изписа накрая...
Може би по-късно ще ги прати, не знам.
Знам, че модулите не отговарят на европейската езикова рамка, но модул 9 от възможни 12 би трябвало да е В ниво нали?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Научи сам френски

Мнение от karelia79 »

jasmin_veni написа:
azzura написа:завършила си модул 12, а резултата се праща на и-мейл :)
Хм, на мен ми даде, че препоръчва да започна Модул 9, но нямам нищо на мейла. Само ми го изписа накрая...
Може би по-късно ще ги прати, не знам.
Знам, че модулите не отговарят на европейската езикова рамка, но модул 9 от възможни 12 би трябвало да е В ниво нали?
Никакъв резултат не получих на мейл наистина...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Научи сам френски

Мнение от Desito »

Здравейте, незнам дали вече го няма този линк към форума, но може да помогне на някой:
http://uz-translations.net/?category=french"
Тук може да намерите вякакви материали по френски учебници весници и т.н.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Научи сам френски

Мнение от karelia79 »

Според съвети на хора, преминали процедурата реших да послушам радио Tam tamCanada. Обаче резултатът е потресаващ - почти нищо не разбирам. Та затова искам да попитам дали някой от подготвящите се за интервю слуша това радио и разбира ли разговорите? :$
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Научи сам френски

Мнение от gt_2006 »

Не знам това имате ли го? 100 звукови файла по около 5 минути всеки. http://www.goethe-verlag.com/book2/FR/index.htm" ----------------- Има и на други езици. http://www.goethe-verlag.com/book2/"
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Joya »

gt_2006 написа:Не знам това имате ли го? 100 звукови файла по около 5 минути всеки. http://www.goethe-verlag.com/book2/FR/index.htm" ----------------- Има и на други езици. http://www.goethe-verlag.com/book2/"
Само на мен ли като натисна франсе ми излиза испански ? А оправих се, то било с превод ;)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Научи сам френски

Мнение от martatabs »

http://www.goethe-verlag.com/book2/FR/index.htm" ----------------- Има и на други езици. http://www.goethe-verlag.com/book2/"
След като изслушах всичките 100 файла, съм леко разочарован от превода. Има грешки и разминавания в превода м/у двата езика(не едно или две), също така грешки и несъответствия в изказа, интонацията и ударенията от страна на преводачката...и т.нат.
Препоръчвам Ви единствено да ползвате файловете, за да придобиете тренинг, как се изговарят на френски съответните думи, има и писмен модел в сайта.
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Nescafe »

Karelia79 Радио Там Там Канада е много полезно!Аз лично разбирам повечето теми.Зависи как се готвите и колко сте напреднали.При всеки е различно.Да кажем,че при мен ситуацията е до B2 на курсове и много часове частни уроци.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от krisskka »

Здравейте,
Аз си свалих препоръчаните файлове по програмата Pimsleur French и съм много доволна. Започнах да ги слушам на телефона докато пътувам за и от работа и вечер на компа. Учила съм две нива по френски във френския културен институт, но това е много малко. Ще се запиша и на курс, но ще е в началото на Август най-вероятно. До тогава ще карам по тази система и ще ползвам учебника от института и записките от там.
Какво бихте ми препоръчали относно моя съпруг. Той ще е придружаващ кандидат. Никак не му се отдават езиците. В самата молба ще му подам като нива елементарни познания по френски и английски, за да не му задават много въпроси. Чудя се дали да го науча аз на основни думи, изрази и фрази, които да може да ползва и разбира като напр.: как се казва, къде и какво работи, къде живее и подобни. Или ще е добре все пак да изкара поне едно ниво по езика - А1?
Благодаря предварително за споделените виждания и опит.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Научи сам френски

Мнение от martatabs »

krisskka написа:Какво бихте ми препоръчали относно моя съпруг. Той ще е придружаващ кандидат....Чудя се дали да го науча аз на основни думи, изрази и фрази, които да може да ползва и разбира като напр.: как се казва, къде и какво работи, къде живее и подобни. Или ще е добре все пак да изкара поне едно ниво по езика - А1?
Ако питаш мен, по-добре да мине един курс за А1, поне да си изгради някаква бегла основа за нещата. Освен това сред колеги ще му бъде по-добре. В курса ще учи, а в къщи ще си тренирате френския и ще си помагате взаимно.
krisskka написа:Аз си свалих препоръчаните файлове по програмата Pimsleur French
Ако не е проблем можеш да споделиш линка, от където си го свалила.

Поздрави от Бургас. Мартин.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Научи сам френски

Мнение от krisskka »

martatabs написа:
krisskka написа:Какво бихте ми препоръчали относно моя съпруг. Той ще е придружаващ кандидат....Чудя се дали да го науча аз на основни думи, изрази и фрази, които да може да ползва и разбира като напр.: как се казва, къде и какво работи, къде живее и подобни. Или ще е добре все пак да изкара поне едно ниво по езика - А1?
Ако питаш мен, по-добре да мине един курс за А1, поне да си изгради някаква бегла основа за нещата. Освен това сред колеги ще му бъде по-добре. В курса ще учи, а в къщи ще си тренирате френския и ще си помагате взаимно.
krisskka написа:Аз си свалих препоръчаните файлове по програмата Pimsleur French
Ако не е проблем можеш да споделиш линка, от където си го свалила.

Поздрави от Бургас. Мартин.
Разбира се, че не е проблем. За тази система видях информация по-назад в темата. Дръпнах я от arenabg.com. Написах на търсене Pimsleur. Аз си свалих само френския език. Само да кажа, че обясненията са на английски. Ако нямате регистрация ще изпратя на лични моята. 3 нива са с по 30 мп3-ки с по 1 урок. Към тях има как се пишат /съответно се произнасят/ думи и изрази към съответния урок.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Научи сам френски

Мнение от jasmin_veni »

krisskka ние така процедираме. В момента аз ходя на уроци, но иначе още от февруари-март уча моя съпруг на основите на френския. Всяка вечер той е на Розетата и за няколко месеца доста напредна. Разбира се, нищо не се сравнява с курсове/учител
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Публикувай отговор