Кола на LEASE

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Кола на LEASE

Мнение от cocose »

todor73 написа:
Павел написа:Хълски, а в Канада не съществува ли понятието car lease with option to buy?
Така финансираш два пъти, каквото и да значи това, аз не съм много по икономиката, но чувал съм, че не е много умна постъпка :)

Като изключим клишетата, новото си е ново и гледната точка на бизнесмените :) аз и тия приказки на хълбой не ги хващам много, най изгодно е да се вземе кола на 1-2 години ;)

Обяснявам веднага защо, кола излязла от магазина и пада цената, по принцип първата година някъде с около 40 %, то логично де ...

На нова кола плащаш 2 такси, пакети разни, климатици, автомати и т.н. от 11 495 примерно става долу горе 18 495 за един Кобалт, ако е Мазда 3 отдма ще седне на 25 000. Ами то за тия пари мога да си взема една тройка на БМВ или по-голямата мазда 6 на една-две години, варианти да искаш :)

Сега ама стара кола, не ми се виси по гаражи ги разправяйте на друг, до 4-5 години, проблеми е рядко да има, още повече че вероятноста да има проблем е с кола от по нисък клас. Караш примерно до 4-5 години и пак друга едногодишна :) така се избягва първоначалната депресия от 40 %, пък и друго е да се появиш на бизнес среща с 2 годишно БМВ, отколкото с един нов Кобалт :^)
То така хубаво звучи, ама къде е този пазар на едногодишни колички ве :lol: Къде е че да се втурнеме да го завладяваме?
Иначе, по сериозно, ако една кола е на 1г, обикновено това значи че или предният и собственик е закъсал много яко (каква е вероятността според вас?), или че е имало некакъв голям проблем, и затова е била шитната (тука вероятността скача главоломно). Та как мислите, ша ли да намерите хубава, нова, на 1г, без проблеми, неблъсната количка 8)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Кола на LEASE

Мнение от Uspial »

Абе нали знаеш че хората не могат или не искат да мислят логично и рационално.
Аз бих добавил следното.
Нали според вас като излезе колата от магазина цената падала с 30 % след още една година пада с още 10 -20 % и така ставала на 50 % от цената на новата кола което било голямата далавера за вас.
А сега кажете кой е тоя малоумник дето щял да си купи ново БМВ за 40 000 $ и след една година да се навие да го продава за 20 000 понеже му е кеф да загуби 20 000 а и колата е в перфектно състояние.
Вие бихте ли искали да сте на негово място?

Май по скоро мирише че нещо не е довлен човека или нещо не е наред с колата
И да има такъв малоумник що си мислите че вие сте единствените които искат и непремено вие ще намажате от тая далавера?
Знаете ли още колко маймуни седят на тоя клон и чакат и те да намажат. :D

Ами времето да следите обяви, да четете вестници и интернет, да ходите да гледате колата по къщи и по дилъри, като идете тя вече да е продадена или да не е точно така както е в обявата. Това ще го смятаме ли?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Кола на LEASE

Мнение от todor73 »

Всъщност виждам че няма нужда ... ти си като грамофон бе човек :^)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола на LEASE

Мнение от ablood »

:lol: още един се усети.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Кола на LEASE

Мнение от Uspial »

Аз съм търпелив, слушам и чета внимателно.
Вие само кажете къде са тези едногодишни БМВ-та на 50 % от цената, в идеално състояние и колко на брой са те за да намажем всички. :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола на LEASE

Мнение от ablood »

Uspial написа:Вие само кажете къде са тези едногодишни БМВ-та на 50 % от цената, в идеално състояние и колко на брой са те за да намажем всички. :D
Във фантазиите ти, при дипломатическите щерки.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Кола на LEASE

Мнение от Uspial »

А така.
Е точно понеже тези БМВ-та са във фантазиите аз за това не ходя да ги търся.
Поради тази причина отивам при дилъра, само се подписвам и си тръгвам с чисто нова кола под наем срещу малка месечна вноска. :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола на LEASE

Мнение от Linko »

Точно така е. И така за 5 г. Успял смени 5 коли и винаги си кара нова кола на под 1 г.
Кво знаете вии... :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор