Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivanko13 »

Тишка написа:А сега една истинска информация от Квебек
Синът ми на 20 години работи от няма и една година в магазин за мобилни телефони, а от 3 месеца вече е мениджър на магазина и чистото, което получава е около $ 1900
Знаех си аз ,че трябваше да се насоча към този бизнес... Хората са такива будали и така са луднали по тия телефони та винаги ще имаш работа... Рядко някой да се задържи с един телефон повече от година ....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от John Smith »

Има много такива "бизнеси" в режим на оцеляване. Преобладаващото число хора си сменят телефоните през големите доставчици. Те правят бизнес, останалите се опитват. Ако искаш по-сериозен такъв бизнес, ще трябва да вложиш добра сума пари в Telephone Booth, Wireless Wave или подобни.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Rall »

ivanko13 написа: Знаех си аз ,че трябваше да се насоча към този бизнес... Хората са такива будали и така са луднали по тия телефони та винаги ще имаш работа... Рядко някой да се задържи с един телефон повече от година ....
Моя е облепен със скоч да не се разцепва на две :D Докато има искрица живот ша се ползва :lol:
Dead Eyes See No Future
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:... Лошите новини са, че това не са заплати, а всякакъв доход, включително семеен бизнес предаван от поколения и подобни недостъпни за нас благинки. Като добавим, че ние нямаме техният старт - местна гимназия, перфектен език, рядко колеж, скапани връзки.... за нас емигрантите "нормално" е почти 2 пъти по-ниско ...
Доста точно казано ablood ...

Данните по-долу са от сайта на община Отава (http://www.ottawa.ca/residents/immigration/employment/" )
Salaries
* Ottawa workers earn a good living.
* In 2005, the average full-time worker in Ottawa earned $58,682.
* The general minimum wage in Ontario is $10.25 per hour as of March 31, 2010.
* Recent immigrants to Ottawa earn higher salaries than in any other Canadian city.
* Average earnings for a recent immigrant male with a university degree compared with the average earnings of a Canadian born male with a university degree in 2005.
--------o Recent immigrant earnings for male with University degree 2005: $30,322
--------o Average earnings for a Canadian-born male with University degree in 2005: $62,566
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от 7George »

--------o Recent immigrant earnings for male with University degree 2005: $30,322
Интересно, дали рефюджитата изкарват повече от нас, със университета... в Канада всичко е възможно. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

С $1900 чисто съвсем нормално може да живее 2-3 членно семейство в Монреал. Това е добро постижение за 20 годишен. Обаче тук вероятно не говорим за новопристигнал, без опит и езици. В малките магазинчета може и бързо да стигнеш тавана, но и перспективите са и там да си останеш. Въпросният господин се интересуваше от заплащането на добри постове в големите вериги магазини, което е очевидно непостижимо за новопристигнал без опит/езици/познати..., а и вероятно едва ли има още от ентусиазма на 20 годишните за да започне всичко за пореден път отначало. Но не е и невъзможно.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от John Smith »

Може да поддържа живота, няма да може да живее. Има разлика между двете. $1900/месец след такси са около $15/h. Все едно да кажеш, че двама души на минимална заплата (което ще е $19/h) в Монреал ще живеят направо добре. Ако пък имат и дете, направо ще са чудесно с детските. Така ли? :?:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Pepon »

ZanzibarHero написа: --------o Recent immigrant earnings for male with University degree 2005: $30,322
--------o Average earnings for a Canadian-born male with University degree in 2005: $62,566
No comment. Всеки да си прави изводите сам.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
vency964
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 4:43 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от vency964 »

yahoo написа:С $1900 чисто съвсем нормално може да живее 2-3 членно семейство в Монреал.
С наем/ипотека ?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

Имам предвид скромно нормално, защото нормалното за всеки е различно понятие. С толкова започнах преди 10г и ми стигаха, даже и оставаха. Вярно е, че тогава апартамента ми с всичко включено беше само $350. Сега груба сметка показва, че $800 наем всичко включено + $600 за храна + $500 за друго е напълно реален бюджет на малко семейство.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от IRA »

yahoo, преди 10 години живота беше значително по евтин от сега. Само картата за градски транспорт беше под 50 долара, бензина беше около 60 цента, наемите бяха по ниски, за цените на жилищата въобще да не говорим.... Не може да се сравнява със сега. Много поскъпна живота.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
rovay
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 5:50 am
Местоположение: софия

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от rovay »

yahoo написа:С $1900 чисто съвсем нормално може да живее 2-3 членно семейство в Монреал. Това е добро постижение за 20 годишен. Обаче тук вероятно не говорим за новопристигнал, без опит и езици. В малките магазинчета може и бързо да стигнеш тавана, но и перспективите са и там да си останеш. Въпросният господин се интересуваше от заплащането на добри постове в големите вериги магазини, което е очевидно непостижимо за новопристигнал без опит/езици/познати..., а и вероятно едва ли има още от ентусиазма на 20 годишните за да започне всичко за пореден път отначало. Но не е и невъзможно.

ако доход от 1900$ чисто не е достижимо за новопристигнал (без канд.опит ,но с език,както е в моя случай) ,направо ме отчайвате въобще да почвам с подаване на документи.
семейните ни доходи тук в България са ни 4500лв./месец = 3146$/месец,леле мале то май излиза ,че е по добре да си седим в България (дано не се лъжа нещо в сметките) :o
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

Животът е динамичен и развитие търпят както разходите така и приходите.
Плюс това той е младо момче, несемеен. Хич не го мислете ще се оправи! И аз навремето почнах с много по-ниско заплащане, ама се постарах бързо да го коригирам. Сега заплащането ми е над средното, а на съпруга ми доста над средното. Стигането е също относително понятие.Е, от нищо не се лишаваме без персонални заеми и дългове по кредитните карти, ама не ни стигат примерно за реализацията на наши персонални проекти. Ама, като човек се труди и е амбициозен, ще дойде и това време, М-Да. Само да сме здрави!:)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от IRA »

rovay написа:......
Ами то си зависи от професията , от възраст............ . За вас може и да няма смисъл, особено ако сте над 35 години.
Според мен не е трудно да се започне за 15 долара на час, ако и двамата сте на такава заплата това са си 4000 чисто на месец, но аз не съм си търсила скоро работа като новобранец , та може и да няма реална преценка.
Последно промяна от IRA на Чет Мар 10, 2011 2:00 pm, променено общо 2 пъти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

rovay написа:ако доход от 1900$ чисто не е достижимо за новопристигнал (без канд.опит ,но с език,както е в моя случай) ,направо ме отчайвате въобще да почвам с подаване на документи.
семейните ни доходи тук в България са ни 4500лв./месец = 3146$/месец,леле мале то май излиза ,че е по добре да си седим в България (дано не се лъжа нещо в сметките) :o
Зависи какво работите в България и дали със същатата професия бихте се реализирали в Канада. Ама, ако са ви такива доходите (моят случай беше подобен на времето) и смятате, че няма да можете да се реализирате - Наистина по-добре си стойте в България!
Първоначалният период не е никак приятен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор