Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Trinity »

cocose написа:Че то тогава каква е далаверата от синдиката!!!!! Със или без, горе долу почти същите правила важат и за нас, простосмъртните!!!!!
Далаверата е за синдиката не за тебе. :rofl: :rofl: :rofl:
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Trinity написа:...
Никога не си работила в синдикирана среда и се вижда.
-На интервю се явяващ пред дирекния ти бос,ти работа с онези големите нямаш.
-големите компании не се пазарят,те дават,ти не си на пазара и ако се опиташ да си договаряш сам заплатата е несериозно.
-В момента не плащам здравно застраховане,нито зъби,плаща ги работодателя на 100% и са нормални за Канада.т.е.-никакви удръжки по това перо.
-бенефитите тръгват след 3-тия месец,не след година(какви глупости говориш тук)
-ще изляза ста4ка ако съм гласувал за такава.Кажи ми за последните 6 години къде е имало ста4ка и колко е продължила.
-Fond greve,има всеки синдикат,как ина4е ще ме изкара на ста4ка.
след ста4ката вси4ко се плаща ретроактивно.Дават ти едина готина сума за да влезеш да работиш.
-на месец плащам синдикат-120$-% от заплатата е.
Не съм привърженик на синдикатите,но където ги има условията за работа са по-добри,интригите са по-малко,спокойсвието е по-голямо.за вси4ко това плащам 120$ на месец.
Винаги съм съм си мислил,4е синдиката защитава мързеливите,и мене са ме ядосвали доста пъти.
А това дали синдикалните лидери си пълнят джобовете-аз гледам себе си.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от miteto »

filipne написа:
petar krastev написа:-3 седмици,след 10 години-4.
-6 дни за болен,ама след втория искат бележка,има и плаващи -2 дни годишно
-при напускане-(заплата за 2 седмици за всяка прослужена година+2 седмици)*1.15.
Или за 10 години--20 седмици заплата+2=22*1.15=25.3седмици заплата.Абе грубо 30 майки.
Понеже си написал конкретни цифри и не можах да се сдържа да направя една сметка.

Значи 30 майки / 25,3 седмици дава $1,185/седмица или около 60 к годишно. Ако се работи 40 часа на седмица това е $29/час.

Просто статистика ...
Па тва лоша заплата ли е за заварчик в Квебек? Като сложиш и овъртайм, ето ти 70-75 майки като нищо :D
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

единственото добро което съм видял от синдиката е:
-овъртайма то го плащат двойно(когато работя конструксиона).Останалото време-1.5
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от anxeli »

Няма майтап, толкова взимат, юнионизиран подводен заварчик - 28-30 на час. В Онтарио също.
Циганите - на Сатурн !
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

заплата досега не съм си договарял.все пак съм на интервю,не на пазара.
Те си казват какво дават,ако ми харесва ОК,ако ли пък не-следващия.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

filipne написа: Проверка на криминално и шофьорско досие както и на медицински става много рядко, не е правило и се отнася само за определени професии.
На мене ми ги искаха,понеже карам един пикап.
Криминалното не знам защо го искаха,може да имам криминална мутра,или фамилия,или и двете.
От медицински не можеш да се отървеш,поне в моята професия.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от cocose »

petar krastev написа:
Trinity написа:...
Никога не си работила в синдикирана среда и се вижда.
-На интервю се явяващ пред дирекния ти бос,ти работа с онези големите нямаш.
-големите компании не се пазарят,те дават,ти не си на пазара и ако се опиташ да си договаряш сам заплатата е несериозно.
-В момента не плащам здравно застраховане,нито зъби,плаща ги работодателя на 100% и са нормални за Канада.т.е.-никакви удръжки по това перо.
-бенефитите тръгват след 3-тия месец,не след година(какви глупости говориш тук)
-ще изляза ста4ка ако съм гласувал за такава.Кажи ми за последните 6 години къде е имало ста4ка и колко е продължила.
-Fond greve,има всеки синдикат,как ина4е ще ме изкара на ста4ка.
след ста4ката вси4ко се плаща ретроактивно.Дават ти едина готина сума за да влезеш да работиш.
-на месец плащам синдикат-120$-% от заплатата е.
Не съм привърженик на синдикатите,но където ги има условията за работа са по-добри,интригите са по-малко,спокойсвието е по-голямо.за вси4ко това плащам 120$ на месец.
Винаги съм съм си мислил,4е синдиката защитава мързеливите,и мене са ме ядосвали доста пъти.
А това дали синдикалните лидери си пълнят джобовете-аз гледам себе си.
Мръсната стачка забрави ли?
Или че има някакво покритие на стачните действия, но само до едно време (1месец???), след което.....нито работиш, нито получаваш нещо. ..
За въпросната стачка, много от редовите членове бяха навити, но все пак стачката почна, въпреки тях......
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

cocose написа: Мръсната стачка забрави ли?
Или че има някакво покритие на стачните действия, но само до едно време (1месец???), след което.....нито работиш, нито получаваш нещо. ..
.
Нищо не ми говори това.Подсети ме,4е не се сещам.
Синдикатът доста внимава какво прави с работниците-днеска го има,ама утре е сменен с друг.просто се гласува и при 50%+1 глас си заминава.Те не могат да ме изкарат на ста4ка и аз да загубя къщата и да ме карат да ям само хляб и масло за да оцелея.Няма такъв синдикат,който да мисли по този маниер.Както плащам пари,така утре мога да спра,избора е ли4ен,а не наложен.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Trinity написа:Не, не са свободни размисли. Знаеш ли едно от нещата, които никога не правя е да говоря голословно и ще се обоснова защо.
Как да не говориш голословно,след като казваш неща,които си 4ула оттук и оттам,а не си го преживяла.Хем не си работила никога в синдикирана компания,хем се изказваш мъдро като виетнамски политик.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

filipne написа: Значи 30 майки / 25,3 седмици дава $1,185/седмица или около 60 к годишно. Ако се работи 40 часа на седмица това е $29/час.

Просто статистика ...
Работната седмица при нас е 37.5 4аса,да не се преуморяваме много,пак синдиката го е издействал.
Просто статистика...

Аз предпо4итам да работя 40,но се съобразявам с синдиката понеже нямам избор,но има доста които са доволни.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Ей,сетих се с какво е полезен синдикатът на комапията.
регламентира отпуските-компанията казва-пускам по 2 души от департамент и синдиката дава право на най-старшия да избира пръв.ина4е става какафония-ма що Пиер,що не аз,няма оправия.друго май няма.
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Trinity »

petar krastev написа:Как да не говориш голословно,след като казваш неща,които си 4ула оттук и оттам,а не си го преживяла.Хем не си работила никога в синдикирана компания,хем се изказваш мъдро като виетнамски политик.
Пеше, има една специфика в нашата професия, която се вика "surveillance de chantier",
ако не ти е известно,... а там работят работници. Та като ходя насам-натам често си говоря с хората (не съм чак толкова надута , колкото ме представяш...)
Та въпросните работници бяха много недоволни, че синдикалните им босове точно в конструксиона ги караха да излязат да стачкуват....без да са платени! А, същевременно въпросните босове си ходят да си играят голф по Флорида. Както знаете беше назряла стачка в края на август в строителството, но не се състоя, защото синдикатите и работодателите "уж се разбраха"
Колкото до заплатата Тя се договаря! Трудът ти е стока, както и всяка друга.
Разликата между една голяма и една средно-голяма компания е, че в голямата е :"Каквото ти дадат-толкова!...и е за всички", докато в средно-голямата, където имаш пряк контакт с боса само с един подпис върху чека може от утре да ти удвои заплатата, ако е доволен от теб, но това не е непременно валидно за колегата ти. 8)
А интриги не знам къде видя? Аз работя сред колеги мъже и както знаете мъжете не са по интригите. :)
Междувпрочем сумите дето си цитирал и аз ги взимам, но без да ми правят уддръжки за синдикат и зъби...и ако сравним усилията, които хвърляш ти и аз, без да засягам темата за риска....Няма какво да говорим!... ;)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Trinity написа: Та като ходя насам-натам често си говоря с хората
Така си и знаех,каквото ти кажат хората и ти вярваш на 100%.Добре,че аз не вярвам на такива работи,щото квито слухове се носят за баща ти,щях да си помисля,че е леле извегра мале.Добре,че не съм като тебе да вярвам на раздувки,че да имам по-позитивно мнение за него.

Няма смисъл да ти обяснявам.Тука се сещам за една мисъл на един познат:Като човек си е глупав,то е за цял живот,по-умен не може да стане.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Trinity написа:Та въпросните работници бяха много недоволни, че синдикалните им босове
Другия път ги попитай,дали са недоволни от синдикалните босове когато им вдигат заплатите с 3,5%,или пък когато договарят фонд пансион след 28 000 часа труд на възраст 55 години.Айде кажи ми ти в коя сфера можеш да се пенсионираш след горе-долу 14 години работа,ако имаш навършени 55.
Питай ги как синдикатите им договориха да им плащат бензина до обекта и какъв прим се договори за тези които заминават да работят на север.
И да не забравиш да ги питаш дали им е приятно да им плащат двойно овъртайма,също договорен от синдиката.
Аз не обичам синдикатите,но на бялото черно не мога да кажа,както ти се опитваш.
Публикувай отговор