„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от valia_manov »

или да върнеш 6000$ от доблест поне след като не си свършил това, за което са ти били дадени ?

Да ги върне,на митинга се кръстеше,че не е взимал пари.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Колко от вас биха си върнали изцяло заплатите, ако шефа ви направи забележка, че не сте свършили нещо от допълнителните функции както на него му се искало?

Щом имат по-добър кандидат нека се пробват, но да си носят и отговорността за евентуален провал. За мен по-важното е църквата да продължи да съществува дори и под наем отколкото да е уж наша за да всява само напрежение и проблеми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от anxeli »

Някъде някой от тези 200 отказали се казал ли е, че се е отказал защото не му харесва попа как пее и че не спи в църквата :fubar: ? Кой събира членския внос, напомняно ли е, говорил ли е някой с членовете защо се отказват ? Не е ли причината кризата, липсата на пари, липсата на интерес към църквата изобщо, а не недоволство от конкретния поп ? Попа може ли да дойде да те изкара от вас да идеш на църква ?
В Торонто членския внос е 50 на човек, 100 на семейство ако и двамата искат да са членове. Едни се отказват, нови стават членове, това е процес, особено за нови църкви. По имейла напомнят който не си е платил, да отиде и да плати. Колко пъти ще ти се моли попа ли е мерилото за това колко е способен? Който няма да даде, ами няма да даде, и не попа е виновен, ами знаете кой.
Кампанията по набиране на средства може да започва със съспенс всяка година - като турско - мексикански сериал, "да изритаме попа, не работи както трябва". Така народа идва и хем сеир гледа, хем плаща, ама поне и малко забавления получава. Нищо лошо, щом работи :tmi: ...
Циганите - на Сатурн !
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

Права сте Валя.

Много сте права - да си ходи попа , а преди това да върне 6000 долара, ако има и повече. Да си вземе и иконите. Да си вземе и олтара, библията и вярата си (не в в създателя) - в нас.

А ние като останем биснесмените и бизнесдамите ще си се молим в храма ама на кандския долар, че той в момента май е по-добре с опция да го сменим за американския, ако нещата се сменят - то с туй дето става по света може малко и да се пооправи кризата му... на американския долар де...

Добро момиче! Няма да ти честитя 8 Март за да не те обидя, че той е стар комунистически празник и обижда бизнесдамите.

Приятен ден!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Браво Тишка, за това изказване, а и за предното:
de написа:Все пак ако някой е дал повод и желание на хората да участват в закупуването на храм това е защото да отидеш в храма на отец Димитър е било с радост, както и да освети домовете ни и участва в духовния ни живот, ако проблемът беше персонален нямаше да го има толкова години бъдете сигурни.
:y:
Аз с две ръце гласувам не само Отец Димитър нищо да не връща, а да му се повиши заплатата на 1000$ месечно при същата заетост. :)
Само при такова условие ще продължа да дарявам средства, независимо дали настоятелството е старото или ново, въпреки че смятам - едно ново настоятелство би внесло глътка свеж въздух в сегашната нажежена до червено обстановка. При всякакво друго развитие на нещата ще пренасоча дарителските си усилия към близката до нас католическа църква, защото от чисто човешка точка не приемам очернянето на духовник, без да е дал сериозен повод. Това е!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

Бистра бистро и бързо мисли - добре, че я има, че тези пръски дето се носят... отнесоха ни май и малкото добро, дето предците са се опитвали да ни дадат.

И аз съм съгласна на свещеника да се повиши заплатата.

Проблемът е, че май са малко онези, които се възмущават от неговия доход - църковен и страничен, независимо от основната цел тъкмо заради това да го намразим...
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Marto »

Като гледам какви въпроси се задават за цоциала от току-/още не дошли българоквебекари - как очаквате от този контингент да дава пари и то доброволно?
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Mr.Gecko »

Защо не си зададем същия въпрос и вместо поп сложим настоятелите!Дали тяхното агресивно поведение за събиране на пари през всичките тези години не отблъсна хората?Дали няколкото сбивания от наша страна на партитата също нямаха този ефект?Или те са работодателите той работника и като не върви работата той е виновен.Аз мисля че работодатели на църквата сме цялата БГ общност в Монреал защото парите идват от нашите джобове като дарение членски внос посещеване на културни събития,литургии ....Те НАСТОЯТЕЛСТВОТО много преди да доведат поп са знаели с какво се захващат и че нивата е дълга а кравите са слаби така че нямат а ма никакво право на оплакване.Когато е взето решение за закупуване на цеърквта те ако са смятали а то не е трудно да се предположи че пари за моргич ремонти, заплата и други много трудно се събират ,да не са избързвали с покупката.Така че да не се оплакват а де се стягат и да работят на пълен работен ден за по 600$ на месец.Аз мисля че има сума толкова голяма в сметката на църквата та те спокойно могат да започнат да работят и няма да е безплатно пък и ние като ходим на църква и даваме по някой долар ще може и премиика да им се даде и след 3 месеца като напълнат църквата с хора да няма място за правостоящи и сметката да се пука от пари могат и глас да надигнат тогава.
Честит 8 Март на ДАМИТЕ!
Ако искаш приятел вземи си куче!
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

В случай, че не всички са разбрали тази неделя в църквата се организира музикален 8-ми Март - ето съобщението:
====================
Покана за музикално честване на 8-ми Март!

Скъпи български жени,

Честит 8-ми март! Желаем ви от все сърце здраве, любов и късмът! По случай този прекрасен празник мъжката част от църковния хор организира за вас една малка серенада с китари, веднага след неделната служба на 13 март.

Скъпи съпрузи, разчитаме на вашата мъжка подкрепа. Елате да поздравите с песен, стихотворение или друго вашата любима. Донесете си текстовете на любимите ви песни, както и музикални инструмeнти, ако имате такива.

Това е първият 8-ми март който празнуваме в църквата от както тя е наша собственост. Нека го отбележим с любов и загриженост. Всички средства които се съберат от събитието ще бъдат вложени в сметката за изплащане на храма.

Очакваме ви с нетърпение, нека се повеселим и попeeм!

Георги Лазаров и Георги Лазаров
=============
До скоро в църквата!
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

Bistra написа:..
Аз с две ръце гласувам не само Отец Димитър нищо да не връща, а да му се повиши заплатата на 1000$ месечно при същата заетост. :) .... Това е!

Направо те виждам да го осиновиш тоя поп. То с повишението дето ще му плащаш по добре да си го вземеш у вас ... ако не си жена му де :)

Истинските вярващи са в манастирите и не проповядват за пари ... поне парите не са им критерии при работата.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

Тишка написа: И аз съм съгласна на свещеника да се повиши заплатата.
...
И аз съм съгласен да ми се увеличи заплатата :) Ама .... :P

Тея скрънзливи миряни :) Не дават бе
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

Mr.Gecko написа:...и след 3 месеца като напълнат църквата с хора да няма място за правостоящи ...
Това може да се случи с безплатни кебапи и бира :)
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

English по-кротко бе човек.

Между монах и поп има разлика... в начина им на живот, откъдето се предопределя и материалната зависимост на последния.
Но всъщност ние и двамата знаем, че не заплащането е проблем и че едва ли сериозно някой смята, че оттеглянето на 200 църковни членове е в резултат от движението в различни посоки на доходите на свещеника. А той май си върши неговата свешеническа работа перфектно.
Жалко е да сме жалки
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

Marto написа:Като гледам какви въпроси се задават за цоциала от току-/още не дошли българоквебекари - как очаквате от този контингент да дава пари и то доброволно?
бат Бойко си го каза, ама те му се сърдят : "Лош матриала" :)
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

Тишка написа:English по-кротко бе човек.

Между монах и поп има разлика... в начина им на живот, откъдето се предопределя и материалната зависимост на последния.
Но всъщност ние и двамата знаем, че не заплащането е проблем и че едва ли сериозно някой смята, че оттеглянето на 200 църковни членове е в резултат от движението в различни посоки на доходите на свещеника. А той май си върши неговата свешеническа работа перфектно.
Жалко е да сме жалки

Е как кротко, като с твоите съвети църквата ще фалира :) Те ти обясняват че пари няма, ти на попа заплатата ще увеличаваш ... По комунизма така правеха :) дълга расте, ама всичко е червени рози.

И аз няма да ти честитя 8 Март че да не се обидиш ;)
Заключено