СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от Vladislav »

ablood написа:..., че има много артисти,
Знаеш ли колко голяма е нуждата от артисти, че казваш че ги има много? Обърни се към Бг театъра в Монреал да ти кажат колко са много. Не говори по инерция, колкото да кажеш нещо!
Човек е това, което мисли.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от pumpy »

ablood написа:
Vladislav написа:Даже и след 3-4 минути би трябвало да си готов с мнението си! Веднага си личи дали ще става на работа или не въпросният кандидат! Това е въпрос на опит от твоя страна!
Toва е абсолютно наивно. Професионалните интервюиращи са наясно, че има много артисти, които парадират впечатляващ опит, който реално е горчив опит на хора, изритвани многократно поради тотална неспособност да взимат адекватни решения.
Именно за това са измислени препоръките и телефоните.
Които са тотално неприложими в интервюто за имиграция. Или пък за интервютата, които ние провеждахме миналата година за прием в програмата. Имаше един симпатяга, на който всички препоръчителни писма бяха написани, подписани и изпратени в един и същи ден - 02/17/2010. Глупак, не можа да ни обясни как се е случило такова съвпадение....

Според мен това с интервюто за имиграция е много по-лесно нещо. Човека иска да разбере дколко написаното в документите отговаря на истината. Той не е професионален психолог за да ви оценява за 30-60 минути. Те са си свършили домашното още преди да сте влезли в стаята и търсят нещо фрапиращо, ако не спокойно минавате.
А и освен това тези, които не са минали, аз лично не бих им вярвал за причината - да сте чули за студент, който е скъсан защото не знае ? Аз не съм - обикновенно професорът е виновен, не ли ;)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от petar krastev »

Всеки споделя мнение тук.Понякога и по телефона са способни да разберат що за стока си,така че не подценявайте хората,които това им е професията-да набират кадри.Ако вие правите по 10-20 интервюта през живота си,тези правят по толкова на седмица.
На интервюто не се опитвайте да лъжете,че сами се оплитате.Пък ако новия ви живот започне с лъжа,не е ясно как ще свърши.
Ако събирате точките,ще продължите нататък-с деца или без деца,важно е сбора да е над минималния.
Успех
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от pumpy »

petar krastev написа: На интервюто не се опитвайте да лъжете,че сами се оплитате.Пък ако новия ви живот започне с лъжа,не е ясно как ще свърши.
Ако събирате точките,ще продължите нататък-с деца или без деца,важно е сбора да е над минималния.
Успех
:y: :y: :y: :y: :y:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от emili_vn »

mufc написа:Да Azzura, знаеш че имам слабост към този фактор Адаптивност :D :y:

Питам се въз основа на какво един човек , който ще си говори с мен един час, ще ми оценява личните качества?

Официалните текстове съм ги чел, и не ми дават отговори какво точно се оценява за да вземеш пълния актив от 6 точки... обясненията, които дават едни общи такива :D... знаеш за какво говоря :y:
mufc, ето тук http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf" можеш да прочетеш какво се оценява по фактор Адаптивност - стр. 48 до 50.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от mufc »

:D
Публикувай отговор