интервю Март 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от thunderbolt »

Успех на всички на интервюто, а за тези , на които им предстои само да споделя да не се притесняват, нашите приятели -MVM са минали успешно интервюто днес- казаха, че жената говори много бавно, разбиераемо, усмихва се и те предразполага. Наблягат на професията, обяви за квартири , работа, и вървят последователно по документите, коакто се очаква. Интервюто им е продължило 55 минути, като и интервюиращата е говороила доста.
niko8003
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 12:07 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от niko8003 »

pomognete kak da izgotvim cv po obrazec na Quebec?
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: интервю Март 2011

Мнение от sudju4e »

DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
neda_dim
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 3:36 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от neda_dim »

Здравейте и от нас! И ние да се запишем - взехме заветните сертификати! :party: Нашето интервю беше на 02.03 от 9 часа. При нас първо съпругът ми беше водещият кандидат, но преди половин година ни размениха, затова сега аз бях титуляра. Както всички писали за интервюто, мадам наистина е изключително мила, усмихната и ни предразположи още с влизането ни. Говореше бързичко, но въпреки това всичко се разбираше. Както вече писа RORO_74 разговорът се въртеше около проекта ни за имиграция - адаптация, френски, обяви за работа по специалността. Първо ни каза защо са ни разменили позициите, след това ни попита за мотивацията и после започна сверяването на документите. Искаше сертификати за владеене на езика и всичко което сме разпечатали като информация - за нея е важно да се покаже, че още от тук сте заинтересовани за вашата бърза адаптация. Попита също за регионите, къде ще отидем в Квебек, за офертите за работа, които сме взели и CV. Наистина интервюто мина по-скоро като разговор, отколкото точно зададени въпроси. Преводачката не се намеси, тъй като всичко на Мадам се разбираше, но тя сверяваше оригиналните документи и превеждаше на Мадам - дори каза на Мадам че университета, който съм завършила е реномиран в областта, в която съм учила- тя също е добронамерена и може да помогне при документите. Мисля, че това е от нас, ако се сетя за още нещо ще пиша! Мога да добавя само да бъдете усмихнати, себе си, да покажете че ще успеете, въпреки трудностите, които предстоят! Успех на всички след нас!
04.09.2009 - Док. Виена
11.10.2009 - Акюзе
02.03.2011 - Интервю успешно
22.03.2011 - Док. Букурещ
13.04.2011 - Баркодове
19.08.2011 - Мед. формуляри
26.08.2011 - Направени медицински (19.09 - ОК на мед.)
02.11.2011 - Покана за Виза
23.11.2011 - Визи
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от BibitaN »

Поздравления, Neda_dim! :) Браво на вас!
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: интервю Март 2011

Мнение от sourisGBG »

И ние взехме сертификатите! Въпросите към нас бяха в началото стандартните – защо сме избрали точно Квебек, кога сме родени, кога сме се оженили. На интервюто забравете за Канада-кандидатствате за Квебек, затова когато изтъквате доводи и говорите за страната използвайте Квебек. После последва сверяване на документи и ако има някакви въпроси около тях. Мадам най-вече набляга на въпроси основно около адаптацията (какво смятаме да работим – в каква област, какви длъжности). Затова е добре да сте подготвени с разпечатани профили на професиите от държавния им сайт http://www.workingincanada.gc.ca" , за да покажете, че сте се запознали с естеството на работа, изисквания за заемане на длъжността, дали професията е регулирана или не. Ако сте с регулирана професия, е добре да сте се запознали със съответния орден, който регулира професията и да сте си разпечатали инфо за това как се признава професията ви в Квебек. Също е добре да сте запознати със сайта http://www.emploiquebec.net" , дори да сте подготвени с разпечатки за пазара на труда – какво се търси, в кои региони. Също да сте си разпечатали обяви за работа на френски. Мадам много държеше да показваме обяви за работа и квартири - всичко на френски, а не на английски. Нещо английският я дразнеше, даже имаше изявление на тема, че в Монреал все повече се говори английски напоследък и на работата ще са ви необходими и двата езика, а ако живеете извън Монреал, тогава френският повече се използва. Явно е добре да се наблегне на друг град или поне да се спомене, че в Квебек има и други възможности за адаптация и работа извън Монреал. Всички други теми, споменати от другите участници на интервютата от сегашната сесия важат с пълна сила – и CV-то да е по квебекски образец, и ½ за жилищата, и наръчника Apprendre le Quebec – него е добре да сте прегледали, тъй като съдържа всички основни стъпки за успешна интеграция… Пита и за ценностите на квебекското общество. Това е като преподавателите в Уни-то – всеки си има свой свят и е добре да покажеш съпричастност….
При нас интервюто мина изцяло на френски само с 2-3 въпроса на английски (а там ни е силата – единият е с англ. гимназия, другият с англ. филология). За френския ни похвали, че макар и с грешки се справяме добре и вярно сме си определили нивото.
:y: За тези, на които им предстои да се явят на интервю – щом са Ви поканили – значи ще Ви одобрят. Интервюто е формалност, изборът е направен преди това, все пак за да стигнете до интервю, значи покривате точките и то е да се провери, че няма някое разминаване в истинността на документите. Разберете и знайте - на Квебек им трябват хора – млади, изучени и находчиви като нас – българите. След кратко сканиране на оранжевата стая, в която беше интервюто, мога да споделя, че има още доста отпечатани книжки, които ще бъдат раздадени на одобрените кандидати.
За допълнителни въпроси и повече клюки сме на разположение на лични. Успех на дерзаещите!
Последно промяна от sourisGBG на Пет Мар 04, 2011 5:14 pm, променено общо 1 път.
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от BibitaN »

Честито, sourisGBG! :) Пратих и една питанка на ЛС.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от nedelcheva_n »

Здравейте и от нас, и ние минахме успешно, офицера беше много мила и приветлива госпожа.Напълно подкрепям това което казват МVM, не се притеснявайте говори ясно и от4етливо, пита изцяло за документите. Не ни е питала нищо за Квебек а само дали сме запознати с пазара на труда и как трябва да приравня дипломата си, иска обяви за работа и знам ли какво ще работим като отидем там.НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ, Г-ЖА УТ РАЗБИРА КАКВО ИСКАТЕ ДА И КАЖЕТЕ ДОРИ И ГРЕШНО ДА Е, А НА МЕН ЛИ4НО ДОРИ МИ ПОМАГАШЕ ДА ГОВОРЯ, ЗАЩОТО БЯХ МНОГО ПРИТЕСНЕНА. Успех на всички от сърце!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: интервю Март 2011

Мнение от martatabs »

:party: Неделчева, Тишо, честито бе хора, :whew: притесненията ми са вече зад гърба ! Трябва да се видим и да разправяте заедно със Захира :beer:
Очакваме ли още бургаски победи?

П.П.Честито и на останалите и със здраве да си ползвате сертификатите колеги.
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от GRus »

Благодарим ви много колеги - вие, които споделяте с нас - тръпнещите в очакване. Неделчева, Souris, на мен ми помогнахте да се успокоя, за което съм благодарна от сърце! Успехи занапред на всички сертифицирани!
If everything seems under control you're just not going fast enough
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от Karadjova »

Здравейте и от мен :) След като ми минаха емоциите и аз да понапиша нещо :) Преборих се за заветния Сертификат днес :)
Аз също се явявах сама.При мен интервюти приклучи за 35 мин. Мадам Ут е много, ама много мила и симпатична! Мен не ме пита нищо особено-никаква история, никаква география, никаква мотивация.Поиска да и разкажа за работата, попита дали сама съм си пофготвила докс и СВ-то, от къде съм се информирала за процедурата, защо съм учила френски и май това беше всичко.Най вече за работата-показах и разпечатани обяви, разгледа ги, хареса ги, даде ми някой съвети, за търесенето на работа там.Попита ме дали имам познати в Кебек и какво правят. Интересното и беше че документа за ниво по френски е на 24,06 :) Тази дата е важна за тях.
Накрая сметна точките и каза че ми намаля малко от нивото на френски на говорене, но все пак са достатучни и ме поздрави усмихнато с Добре дошли в Кебек :) Е тук беше най голямото вълнение. Сякаш се успокоих и ми се искаше да си говоря още с нея, но тя усмихнато ми отвори вратата и очакваше да си тръгна :) :) :) Останалото бяха формалности около следващите докс, които преводачката ги обяснява.
Съвет: Бъдете спокойни, доколкото е по силите Ви, при мен не беше много, и се усмихвайте естествено.
Успех на останалите! ;) :party:
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: интервю Март 2011

Мнение от escape »

Честито Караджова! Честито и на всички останали със сертификати в ръце! :party:
Благодаря на всички разказали! Ще е от полза на следващите.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
wild_cat
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 7:32 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от wild_cat »

Честито на всички , преминали успешно интервю ! :party: Много ви благодарим , че споделяте с нас , преживяното ! За нас , които ни предстои интервю , всяка информация е много полезна ! Благодаря ви още веднъж ! :handshake:
Аватар
Zahira
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:20 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от Zahira »

Неделчева, поздравления! :party: На всички на които им предстои успех!
25.01.10 - изпратени DCS (DPD)
02.03.10 - accusé de réception /изпратено на 26.02.10/
25.03.10 - TCFQ (25.04-B1/C1)
22.05.10 - поискани ниво по англ, ориг сертификат за TCFQ и док за стаж
28.02.11 - интервю ок
18.09.12 - Montreal, QC
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от desitta7 »

здравейте и от нас. И ние може да се похвалим че имаме така мечтания сертификат :party: .Искам да успокоя всички, които те първа ще ходят на интервю. Мадам наистина е настроена да пусне доста хора. На нас ни задаваше същите въпроси както и на до сега миналите, иска най-вече да сте информирани за това какво ще работите, къде ще живеете и защо точно Квебек, имате ли познати там, оценява и нивото ви на език, което разбира се е важно :tmi: Важно е да имате и оферти за работата, която мислите да практикувате там. Общо взето е това.Сверява документите и ако всичко е ок и можете да се отпуснете да не се притеснявате, ще имате сертификат.Аз лично се бях спекла много и наистина както споделиха миналите преди мен, не можах да покажа това което наистина знам и не можах да кажа това което съм се подготвила, а говорихме за други неща .Не е нужно човек да се подготвя по въпросите, които ги има във бг канада ;) . Успех на всички останали и бъдете сигурни, че ще се справите.Наистина бъдете спокойни, въпреки че това е почти невъзможно :lol:
Публикувай отговор