КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от iliana »

Бе гледам ги тук около Сточма гара онази вечер. Едни мъжлета около 60-65 кила, с мотористките якета дето им правят широки раменете и си говорят важно, важно... Комплексирани мухльовци!!!
Тука тия с Харлитата са обикновено едни белобради старци....
Харлея общо-взето е издигнат в култ, то си е цяла култура и начин на живот. На мен лично не ми пречат
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

chevvybg написа:
fandjo написа:мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
.....
А, да не забравя - ревящите развалени (или нарочно направени така) ауспуси на колите, ревящите форсиращи се мотори, които ще ти спукат тъпанчетата дори и посред нощ.
И мене ме дразнят тия, ама оправия няма. Косачките отделно. Скоро имало предложения при нас да променят градските закони за тоя вид шум, ама не минало... Би било посегателство върху най-съкровенното и същността, дет се вика, няма начин. 8)
Embrace your climate change!
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от chevvybg »

iliana написа:
Бе гледам ги тук около Сточма гара онази вечер. Едни мъжлета около 60-65 кила, с мотористките якета дето им правят широки раменете и си говорят важно, важно... Комплексирани мухльовци!!!
Тука тия с Харлитата са обикновено едни белобради старци....
Харлея общо-взето е издигнат в култ, то си е цяла култура и начин на живот. На мен лично не ми пречат
И на мен не ми пречат моторите, а шума който вдигат. Има разлика, нали?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Преуспял, :y:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от cocose »

chevvybg написа:
fandjo написа:мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
:@ доста кандадат емигранти търсещи информация четат задочния ви спор с надеждата да научат нещо смислено...
върнете се към основното при откриването на темата нещо като кратък отговор на въпроса "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"
Точно това правя в момента и аз. Ровя се в темите и навсякъде срещам двама, трима или четирима, които се надприказват с надеждата неговата дума да е последната. Типично като в БГ. Искам да ви питам - като сте излезли от Балканите, Балканите дали са излезли от вас? Или и там си пренасяте (респективно във форума) манталитета, който трдуно издържам в БГ и винаги съм искал да избягам от него, и който с годините, страхувам се, ме е заразил и мен много или малко.
И един друг въпрос. Липсват ли ви дупките по улиците, мърсотията, доказано лудите и уж нормалните и нерегиструрани луди с безумен поглед, агресивен поглед, неадекватно поведение... Новите мерцедеси с отворени прозорци (въпреки че имат климатици) и отвътре се дъни чалга и сръбско, едва ходещите пенсионери с фанелки за 50 ст. защото те и пари за хляб едва намират, кучкарниците във всеки квартал - и на улиците и в блоковете, които ти късат нервите 24 часа... "юнаците", които вихрят купони в жилищата си понеже е по-евтино, а съседите "съм ги еб.л, аз имам рожден/имен ден, те нямат право да спят"... мизерните мангали, които цял ден си разнясят някое от децата и ти го навират в лицето... Това е в София, в провинцията е още по-убиваща селяния и простотия...Изброявам набързо, може би някой ще добави или ще извади от изброеното като невярно...

А, да не забравя - ревящите развалени (или нарочно направени така) ауспуси на колите, ревящите форсиращи се мотори, които ще ти спукат тъпанчетата дори и посред нощ.
Как да ти кажа, то това човека бил голям забраванко, нямаш си на идея само колко бързо се свиква на хубавото и уреденото, и как се забравя каква "кочинка" е в БГ, и как остават само "хубавите" спомени, и оттам последващото идеализиране на така наречената "родина", идеализиране което се изпарява като ланският сняг още с кацането на летище София де, ама това вече е тотално друга тема.......
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от chevvybg »

cocose написа:
chevvybg написа:
fandjo написа:мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
:@ доста кандадат емигранти търсещи информация четат задочния ви спор с надеждата да научат нещо смислено...
върнете се към основното при откриването на темата нещо като кратък отговор на въпроса "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"
Точно това правя в момента и аз. Ровя се в темите и навсякъде срещам двама, трима или четирима, които се надприказват с надеждата неговата дума да е последната. Типично като в БГ. Искам да ви питам - като сте излезли от Балканите, Балканите дали са излезли от вас? Или и там си пренасяте (респективно във форума) манталитета, който трдуно издържам в БГ и винаги съм искал да избягам от него, и който с годините, страхувам се, ме е заразил и мен много или малко.
И един друг въпрос. Липсват ли ви дупките по улиците, мърсотията, доказано лудите и уж нормалните и нерегиструрани луди с безумен поглед, агресивен поглед, неадекватно поведение... Новите мерцедеси с отворени прозорци (въпреки че имат климатици) и отвътре се дъни чалга и сръбско, едва ходещите пенсионери с фанелки за 50 ст. защото те и пари за хляб едва намират, кучкарниците във всеки квартал - и на улиците и в блоковете, които ти късат нервите 24 часа... "юнаците", които вихрят купони в жилищата си понеже е по-евтино, а съседите "съм ги еб.л, аз имам рожден/имен ден, те нямат право да спят"... мизерните мангали, които цял ден си разнясят някое от децата и ти го навират в лицето... Това е в София, в провинцията е още по-убиваща селяния и простотия...Изброявам набързо, може би някой ще добави или ще извади от изброеното като невярно...

А, да не забравя - ревящите развалени (или нарочно направени така) ауспуси на колите, ревящите форсиращи се мотори, които ще ти спукат тъпанчетата дори и посред нощ.
Как да ти кажа, то това човека бил голям забраванко, нямаш си на идея само колко бързо се свиква на хубавото и уреденото, и как се забравя каква "кочинка" е в БГ, и как остават само "хубавите" спомени, и оттам последващото идеализиране на така наречената "родина", идеализиране което се изпарява като ланският сняг още с кацането на летище София де, ама това вече е тотално друга тема.......
Братлета, бях в САЩ за 2 месеца преди време, само за 2 месеца. Почна да ми липсва "хубавата ми родина" и като се прибрах изпаднах в шок и не можах да се оправя 2-3 месеца.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от bttm »

Братлета, бях в САЩ за 2 месеца преди време, само за 2 месеца. Почна да ми липсва "хубавата ми родина" и като се прибрах изпаднах в шок и не можах да се оправя 2-3 месеца.
Същото се случи и с мен. Като се върнах от САЩ и като погледнах с "други" очи къде живея и къде играят през деня децата ми................... :( .
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от chevvybg »

bttm написа:
Братлета, бях в САЩ за 2 месеца преди време, само за 2 месеца. Почна да ми липсва "хубавата ми родина" и като се прибрах изпаднах в шок и не можах да се оправя 2-3 месеца.
Същото се случи и с мен. Като се върнах от САЩ и като погледнах с "други" очи къде живея и къде играят през деня децата ми................... :( .
... та България може да ви липсва, няма спор. Въпросът е като се върнете ще продължава ли да ви липсва.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от kill_u »

chevvybg написа:
bttm написа:
Братлета, бях в САЩ за 2 месеца преди време, само за 2 месеца. Почна да ми липсва "хубавата ми родина" и като се прибрах изпаднах в шок и не можах да се оправя 2-3 месеца.
Същото се случи и с мен. Като се върнах от САЩ и като погледнах с "други" очи къде живея и къде играят през деня децата ми................... :( .
... та България може да ви липсва, няма спор. Въпросът е като се върнете ще продължава ли да ви липсва.
E аз още не съм се връщал, ама като го направя може и Канада да не ми липсва. Зависи от гледната точка нали знаеш.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

chevvybg написа:
... та България може да ви липсва, няма спор. Въпросът е като се върнете ще продължава ли да ви липсва.
Има хора след десет години се връщат и после не щат да чуят повече за Канада... Има и други след пет години си дигат чукалата и даже не се обаждат на близки и познати ... Някои си тръгват и след два месеца ... Важното е хората да са щастливи и да намерят това което търсят... Проблема не е в това колко готино е в Канада или колко скапано е в България... Другаде трябва да го търсим... Май... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от chevvybg »

ivanko13 написа:
chevvybg написа:
... та България може да ви липсва, няма спор. Въпросът е като се върнете ще продължава ли да ви липсва.
Има хора след десет години се връщат и после не щат да чуят повече за Канада... Има и други след пет години си дигат чукалата и даже не се обаждат на близки и познати ... Някои си тръгват и след два месеца ... Важното е хората да са щастливи и да намерят това което търсят... Проблема не е в това колко готино е в Канада или колко скапано е в България... Другаде трябва да го търсим... Май... :)
да, така е. трябва да зададем правилния въпрос:))
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

Това определено не ми харесва, а на вас? Като поразгледах това онова в нета се оказа, че Канада достойно се представя със свои собствени серийни убийци. Плашещо е :shock: !

Висш канадски военен се оказа маниак и убиец
19.10.2010 07.58

Полковник Ръсел Уилямс, бивш командващ на най-голямата база на канадските ВВС, се призна за виновен в предумишлено убийство на две жени, съобщи Асошиейтед прес.

Той е обвинен също така в сексуално посегателство и в извършването на 82 обира с взлом, при които крадял женско бельо.

Засега Уилямс не е обявил дали ще се признае за виновен и по останалите обвинения, които са му предявени.

Неговият адвокат съобщи по-рано този месец, че полковникът ще се признае за виновен по всички обвинения.

Делото срещу полковника шокира Канада, нанесе вреди на личния състав на канадските въоръжени сили и породи съмнения, че командващият на най-голямата военновъздушна база в Канада всъщност е сериен убиец.

Шокът се дължи и на факта, че със самолети, пилотирани от полковник Ръсел Уилямс, са пътували няколко канадски премиери и дори британската кралица Елизабет Втора. /vesti.bg
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от martatabs »

Apple,и аз го видях,но това не трябва да е мерило за живота в Канада.Друг е факта че е високопоставен военен служител и това че не са успели да го хванат навреме.Абе,като цяло картинката е една и съща,ама карай.А,Калгари си имат първият кмет мюсулманин.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

apple написа:Това определено не ми харесва, а на вас? Като поразгледах това онова в нета се оказа, че Канада достойно се представя със свои собствени серийни убийци. Плашещо е :shock: !

Висш канадски военен се оказа маниак и убиец
19.10.2010 07.58

Полковник Ръсел Уилямс, бивш командващ на най-голямата база на канадските ВВС, се призна за виновен в предумишлено убийство на две жени, съобщи Асошиейтед прес.

Той е обвинен също така в сексуално посегателство и в извършването на 82 обира с взлом, при които крадял женско бельо.

Засега Уилямс не е обявил дали ще се признае за виновен и по останалите обвинения, които са му предявени.

Неговият адвокат съобщи по-рано този месец, че полковникът ще се признае за виновен по всички обвинения.

Делото срещу полковника шокира Канада, нанесе вреди на личния състав на канадските въоръжени сили и породи съмнения, че командващият на най-голямата военновъздушна база в Канада всъщност е сериен убиец.

Шокът се дължи и на факта, че със самолети, пилотирани от полковник Ръсел Уилямс, са пътували няколко канадски премиери и дори британската кралица Елизабет Втора. /vesti.bg
Най-известният сериен убиец от близкото минало (осъден 2007) се е подвизавал в Бритиш Колумбия и е отнел живота на 50-тина жени по негови думи - (осъден е за 6 от тях, обвинен за други 20):
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Pickton"

Както и преди съм казвал - ако пишещите в този форум си правеха труда да ви цитират всички грозни случки от Канадските вестници вярвам, че нямаше да има изненадани, които след като дойдат да си ближат раните и да цитират статии от българските вестници за оправдание на постъпката си.
Но от друга страна нали трябва да дойдат нови балъци за да поемат "щафетата" по пица деливърито (както в казармата: да може и "старите кучета" да видят слънчице)?

Хинт: Обикновенно рецесиите в Канада са не толкова резки, защото се компенсират от сериозен бюджетен дефицит, но за сметка на това следрецесионният период е дълъг...

Давам думата на Гийк и компания...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от roumensp »

jovani написа:Най-известният сериен убиец от близкото минало (осъден 2007) се е подвизавал в Бритиш Колумбия и е отнел живота на 50-тина жени по негови думи - (осъден е за 6 от тях, обвинен за други 20):
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Pickton"
Това никой няма да ти го оспори - Пиктън наистина е един от най-големите серийни убийци в историята. Само глупак може да си мисли (или твърди), че в Канада няма никаква престъпност. Обаче броят на желаещите да емигрират в Канада и в BC не е намалял заради Робърт Пиктън.
jovani написа:Но от друга страна нали трябва да дойдат нови балъци за да поемат "щафетата" по пица деливърито (както в казармата: да може и "старите кучета" да видят слънчице)?
Добре знаеш, че не трябва да се правят обобщения от тоя род, предполагам не намекваш че всички, вкл. и ти, сме били пица-деливъри. Емиграцията е строго-индивидуален процес и крайният резултат зависи от личните качества на човека, професия, късмет и т.н. Всеки преди да емигрира трабва сам да си прецени какви са му шансовете за реализация. Канада не обещава нищо, просто дава шанс. И ако не ти хареса винаги можеш да я напуснеш.
Публикувай отговор