Препоръка за процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Препоръка за процедура

Мнение от legendx »

Здравейте на всички :)
Ние сме група от 4-ма - аз и още 3 приятеля. Та въпросът ми е следния - коя процедура бихте ни препоръчали? единият е с висше образование магистратура, аз ще завърша магистратура след 2 семестъра, а другите двама (които са двойка но не женени) ще завършат бакалавър след още един семестър. 4-мата сме от Русе и не знаем френски, с англииския сме отлично. Моля ви да ни препоръчате коя процедура ще мине, най-бързо и най-сигурна! Като още сведения за нас 3-ма от нас се занимаваме с компютри, т.е. сме компютърни специалисти - програмист, уеб дизайнер и системна администрация (cisco сертификати [CCNP]) и 4-тият човек е със специалност МИО (международни икономически отношения). Аз съм с по-малко от 1 година трудов стаж, 2-рия човек е с 3 години, 3-тия е с 4 години, а 4-тия човек има 1 година трудов стаж. Млади сме (под 30 години) - между 23 и 28 години.
Курс по френски - начало - 05.3.2011
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Препоръка за процедура

Мнение от azzura »

http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Препоръка за процедура

Мнение от hadministratora »

Подкрепям препоръката на azzura - четете официалния сайт!
Само два коментара имам:
1. Няма сигурна процедура - колкото и да сте подковани, винаги могат да ви откажат виза.
2. Който е с по-малко от 1 година стаж да забрави за имиграция в Канада изобщо (освен като придружаващ, бежанец или по фамилна процедура).
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Препоръка за процедура

Мнение от tonich »

Няма препоръка за имиграция "на ята"!
Всеки да си прецени за него си по кой път ще хване.
Научете се да се спасявате по единично - ако един ден стигнете до Канада ще ви трябва!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
CuCTeMeH
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Ное 06, 2010 3:54 am

Re: Препоръка за процедура

Мнение от CuCTeMeH »

Здравейте.
Под препоръка сигурно е имал впредвид да се даде някаква информация от хора които са минали по този път. Нещо като статистика от двете процедури които в момента най-много се използват (по Квебек и федералната). Не е имал впредвид да му измислияме някаква процедура за заминаване на ЯТА. Няма нужда да сме толкова критични.
Доколкото съм разбрал от различни източници процедурата по Квебек е по-лесна, трябва да учиш френски език и доколкото съм чувал ти трябва само говоримо за интервюто. По федералната процедура трябва да караш изпит по IELTS за да докажеш ниво на английски език и процедурата трае малко повече отколкото по Квебек (зависи от индивидуалният случай). За тази процедура гледах статистиката тук, долу горе около 1 година трае по федералната процедура(според статистиката от другите хора).
И мен също ми е интересно, ако някой е преминал през цялата процедура нека да спомене тук как минава процедурата, интервюто и т.н. до пристигането там?
Също ми е интересно колко финансово подготвен трябва да си за заминаване??
Благодаря предварително на всички отзовали се.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Препоръка за процедура

Мнение от hadministratora »

CuCTeMeH написа:И мен също ми е интересно, ако някой е преминал през цялата процедура нека да спомене тук как минава процедурата, интервюто и т.н. до пристигането там?
Събираш документи, плащаш, изпращаш, чакаш. После пак събираш, плащаш, пращаш и чакаш. Ходиш на медицински, чакаш, пращаш си паспортите, чакаш, получаваш визи и заминаваш.
Малко за разнообразие може да се наложи да размените по някой имейл с посолството. Интервю няма.
Няма и нищо вълнуващо или интересно, с изключение на моментите в които плащаш, както и когато получаваш отоговори, инструкции, покани и особено визи!
Всъщност ако имаш по-конкретни въпроси, може и други да се включат. Но ако просто така си питаш - честно, не виждам каква ти е ползата.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Препоръка за процедура

Мнение от smt »

hadministratora написа: Няма и нищо вълнуващо или интересно, с изключение на моментите в които плащаш.
Да, несъмнено това е един от най-слабо вълнуващите моменти! :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
CuCTeMeH
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Ное 06, 2010 3:54 am

Re: Препоръка за процедура

Мнение от CuCTeMeH »

Не не питам просто така. В момента се чудя дали да започна процедурата по Квебек или Федералната, заради това са тези всички въпроси.
По-специално ме интересува в момента коя процедура протича по-бързо и по коя отиват най-малко пари, или разликата в парите и на 2-те процедури няма.
Също така един приблизителен пример колко долу горе пари трябва да се подготвят за процедурата?
Затова поисках някой който е минал по пътя да каже нещо близко до реалността през 2010 година.
Благодаря отново за отговорите.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Препоръка за процедура

Мнение от Павел »

90% от пишещите тук са минали по тоя път - докато чакаш всички да се изредят да ти обясняват А и Б по процедурите, можеш да се поразровиш из форума и да намериш отговор на всички въпросите които си задал - все неща дискутирани минимум 1 000 000 пъти.
Мерси за четенето!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Препоръка за процедура

Мнение от bucca »

hadministratora написа:Който е с по-малко от 1 година стаж да забрави за имиграция в Канада изобщо (освен като придружаващ, бежанец или по фамилна процедура).
Защо да забрави - просто да изчака няколко месеца, докато се натрупа стажа.
:)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Препоръка за процедура

Мнение от azzura »

системен, чети официалния сайт, там си пише всичко. И ако наистина те интересуват процедурите изчети форума.Има раздел и за Квебек.Тук наистина нещата са обсъждани 1000000 пъти и ако нямаш проблеми с езиците, първо прочети основните неща, които се искат от теб.Четене му е майката!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Препоръка за процедура

Мнение от bai_ganiu »

Много ровене, време, :cash: и...
Четене му е майката!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Препоръка за процедура

Мнение от ZanzibarHero »

CuCTeMeH написа:... В момента се чудя дали да започна процедурата по Квебек или Федералната ...
Щом се чудиш, ще трябва да прочетеш и двата набора документи за Квебек и за останалия свят. Май ще трябва да ги четеш и на двата официални езика - една добра тренировка. Не очаквай, някой да ти "сдъвче" всичко - просто личната ти ситуация е, вероятно, уникална, и следователно, решенията - също.
CuCTeMeH написа:... Също така един приблизителен пример колко долу горе пари трябва да се подготвят за процедурата?
Затова поисках някой който е минал по пътя да каже нещо близко до реалността през 2010 година. ...
Преди няколко години някой във форумът, бе направил доста реалистична сметка, колко, приблизително струва процедурата и минималната стартова наличност в момента на кацането.

По спомени - такси, подготовка на документи и други подобни - около 5-7 хил. лева

За момента на кацането - колкото се може повече над указаната в официалните източници. Минимално - около 7 хил. US долара. Още по-минимално - колкото можеш да събереш....

Къде ли са цените на самолетните билети?
Публикувай отговор