Професионален стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Професионален стаж

Мнение от naskoAH »

Само трудовата книжка и служебна бележка към датата на подаване на документи би трябвало да свършат работа , Аз мисля , че няма нужда от трудовия договор . Не знам дали бъркам?
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Професионален стаж

Мнение от Joya »

Тъй като си смених работата след изпращане на документите, и не съм ги уведомявала, ще ти кажа как мина при мен.
Носих на интервюто новият трудов договор, служебна бележка, попълнената трудова книжка, и длъжностна характеристика. Не си направих труда да ги преведа на френски и да им направя копия, и това доста ядоса изпитващата, може би с право. Добре че длъжностната ми хр-ка беше на английски, та взе нея. Съвета ми е , за да ти е мирна главата си направи копия на документите от новата работа и ги преведи. Иначе не си длъжен да ги предупреждаваш ако си сменяш работата, длъжен си при смяна на статута, ри отиване в чужбина за по-дълъг период. Те бяха описани някъде случаите.
Аз нямах и не са ми искали бележка от Нои, личното ми мнение е, че ако някой документ не ти го искат, не го пращай на своя глава.
Мъжът ми има много голям стаж, но част от него не може да го докаже, защото е закрита фирма, и беше доста тежко да се доказва документално. Така че го писахме безработен 6 години, не го е питала въобще. Не е питан и защо си е сменил едната работа след 3 месеца, друга след една седмица. Негова си работа, не му харесало, сменил я е. Така че спокойно, нормално е да се сменя често работа.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Професионален стаж

Мнение от jasmin_veni »

Имам въпрос за длъжностните характеристики.
Те не са част от договорът ми и мога да ги представя разпечатани на бланки на фирмата, с подпис, но без печат. Това дали е ОК или??
Че от ЧР ще изискам трудова книжка и служ.бележка, че не съм в предизвестие като им кажа, че е за виза за посещение на приятели в Канада. Обаче ако им поискам длъжностните карактеристики ще се усетят.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Професионален стаж

Мнение от emili_vn »

:y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Професионален стаж

Мнение от ARES »

Моля за помощ!
Аз съм бакалавър ФИНАНСИ,с професионален стаж като счетоводител над 5 год.
Дали евентуално биха ми присъдили някакви допълнителни точки?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Професионален стаж

Мнение от emili_vn »

Евентуално е точно казано - никой не може да ти отговори еднозначно на този въпрос, но имайки впредвид, че финанси или счетоводство са специалностите, които се изискват, за да работиш като счетоводител, твърде е възможно. Но съвета ми е да не разчиташ на точки за област на образование - подкови си кандидатурата, пък те нека ти ги дадат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор