Търся една работа на бяло и една на черно

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от pinko80 »

Здравейте съфорумци. Наскоро бях изненадан от правителството с такса имот (която не очаквах) и сега е мой ред да изненадвам правителството за 1-ви Април, като почна някаква работа на бяло като техник. Ако някой знае да търсят техник по електроника във фирмата в която работи, може да ми пиши на лични. Относно заплатата - моля да се знае, че не желая да си губя времето за под 20$ на час, така че оферти под това заплащане не приемам. Работодателят ще има възможност през първите 6 месеца да получава половината заплата от правителството, което значи че ще му струвам само 10$. Сега да видим кой шеф ще е късметлията. Тази работа е за "предвидените" разходи. Търся и още една работа, но на черно за "непредвидените" разходи (които все се появяват по никое време), като пица деливъри. Относно заплатата там - държа да взимам около 10$ кеш на час и още толкова от бакшиши на час. Ако някой знае такова местенце (парт тайм или повече), моля нека да ми пише на лични или да ми се обади.

514-994-8938
Кристиан Ангелов
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
zeg
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 12:25 pm

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от zeg »

Търся и още една работа, но на черно за "непредвидените" разходи (които все се появяват по никое време), като пица деливъри. Относно заплатата там - държа да взимам около 10$ кеш на час и още толкова от бакшиши на час ако някой знае за такава пицария да пише и на мен на лични :lol:
Ние вярваме
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от John Smith »

За първото - може и да стане, ако имаш съответно образование и поне 3 години канадски опит в областта.
За второто - тези $10 + $10 на ръка са след служебната кола, бензина и служебния телефон, предполагам?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Marto »

:x :x :x :swear: :swear: :swear:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Bistra »

Чета го и препрочитам няколко пъти. Първо си помислих, че е майтап, но от друга страна има име и телефон отдолу. :tmi:
Искам от своя страна да те попитам: Ти сериозен ли си, мислейки, че ще си намериш работа по този начин във Форум, гарнирано при това с претенции?
Това за таксите какво беше? Не си очаквал, че в Канада се плащат данъци? :o
Не искам да ти се бъркам, ама личното ми мнение е, че никoй не би си сложил таралеж в гащите да те препоръча някъде след горенаписаното, защото сам ще си отреже клона, на който седи.
Извинявам се, че направих коментар.Знам, че не е редно, но това ми прозвуча абсурдно и не можах да се стърпя.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от balbi »

И аз не обичам коментарите в чужди постове, но в този случай си напълно права Бистра...
Интересна е обявата!

Късмет на изградилият този шедьовър! ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от ablood »

Прочетох тази забавна обява вчера и ми коства огромно усилие да се въздържа от шеговит коментар. Ама щом вече сте го подхванали, да се включа и аз:

Много гадна изненада е да ти тръснат такса на имота, нали? Въпреки, че размерът и е ясно упоменат още при обявата за продажба на къщата. Пък и откъде на къде трябва да плащаме на общината такса за да поддържат водопровода (+ неограничена вода), канализация, смет, рециклаж, училище и други излишни неща?

А тези $20 на час спокойно можеш да гу удвоиш, ако си напишеш едно хубаво резюме, CV, събереш препоръки и удариш в земята всички местни, които стартират като дипломирани техници от $15/час. Все пак си "наше момче" и някой съфорумник ще заложи задника си за теб.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от Странджата »

Kакви 20 ве..Пинко 80 направо бе пич!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от myhata II »

:y: Ето,браво на човека,цени си труда и мастрафа !! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от ablood »

Разнос на пици за $10/час кеш + още поне толкова бакшиши си е стабилна работа. Човекът знае какво иска.
Служебната кола и бензин няма нужда да се упоменават. Те са по подразбиране.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от DIMELBE »

GO :spam: GO!!! На подобни обяви - спамът РАЗРЕШЕН!!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Да се плачем или смеем на подобни обяви - това е въпросът??!!??!! ;( :lol:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от DIMELBE »

В захлас от обявата, едва в последствие забелязах ника на фена - PINKO - ето защо ти бил е толкова розов светът... :drinks: , но явно освен в розово виждаш животът и в черно и бяло - една работа на черно, една на бяло - обаче изискванията УБИВАТ РИБАТА, просто не мога да им се нарадвам :handshake: :yeah: :flag:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от veseling »

Пинко, не им обръщай внимание

:)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от klisurov »

ablood написа:... местни, които стартират като дипломирани техници от $15/час...
pinko80 написа:...Трудов опит - повече от 20 години като техник ...
Публикувано на: Сря Май 12, 2010 4:54 pm


Не го познавам, нито пък съм запознат с часовите ставки в неговия бранш, но защо никой не допуска, че може и да има резон в думите му?


По-интересно ми е защо на "Съб Фев 05, 2011 8:37 pm"
pinko80 написа:... Вече поправяме и ...
докато месец по-късно
pinko80 написа:... почна някаква работа на бяло ...
Единственият извод, който мога да си направя, че или заплащането е под 20$ на час, или работата не е на бяло, като по-скоро бих заложил на второто.


Макар, че съм на социал, противно на общото мнение, не работя на черно.
Ето защо не съм запознат със заплащането на пица-доставчиците.
Но допускам, че е възможно заплащане 10$ на час на черно (все пак бензина и амортизациите на колата са за твоя сметка) и бакшиши в размер на около 10$ на час.
Навярно има значение къде е пицарията и колко платежоспособни са клиентите й.


Във всеки случай, последното нещо, което бих направил, е да се присмивам на обявата.
Но, това е лично мое мнение, с което не ангажирам никого и чрез което не желая да се противопоставя на нечие друго такова.

Ако някой мод прецени, че това е спам, или автора на темата пожелае това, мнението ми може да бъде изтрито.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Търся една работа на бяло и една на черно

Мнение от John Smith »

Представям си pinko80 какъв местен опит по специалността може да предложи, след като тепърва се готви да изненада правителството с работа "на бяло". До този момент им е оправдавал очакванията със социал + работа "на черно" ли? :)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Заключено