Относно емиграция

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Относно емиграция

Мнение от chegevara »

Здравейте на всички,
искам да попитам няколко въпроса (ако темата не е за тук моля да бъде преместена в подходящата тема).
Аз и семейството ми искаме да емигрираме в Канада и се чудим към коя част да се насочим - федералната или квебек (моля за + и - за двете).
По лесно ли ще си изготвим документите ако си намерим от тук работа или трябва на място и как стоят нещата при намиране от бг работа в канада (работодателите добре ли са настроени към хора който не са в канада и как стават интервютата)моля за коментари от хора който така са си намерили работата.
какви са шансовете да си намерим работа за Строителен инженер(жена) и финансист.
Благодаря предварително и се извинявам за въпросите който сигурно ви ги задават всекидневно.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Относно емиграция

Мнение от leaf »

Работа на чуждестранни работници се предлага само ако работодателя не е намерил канадски такъв.

Ако събирате достатъчно точки, не ви трябва уредена работа, за да кандидатствате и да получите виза.
Повечето имиранти идват без да са имали предварително уредена работа.

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp , е вашият най-добър съветчик.

Civil engineering: http://www.csce.ca/Main.aspx?id=1&lang=1

Finance: http://www.jobwings.com/finance-job/can ... s-a86.html
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Относно емиграция

Мнение от chegevara »

нужно ли е все още доказване на средства по сметки 10 000CAD за титуляр и 3000CAD за съпруг или съпруга?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Относно емиграция

Мнение от leaf »

Може да са на една сметка. :D
Само да ги притежаваш.
Всъщност може да докажеш средства и по друг начин. Например владеене на недвижимост.
Всичко това за федералната процедура. За Квебек са други изискванията. На официалния сайт може да прочетете.
Сумата може да е около $ 5000 за семейство, кандидатстващо за Квебек (ако не са го променили последните години). :?:
Както се е говорило много години на този форум, те парите са необходими за вашата сигурност, а не на Канада.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Относно емиграция

Мнение от Koko »

Всъщност аз разбирам въпроса така - По коя процедура ще ни е по-лесно да минем? - а след като сте получили имиграционите визи, можете да се установите където на вас ви се иска в Канада.
От гледна точка имиграционната процедура, моето лично мнение е че квебекската процедура е по-лесна, но проблема при нея е че се изисква някакво приемливо ниво знание на френски език. От друга страна, по федералната процедура езика се доказва с изпит (ИЕЛЦ за анлглийския) и трябва да проверите дали влизате в листа с търсените професии, но като цяло по федералната точките се събират по-трудно.
По отношение търсене на работа без да имате статут в Канада - според мене в момента това би била изключително трудно, поне в областта на финансите (за строителните инженери не мога да коментирам), доколкото дори и за хората със статут в Канада намирането на работа в тази област не е лесно.

Мисля че няма проблем темата да остане в този под-форум, поне докато не си изясните по коя процедура искате да имигрирате.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Относно емиграция

Мнение от chegevara »

по коя процедура е по лесно заминаването?
и има ли вариянт с туристическа виза да се емигрира?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Относно емиграция

Мнение от leaf »

"и има ли вариянт с туристическа виза да се емигрира?"
Отговор: не

"по коя процедура е по лесно заминаването?"
Отговор: зависи от личните данни на кандидата.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Относно емиграция

Мнение от Koko »

chegevara написа:по коя процедура е по лесно заминаването?
и има ли вариянт с туристическа виза да се емигрира?
Бих ти предложил да започнеш от викито на форума, има доста неща за четене, както и Он-лайн тестовете и по двете процедури, които биха ти дали някаква идея колко точки по всяка процедура бихте събрали с жена ти

От първата стъпка до получаването на визи
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Относно емиграция

Мнение от cocose »

Все пак да го насочиме човека, ако не може да изкара много добро ниво по IELTS, просто няма смисъл да се пробва по федералната процедура и е длъжен да се пробва по квебекската процедура. По втората процедура ако има висше, 2-4г стаж по специалността, ако специалността му е сред търсените професии, и изкара един 6м курс по френски, влизането му е почти 100% гарантирано. Лошото на квебекската процедура е че има моменти на късмет, докато федералната се базира основно на точковата система. Така че, моят личен съвет, прочети уикито, подготвяй документите и по двете процедури (в началото набора от документи е почти един и същ, да не кажа същият) и междувременно изкарай един изпит по IELTS. След като го минеш, вече сам ще можеш да прецениш къде да хвърлиш усилията си, и дали продължиш по федералната, или да запишеш бързо бързо един курс по френски.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Относно емиграция

Мнение от BMO »

Малко информация да дам как се намира работа за строителен инженер.
За да работи като инженер-трябва да е член на APEG За да е член на тая асоциация-трябва да имаш поне една година канадски опит(малко омагьосан кръг се получава)Още се държи PPE (professional prtactice exam) това са 100 въпроса с по 4 отговора и трябва да се познае верния отговор. За тоя изпит дават две книги да се четат, като в тия книги е описано много ,но конкретно по въпросите-нищо. (Който го е минал може да коментира). Тоя изпит трябва да се мине за 2 часа.
Следващия изпит е да се пише есе със 750 думи, за един час , като темата е написана в плика който ти дават и не се знае предварително, няма и конспект. За да се мине тоя изпит трябва не само да се пишат 750 думи , но и да отговаря напълно на заданието.
Тия изпити можеш да ги минаваш всеки 3 месеца, като всеки път се плаща и само 3 пъти имаш право да се явяваш.
Ставайки член на APEG тогава можеш да започнеш да си търсиш работа като инженер, преди това е незаконно да се титуловаш че си инженер!
Може да се търси работа като технолог, (ако владееш AUTO CAD или друга програма), но пък за там трябва да имаш предишен опит и препоръки от канадци (пак омагьосан кръг).
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Относно емиграция

Мнение от hadministratora »

cocose написа:...ако не може да изкара много добро ниво по IELTS, просто няма смисъл да се пробва по федералната процедура...
Това не е точно така. От резултата от IELTS зависи колко точки ще получи по фактора език. На теория може и с нула точки за език да се класира, стига от другите фактори да може да навакса. На практика, обаче, това не е никак лесно.
Така или иначе резултата от IELTS не е задължително условие за успешно преминаване, а само един от факторите, които се вземат под внимание при вземането на решение.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Относно емиграция

Мнение от chegevara »

cocose написа:Все пак да го насочиме човека, ако не може да изкара много добро ниво по IELTS, просто няма смисъл да се пробва по федералната процедура и е длъжен да се пробва по квебекската процедура. По втората процедура ако има висше, 2-4г стаж по специалността, ако специалността му е сред търсените професии, и изкара един 6м курс по френски, влизането му е почти 100% гарантирано. Лошото на квебекската процедура е че има моменти на късмет, докато федералната се базира основно на точковата система. Така че, моят личен съвет, прочети уикито, подготвяй документите и по двете процедури (в началото набора от документи е почти един и същ, да не кажа същият) и междувременно изкарай един изпит по IELTS. След като го минеш, вече сам ще можеш да прецениш къде да хвърлиш усилията си, и дали продължиш по федералната, или да запишеш бързо бързо един курс по френски.
за стаж имаме и над 4 год.,но с този френски нещата са много куци. опитах един курс начално ниво и наистина нищо не става, по ielts имам 5 точки и на 4 нива.при попълване на федералният тест имам 66 точки което е нищо понеже и там ми отнемат 20 точки за френски.каква е възможноста двама не говорещи френски да минат по квебекска програма? може ли там да се карат курсовете по френски?
при намиране на работа от тук в канада по лесно ли стават нещата?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Относно емиграция

Мнение от prace »

пиши, че имаш basic ниво на френския и ще направиш повече точки по федералната. На френски няма да те изпитват. А нали сте минали някакъв курс по френски все пак?
Да намериш работа от България в Канада е много, ужасно трудно. Почти невъзможно.
На това не разчитай. Трябва да си някакъв супер търсен специлист. Сигурно мозъчен хирург или нещо подобно.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Относно емиграция

Мнение от chegevara »

карахме курса но само за 1 ниво и не получихме документ за завършване понеже аз искарах 3 а съпругата ми 4 и не искахме такива ниски оценки,не мога да го напиша защото не мога да докажа казаното а аз не обичам така.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Относно емиграция

Мнение от cocose »

Оценките немат никакво значени, иначе трябва да изкарате поне 3-4 нива, в рамките на няколко месеца, нещо което е напълно възможно, дори и да мразите френският в червата (както аз примерно :) ). На интервюто се сещам че ме питаха да разкажа с мои думи какво съм правил сутринта, и....вервай ми, със 20-30 думи общо успях да мина теста 8)
Публикувай отговор