Rogers - Long Distance Calls

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Rogers - Long Distance Calls

Мнение от zorina »

Имам въпрос и се надявам някой да помогне:

До скоро имах дома6ен телефон с доставчик БЕЛ. Дългите разговори обаче бяха през ТЕЛЪС.
Преди около 2-3 седмици прехвърлих и дом телефон към Роджърс. Сега Роджърс ми сервира че не мога да прехвърля лонг дистанс към ТЕЛЪС заради дигиталния кабел. ТЕЛЪС твърди съ6ото. Вярно ли е това.....благодаря!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от speedy »

Вярно е, ако телефонът е IP.

Положението е както при мобилните телефони.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от jovani »

Обаче можеш да се прехвърлиш на друг лонг-дистанс провайдър, като например NECC - няма проблеми с това, че телефонът ти е IP на Роджърс.
Роджърс лонг-дистанс плановете бяха много неприятни, последният път когато ги проверявах - а най-гадното е, че ако не ги уведомиш, че искаш еди какъв си лонг дистанс план автоматично те качват на черешата ако направиш грешката да набереш лонг-дистанс номер (т.е. планът по дифолт е от най-скъпите)...
В момента не знам кои имат "най-добри" лонг дистанс цени и качество, но на мен NECC ми вършат работа...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от optics »

Аз понятието лонг дистанс съм го забравил от години за домашния телефон. 500 минути в Северна Америка, няма близо, няма далече. Стигат и остават (половината). Интернет провайдера е без значение.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от jovani »

optics написа:Аз понятието лонг дистанс съм го забравил от години за домашния телефон. 500 минути в Северна Америка, няма близо, няма далече. Стигат и остават (половината). Интернет провайдера е без значение.
Не винаги е удачно, когато става въпрос за бизнес телефон и искаш номера (и името) ти да се изписват на отсрещната страна. Знам, че има и такива услуги по интернет (NECC също минават през интернет) но за мен удобството е фактор, а цената приемлива. Може да има и други по-добри и удобни, както и по-качествени провайдери - от години не съм търсил нови.

А и нищо не пречи да се ползват алтернативни лонг-дистънс услуги в зависимост от цената и/или субектът с когото смятате да разговаряте.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от zorina »

jovani- благодаря, ще разгледам плановете на тези.

вчера гледах на роджърс плана - около 20$ на месец - неограничени за Северна Америка 24/7, което би ме устроило, но след циганията им ....те да си го ползват този план.. :x

преди с Телус плащах 4-5 $ на месец, но тарифата беше 3.4 цент/минута в Сев Америка.

пратих една жалба на роджърс да видим какво ще стане защото те трябваше да кажат че няма да мога да ползвам лонг дистанс с друг доставчик /или поне с Телъс/

в момента лонг дистанс е на свободната им тарифа роджърс и е ужас като цени ..ама няма да се включа с тях. ако трябва ще си смена телефона пак към Белл!!! а излизам и отпуск така че няма да ми трябва спешно ...

мерси на всички за мненията :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от optics »

jovani написа: Не винаги е удачно, когато става въпрос за бизнес телефон и искаш номера (и името) ти да се изписват на отсрещната страна.
Номерът - да, име - не.
Zori за бизнес ли пита ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от jovani »

zorina написа:jovani- благодаря, ще разгледам плановете на тези.

вчера гледах на роджърс плана - около 20$ на месец - неограничени за Северна Америка 24/7, което би ме устроило, но след циганията им ....те да си го ползват този план.. :x

преди с Телус плащах 4-5 $ на месец, но тарифата беше 3.4 цент/минута в Сев Америка.

пратих една жалба на роджърс да видим какво ще стане защото те трябваше да кажат че няма да мога да ползвам лонг дистанс с друг доставчик /или поне с Телъс/

в момента лонг дистанс е на свободната им тарифа роджърс и е ужас като цени ..ама няма да се включа с тях. ако трябва ще си смена телефона пак към Белл!!! а излизам и отпуск така че няма да ми трябва спешно ...

мерси на всички за мненията :)
NECC нямат месечна такса, а Сев. Америка тарифата им е 2 цента на минута - поне с моят план. Но трябва да им се обадиш и да говориш с тях за специфичен план - могат да ти предложат добри планове за различни международни разговори също (но на по-високи цени от Скайп, естествено). Интересното е, че имат служители - Българки, с които можеш да контактуваш по желание (доколкото разбрах са позиционирани в Детройт).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от jovani »

optics написа:
jovani написа: Не винаги е удачно, когато става въпрос за бизнес телефон и искаш номера (и името) ти да се изписват на отсрещната страна.
Номерът - да, име - не.
Zori за бизнес ли пита ?

Ами дай повече информация за твоите хора, и току виж и други се прехвърлим при тях...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от zorina »

optics написа:
jovani написа: Не винаги е удачно, когато става въпрос за бизнес телефон и искаш номера (и името) ти да се изписват на отсрещната страна.
Номерът - да, име - не.
Zori за бизнес ли пита ?
optics- da, телефона се ползва за бизнес цели. да, вярно е, че фирма плаща разходите, но ме дразни факта, че Роджърс не са коректни. т.е. не бяха, когато предложиха сделката. относно качеството и улсугите им нямам забележки.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от zorina »

jovani- нещо сложно го представяш, надявам се да не е така в действителност..

ще проуча какво предлагат и тн... чак невероятно ми се вижда това (супер изглежда), което пишеш, но ще отделя време да им звънна..!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от optics »

jovani написа: Ами дай повече информация за твоите хора, и току виж и други се прехвърлим при тях...
аз съм дал, преди 3 години:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ge#p279644"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от zorina »

продължение по темата ...да ви кажа другари, че може и да има вариант..

след 3-4 седмици мотаене ето част от отговора на роджърс сега:

"We would also recommend contacting Telus again to see if they are now able to activate the long distance plan on your Rogers Home Phone number."
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от Pincher »

Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Rogers - Long Distance Calls

Мнение от optics »

Pincher написа:http://www.callselect.ca 8)
Това САМО лонг дистанс ли е ? Тоест отделно трябва ли да ръсиш на някого просто да имаш телефонна линия ?

Щото при мен всичко е едно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор