питане за спонсориране на съпруг

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
anileted
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 5:30 pm
Местоположение: Toronto

питане за спонсориране на съпруг

Мнение от anileted »

Здравейте!
Имам питане, аз съм пърмънънт резидънт, живея в Торонто, но от 4 месеца съм в БГ през което време се омъжих и след седмица( на 10ти) се връщам обратно в Канада смятам да пускам документи за спонсориране на съпруга ми, които съм изтеглила от сайта, питанката ми е той като си ги попълни неговите от БГ ли да ги праща или аз да ги взема със себе си и от Торонто да ги пусна и също така брачното ни свидетелство и свидетелството му за съдимост трябва ли освен да са преведени от фирма легална за преводи да са и нотариално заверени или легализирани в министерството на ... и аз не знам в кое, но момичето от фирмата за преводи твърди, че трябвало да се легализират в някакво министерство.Ако трябва да има такива легализирани преводи знаете ли за кои документи за спонсориране на съпруг се искат
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: питане за спонсориране на съпруг

Мнение от bp_de »

Ами ето тука трябва да пише кое ,как и къде....
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... spouse.asp"

Относно легализаците - грубо казано - Канада не е подписала някакво международно споразументие за признаване на така наречените легализации и на практика те нямат стоиност за канадските власти.
От тука нататък ти си решаваш какво да правиш -парите са си твои.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: питане за спонсориране на съпруг

Мнение от miteto »

И аз мисля че легализацията в министерството е загуба на време и пари. Също не мисля че той трябва да праща документите от БГ, можеш ти да ги вземеш с теб и да пуснеш всичко накуп.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: питане за спонсориране на съпруг

Мнение от ivannklv »

anileted ,имаш съобщение на "лични".
anileted
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 5:30 pm
Местоположение: Toronto

Re: питане за спонсориране на съпруг

Мнение от anileted »

Благодаря ви за бързите отговори!Ще спестя някой друг лев ;) а тези срокове от 3 до 6 месеца които са писали в сайта на гавърмънта,че ще са му готови документите имате ли наблюдения дали ги спазват?
Публикувай отговор