ВОЕННИ!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

ВОЕННИ!

Мнение от chevvybg »

Виждам от форума, че доста колеги военни се изнасят към Канада. Аз лично познавам няколко, а и от темите във форума виждам, че нашата армия е захранила доста сериозно емигрантската общност там. Щом нашата държава не ни иска, си търсим друго място под слънцето. Аз познавам един колега в Монреал, който е придобил специалност в Квебек и се е пласирал много в добре професионално отношение. Би ми било интересно и полезно да споделите как сте се реализирали там.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: ВОЕННИ!

Мнение от bttm »

chevvybg написа:Виждам от форума, че доста колеги военни се изнасят към Канада. Аз лично познавам няколко, а и от темите във форума виждам, че нашата армия е захранила доста сериозно емигрантската общност там. Щом нашата държава не ни иска, си търсим друго място под слънцето. Аз познавам един колега в Монреал, който е придобил специалност в Квебек и се е пласирал много в добре професионално отношение. Би ми било интересно и полезно да споделите как сте се реализирали там.
като какъв се е реализирал този твой познат в Монреал, като военен ли?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: ВОЕННИ!

Мнение от zorbat »

Аз съм чувала за БГ военни, които са станали пак военни в Канада, но не познавам лично. От чуто до вярно има разлика, така че и не мен ми е интересно.
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ВОЕННИ!

Мнение от chevvybg »

bttm написа:
chevvybg написа:Виждам от форума, че доста колеги военни се изнасят към Канада. Аз лично познавам няколко, а и от темите във форума виждам, че нашата армия е захранила доста сериозно емигрантската общност там. Щом нашата държава не ни иска, си търсим друго място под слънцето. Аз познавам един колега в Монреал, който е придобил специалност в Квебек и се е пласирал много в добре професионално отношение. Би ми било интересно и полезно да споделите как сте се реализирали там.
като какъв се е реализирал този твой познат в Монреал, като военен ли?
Значи... как да обясня точно. От военен до военен има огромна разлика. Военните имат много и различни специалности, по които работят. Разликата с цивилните е само, че имат звания и униформи. А думата "военен" е придобила гражданственост за улеснение, с което да се наричат служещите в армията. А какво точно работи данен "военен", от самото название не е ясно. Аз лично съм специалист по авиационна електроника, а по образование съм инженер по телекомуникации. Но това е подробност. Питах как са се реализирали колегите в Канада, каква работа в каква област са успели да си намерят. Просто искам да добия някаква представа какво чака човек като мен.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: ВОЕННИ!

Мнение от myhata II »

Ако колегите ти са добре с езика и са търпеливи ще са се реализирали в подобни специалности,ако ли не ,блъскат работи които им се отдават-бояджии,покривджии,по строителството и тн
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ВОЕННИ!

Мнение от chevvybg »

myhata II написа:Ако колегите ти са добре с езика и са търпеливи ще са се реализирали в подобни специалности,ако ли не ,блъскат работи които им се отдават-бояджии,покривджии,по строителството и тн
Да, сигурен съм, че всеки случай си е отделен. Просто питах.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ВОЕННИ!

Мнение от martatabs »

Ако не ме лъже паметта-някъде бях чел,че за да се реализираш,като военен или полицай трябва да минат няколко години.Не помня точно колко са тези години,върти ми се 3 години...но не съм сигурен.Колкото до твоята професия ''авиационна технология'',си добре дошъл.Някой да ме успори,ако бъркам.
И аз имам познати,с които сме били в казармата,и които се махнаха от БГ армията.Който-каквото имаше си го изплати или го продаде и беж по света.Говоря за Европа,САЩ и Австралия.Един имаше дето се пробва в ЮАР,ама не е за вясеки тази работа ''емигрант'' ;) :lol:
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: ВОЕННИ!

Мнение от seeker »

Задължително трябва да напреднеш много с френския (ако не си още), за английски не знам, но предполагам и там трябва да си на "ти" с езика заради техниеската документация. После трябва да минеш през университет. И накрая ако имаш шанс да пробиеш при квебекарите, защото те контролират авиационния бранш в Квебек, ще имаш добре платена работа с много отговорности и малко почивки. Това съм видял при мой познат. За Останалите провинции не знам как е.
:y:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ВОЕННИ!

Мнение от hadministratora »

martatabs написа:...за да се реализираш,като военен или полицай трябва да минат няколко години ....върти ми се 3 години...но не съм сигурен...
Близко си :) Не знам как е в полицията, но за да си в армията трябва да си канадски гражданин, а не permanent resident. За да имаш право да кандидатстваш за гражданство трябва да си стоял поне 3 години в Канада. След това сложи половин до към една година докато приключи процедурата по гражданството и ето че вече можеш да постъпиш в канадската казарма ;)
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: ВОЕННИ!

Мнение от Ascao »

hadministratora написа:
martatabs написа:...за да се реализираш,като военен или полицай трябва да минат няколко години ....върти ми се 3 години...но не съм сигурен...
Близко си :) Не знам как е в полицията, но за да си в армията трябва да си канадски гражданин, а не permanent resident. За да имаш право да кандидатстваш за гражданство трябва да си стоял поне 3 години в Канада. След това сложи половин до към една година докато приключи процедурата по гражданството и ето че вече можеш да постъпиш в канадската казарма ;)

И за полицаите е така, но нака или иначе трябва да изкараж колеж който е 3 години и като сложим (в идеалния случай 2-3 месеца) докато ти евалюират дипломите плюс чакането преди да почнеш колежа. След това се изкарва и полицейска академия в Николет, мисля и тя беше 3 месеца.

Иначе канадската армия присъства на почти всички големи и средни изложения, форуми и борси за предлагане работа. Явно си имат кадрови проблеми...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: ВОЕННИ!

Мнение от myhata II »

Нещо много важно:
След като си кандидатствал и си приет се прави ГОЛЯМ БАКГРАУНД ЧЕК -който трае около 6 месеца,изследва ти се цялата рода,ако преди 20 години баща ти примерно е откраднал фастък,забравяш за професията "ПОЛИЦАЙ" 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: ВОЕННИ!

Мнение от azzura »

Бакграунд чек се прави и в България.На мен ми е по-интересно да разбера с какво се занимават бившите военни в Канада /освен строителството/, помогнала ли им е с нещо военната или гражданска специалност и т.н.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: ВОЕННИ!

Мнение от balbi »

Аз нямам познати "бивши военни" или "бивши полицаи" :)
Някои от тях вече не работят в Системата, но хич не са бивши!
За всеки според зависи от уменията си има място под слънцето...
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: ВОЕННИ!

Мнение от compaq »

Аз сам бивш. Да има много колеги, които са се реализирали тук в авиацията (сержанти,офицери- инженери и пилоти). Всеки от нас е минал по различен пьт (едни през Transport Canada, втори учиха АЕС в Авиационния колеж ,трети през университет,четвърти изкараха курсове в авиациония колеж за двигатели на Rolls-Royce, други завършиха училище за Sheet metal - това е горе долу като механична група в ТЕЧ).
Едни работят в отдели по проектиране в авиационни фирми, други като инжинери във фирми, правещи КВР на F-16, трети като механици. Има и твои колеги (имам в предвид по твоята специалност), които работят като авионика (това означава - електро оборудване, радиоелектроно оборудване ). По мое мнение, ако искаш да работиш тук, ти трябва да си вземеш от воения архив във Велико Търново сведение за всички изучавани предмети през 5 год. в Долна Митрополия с вкл.информация колко часа имаш по всеки предмет, защото винаги ще ти е необходимо тук, било в Transport Canada, авиациония колеж или в университета (и на трите места правят евалюация).Тук в авиацията е необходимо да знаеш френски за интервю, за да се разбираш с франкофоните и английски за документацията. Също така почти 90 % от клиентите на авиационите фирми тук са англофони. Ако имаш лични въпроси пиши ми на лични съобщения.
Последно промяна от compaq на Сря Ное 24, 2010 8:09 pm, променено общо 2 пъти.
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ВОЕННИ!

Мнение от chevvybg »

balbi написа:Аз нямам познати "бивши военни" или "бивши полицаи" :)
Някои от тях вече не работят в Системата, но хич не са бивши!
За всеки според зависи от уменията си има място под слънцето...
Благодаря за изчерпателния и типично по български отговор. Много ми беше от полза.
Публикувай отговор