Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nia123 »

Здравейте на всички. :)

Еуфорията от успешно преминатото интервю поотмина и сега дойде време да стягаме документите за Букурещ. В тази връзка възникнаха и няколко въпроса. Както всички знаете, в документите за Букурещ се дава малко по-подробна информация отколкото в документите за Виена. Ние сме conjoint de fait и имаме съвместно съжителство от определена дата, но доказателството ни за това съжителство е от друга дата(3 години по-късно). В документите за Виена сме дали именно тази информация и нямаше проблеми, но тук всъщност имаме една дупка от около 3 години в които няма как да докажем как и къде сме живели, въпреки, че сме били на същия адрес (нямахме адресни регистрации). Дали това ще бъде проблем за имиграционните? Според вас, в крайна сметка коя дата за начало на нашето съвместно съжителство трябва да напишем в точка 9 от Demande de résidence permanente au Canada
Надяваме,се че сте разбрали какво ни е питането :?:
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

Ниа, здравейте, според мен хората още се вълнуват за срещата с Мадам Ут:)Разбираемо е:)
Аз съм попълнила документите, но съм сама-кандидатстваща.На въпроса ти -може да опиташ да го зададеш на някой минал вече от преедишните сесии., например в темата" Букурещ зима-2010" . Но все пак мисля, че трябва всичко подробно да е написано, иначе нали знаете-ще започнат да си искат от Букурещ още
Тук ще стане по активно, като мине сесията :)
Успех ;)
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

И аз започвам с въпросите за Букурещ.Таксите са 2х410Е-за мен и съпруга ми и 110Е за детето.Плащам ги е уникредит булбанк? Попълвам бланките и анексите който съм свалила, снимки 6 бр. по образец, актове за раждане и за брак, свидетелство за съдимост и на двамата. И това е нали?
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

Неделчева, първа голяма грешка с БАНКАТА!!!
Банката е МКБ УнионБанк!
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

ОК малка грешка.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... alifie.asp
от тук се дърпат необходимите формулярчета и упътването за попълване. Контролния лист трябва да присъсътва :)
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

nia123,
не мисля, че има за какво толкова да се притеснявате. Тъй като сте conjoint de fait най-вероятно, ще се наложи да им изпратите доказателство за вашето съвместно съжителство, както това сте направили и с документите до Виена. Преди датата,която сте обявили като начало на съвместното ви съжителство ще ги интересува само, да е попълнено всичко и да няма дупки, за които не можете да обясните. Никой няма да иска да види адресни регистрации за всички адреси, на който сте живели.
Успех!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zorbat »

nia123 написа:Здравейте на всички. :)

Еуфорията от успешно преминатото интервю поотмина и сега дойде време да стягаме документите за Букурещ. В тази връзка възникнаха и няколко въпроса. Както всички знаете, в документите за Букурещ се дава малко по-подробна информация отколкото в документите за Виена. Ние сме conjoint de fait и имаме съвместно съжителство от определена дата, но доказателството ни за това съжителство е от друга дата(3 години по-късно). В документите за Виена сме дали именно тази информация и нямаше проблеми, но тук всъщност имаме една дупка от около 3 години в които няма как да докажем как и къде сме живели, въпреки, че сме били на същия адрес (нямахме адресни регистрации). Дали това ще бъде проблем за имиграционните? Според вас, в крайна сметка коя дата за начало на нашето съвместно съжителство трябва да напишем в точка 9 от Demande de résidence permanente au Canada
Надяваме,се че сте разбрали какво ни е питането :?:

На мои познати им искаха снимки заедно:-)
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nia123 »

AVB написа:nia123,
не мисля, че има за какво толкова да се притеснявате. Тъй като сте conjoint de fait най-вероятно, ще се наложи да им изпратите доказателство за вашето съвместно съжителство....
Здравей AVB,
в документите за Виена изпратихме доказателството за съвместно съжителство(беше прието без проблеми), сега изпращаме същото. Всичко по нашия случай може да бъде обяснено, но пък от друга страна нямаме адресна регистрация от момента на започване на съвместното ни съжителство. Надяваме се, че няма да има проблеми.
nedelcheva_n написа: Попълвам бланките и анексите който съм свалила, снимки 6 бр. по образец, актове за раждане и за брак, свидетелство за съдимост и на двамата. И това е нали?
И ние така сме ги подготвили :) Ако някой има да добавя нещо, да казва.
zorbat написа: На мои познати им искаха снимки заедно:-)
Снимки да искат. Изпращаме ги веднага :D
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
facile
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 4:17 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от facile »

ние имаме приятели на които от букурещ им поискаха като доказателство за съвместно съжителство:
-обща банкова сметка
-общи снимки
-клетвена декларация пред нотариус че са двойка

няма да е зле хора с такъв опит да споделят какво са им искали

А относно другите документи имам следното питане. Мислите ли че трябва свидетелсво за съдимост ако си бил в друга държава два пъти общо за повече от 6 месеца но и двата престоя са били за по малко от 6 месеца и са в различни години.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nia123 »

facile написа:ние имаме приятели на които от букурещ им поискаха като доказателство за съвместно съжителство:
-обща банкова сметка
-общи снимки
-клетвена декларация пред нотариус че са двойка
Благодаря facile,
Явно за всяка кандидатура е индивидуално :?: и ще трябва да изчакаме какво ще решат в Букурещ :^)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от hadministratora »

facile написа:...Мислите ли че трябва свидетелсво за съдимост ако си бил в друга държава два пъти общо за повече от 6 месеца но и двата престоя са били за по малко от 6 месеца и са в различни години.
Не. Свидетелство трябва само ако сте били 6 последователни месеца или по-дълго.
facile
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 4:17 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от facile »

hadministratora написа:
facile написа:...Мислите ли че трябва свидетелсво за съдимост ако си бил в друга държава два пъти общо за повече от 6 месеца но и двата престоя са били за по малко от 6 месеца и са в различни години.
Не. Свидетелство трябва само ако сте били 6 последователни месеца или по-дълго.
Благодаря hadministratora,

Аз също така мисля или по скоро се надявам от това което и канадците са написали.

These documents are to be provided for each country other than Canada, in which you have lived for six consecutive months or longer since reaching the age of 18

Но понеже намерих във форума мнения на хора които са били няколко пъти на студентски бригади в USA(те са 4-5 месечни) и са си вадили свидетелсва за съдимост от там, които изобщо не стават бързо направо изтръпнах.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от hadministratora »

Ами те хората са си го написали :)
А за тия които вадят има възможни обяснения - бригадите са им били по-дълги, намерили са си допълнителна работа и са останали повечко или просто се презастраховат.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

Recours aux services d’un représentant трябва ли да се попълва?
Публикувай отговор