Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от optics »

бе отде толкова алергични деца ?
(то хем и аз съм алергичен и пак не мога да се начудя)
Едно време никой не ни е спирал да ядем в училище каквото и да било.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от ivannklv »

kill_u написа: Всичко е до това как си управлявате парите. Можете и десет кредитни карти да имате с по 10 000 вътре и пак да не ви стигат парите. Може и една с 500 да имате и пак да ви стига.
:y: :y: :y:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от kill_u »

bttm написа:Темата беше насочена за даване на съвети към новопристигащите :!: .......... а пък каква стана пак............
Колкото и съвети да ти дадат, не го ли изпиташ на свой гръб не става. Затова и старите хора казват "Не питай старо, ами патило." Най добре е като дойдете и се сблъскате с проблема тогава да питате(ако имате време де) понякога решенията трябва да се вземат на момента, не след пет дена например.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от ablood »

Кил

На мене пък много ми се иска някой да ме беше предупредил, че подписвайкисъгласявайки се за договор за телефон и интернет се връзвам за цяла година.

Или, че сумата която виждам, че имам в сметката не може да се използва 5 бизнес дена след внасянето. И че ако наемодателя се опита да осребри чек преди това и не успее, ще ме чарджне $30 + още $40 от банката за недостатъчни средства.

Това, че благодарение на мизерния си английски ги изпитах на свой гръб не ги прави по-малко болезнени в гладните първи месеци. Всяка такава грешка ми обезсмисляше еднодневното бъхтене.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от kill_u »

ablood написа:Кил

На мене пък много ми се иска някой да ме беше предупредил, че подписвайкисъгласявайки се за договор за телефон и интернет се връзвам за цяла година.

Или, че сумата която виждам, че имам в сметката не може да се използва 5 бизнес дена след внасянето. И че ако наемодателя се опита да осребри чек преди това и не успее, ще ме чарджне $30 + още $40 от банката за недостатъчни средства.

Това, че благодарение на мизерния си английски ги изпитах на свой гръб не ги прави по-малко болезнени в гладните първи месеци. Всяка такава грешка ми обезсмисляше еднодневното бъхтене.
E ти от българия ако не си се научил да четеш ситния шрифт кажи ми кой ти е виновен тогава? И аз подписах договор за 6 месеца наем, ама само това. Бях прекалено уморен от самолета, пък и нямаше как да стане друго. Това със сумата не съм го срещал. Внесох си доларите и на другия ден си теглих от картата, мисля. Друг пиниз беше, че ме излъгаха за акаунта дето нямало да има чарж първата 1 година но ме бутурясваха всеки месец с 3,95 като им се обадих ги върнаха обаче.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от ablood »

kill_u написа:E ти от българия ако не си се научил да четеш ситния шрифт кажи ми кой ти е виновен тогава?
Извинявай, сега забелязах подписа ти.
Ти в началото едва сричайки английски успя ли да прочетеш 12-те страници ситен шрифт към договора на банката? Отне ти 5 минути да го разбереш?
Темата е да се помогне на новопристигащите да правят по-малко грешки, учейки се от нашите. Не да им се присмиваме после, че сами са си виновни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от iliana »

Това със сумата не съм го срещал. Внесох си доларите и на другия ден си теглих от картата, мисля.
Ако депозираш на машината кеш или чек могат да ти ги държат до 5 бизнес дена. Ако депозираш поименен чек могат да ти го държат до 5 бизнес дена.
Ако депозираш чуждестранен чек могат да ти го държат до 21 бизнес дена.
Няма холд ако депозираш кеш или травелерс чекс на гише.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от miteto »

iliana написа:
Това със сумата не съм го срещал. Внесох си доларите и на другия ден си теглих от картата, мисля.
Ако депозираш на машината кеш или чек могат да ти ги държат до 5 бизнес дена. Ако депозираш поименен чек могат да ти го държат до 5 бизнес дена.
Ако депозираш чуждестранен чек могат да ти го държат до 21 бизнес дена.
Няма холд ако депозираш кеш или травелерс чекс на гише.
Точно така. Освен това в зависимост от банката, може да има сума, която влиза в баланса на сметката моментално. Т.е. един вид на доверие, а остатъка от чека влиза след 5 дена. В зависимост от банката и кредитния ви рейтинг (0 за новодошли в 99% от случаите) тази сума може да е $0, $100, $1000 и т.н.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от roumensp »

miteto написа:
iliana написа:
Това със сумата не съм го срещал. Внесох си доларите и на другия ден си теглих от картата, мисля.
Ако депозираш на машината кеш или чек могат да ти ги държат до 5 бизнес дена. Ако депозираш поименен чек могат да ти го държат до 5 бизнес дена.
Ако депозираш чуждестранен чек могат да ти го държат до 21 бизнес дена.
Няма холд ако депозираш кеш или травелерс чекс на гише.
Точно така. Освен това в зависимост от банката, може да има сума, която влиза в баланса на сметката моментално. Т.е. един вид на доверие, а остатъка от чека влиза след 5 дена. В зависимост от банката и кредитния ви рейтинг (0 за новодошли в 99% от случаите) тази сума може да е $0, $100, $1000 и т.н.
В CIBC като депозираш чек на машина цялата сума влиза в баланса на сметката моментално, т.е. приемат сумата която си въвел на доверие. Но не знам дали CIBC навсякъде и за всеки е така ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от ablood »

roumensp написа:В CIBC като депозираш чек на машина цялата сума влиза в баланса на сметката моментално, т.е. приемат сумата която си въвел на доверие. Но не знам дали CIBC навсякъде и за всеки е така ...
А пробвал ли си да ползваш веднага тази сума? Защото първата година обикновенно няма "доверие". Сумата ти се появява, като внесена, но е недостъпна за теглене.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:В CIBC като депозираш чек на машина цялата сума влиза в баланса на сметката моментално, т.е. приемат сумата която си въвел на доверие. Но не знам дали CIBC навсякъде и за всеки е така ...
Това важи само за клиенти на банката с достатъчно добър кредитен рейтинг. Обикновено ако си дългогодишен клиент и особено ако ползваш техни кредитни услуги (good standing кредитна линия, кредитна карта, моргидж и т.н.) тогава се радваш на подобно отношение. Във всеки случай това обаче няма да важи за новопристигащи.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от roumensp »

ablood написа:А пробвал ли си да ползваш веднага тази сума? Защото първата година обикновенно няма "доверие". Сумата ти се появява, като внесена, но е недостъпна за теглене.
MrGeek написа:Това важи само за клиенти на банката с достатъчно добър кредитен рейтинг. Обикновено ако си дългогодишен клиент и особено ако ползваш техни кредитни услуги (good standing кредитна линия, кредитна карта, моргидж и т.н.) тогава се радваш на подобно отношение. Във всеки случай това обаче няма да важи за новопристигащи.
При мен "Available Balance" се update-ва моментално. Но може би защото имам почти всичко възможно предлагано от тях, вкл. mortgage, RRSP, line of credit, кредитни карти и т.н.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от miteto »

roumensp написа:При мен "Available Balance" се update-ва моментално. Но може би защото имам почти всичко възможно предлагано от тях, вкл. mortgage, RRSP, line of credit, кредитни карти и т.н.
Точно затова, имаш много добър кредитен рейтинг и отделно добра история с тази банка. Но пак имаш лимит, може би просто не си го стигал. Примерно ако изпердашиш един чек за $50,000, няма да е цялата сума моментално в "Available Balance".
За новопристигащи лимита е между $0 и $500 по мои наблюдения.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от roumensp »

miteto написа:Но пак имаш лимит, може би просто не си го стигал. Примерно ако изпердашиш един чек за $50,000, няма да е цялата сума моментално в "Available Balance".
За това съм сигурен, просто не знам колко е.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от kill_u »

iliana написа: Няма холд ако депозираш кеш или травелерс чекс на гише.
E не говорим ли за това, отидох с 3000 долара внесох ги и на другия ден си теглих. Пак казвам за банките, още като си отворите сметка поискайте кредитна карта. Ако не ви дадат отивайте в друга банка. Аз чаках 1 месец за да се светна, че може да стане това.
Публикувай отговор