Моля помогнете !!!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

leaf написа:Според мен първо трябва да уточним дали главния апликант е с тази професия.
Гаранция ти давам че е така. Разговарял съм подробно с него.
Просто неволно го е написал малко подвеждащо.
Виж му по-старите теми и ще се увериш.
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от kamentsonev »

Leaf е прав,от Виена немогат да кажат нищо,вси4ко се решава от ордера,само те са оторизирани и те са тези които взимат решение за това дали можеш да упражняваш тук професията сестра,колко трябва да у4иш и т.н....след като разгледат досието ти :)
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

kamentsonev написа:Leaf е прав,от Виена немогат да кажат нищо,вси4ко се решава от ордера,само те са оторизирани и те са тези които взимат решение за това дали можеш да упражняваш тук професията сестра,колко трябва да у4иш и т.н....след като разгледат досието ти :)
Значи пращаме документи за емиграция до Виена, а те от своя страна препращат цялата информация до ордена, така ли? И чакат да им кажат какво да отговорят на кандидата? Това е нещо ново за мен. Ами професиите които не са обвързани с орден и в същото време са от най-търсените, за тях кой решава?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от Linko »

Хептен оплетохте нещата като гледам. Смесват се два въпроса, които си нямат нищо общо помежду си и затова се получава тази каша.

Значи на първо място човекът се интересува дали има възможност да практикува професията си в Квебек (Канада) или не. Притесненията му са основани на казуса "Англия", където реално му е отнета възможността за реализация в тази професия. И всички дето го съветват да търси във Виена този отговор, реално го пращат със сито за вода. Имиграционното бюро във Виена изобщо няма нито правомощията, нито възможността да определя кой какви права има за практикуване на професията си в Квебек. И са прави всички, които го съветват да се обърне директно към регулиращият орган (ако има такъв) на дадената професия в провинцията. Ако професията е регулирана от ордер, примерно, то си има апликационна форма за молба за неофициално приравняване на образованието. Нещо, което е съвсем различно от официалната молба за приемане в ордера. Това е официалният и най-сигурният път за постигане на увереност по въпроса, който терзае кандидата.

И чак след получаване на удовлетворяващ го отговор от регулиращият орган, следва стартиране на самата процедура за селекция. В хода на която имиграционните служители във Виена ще разгледат документите на кандидата и ще определят професията има ли връзка с някоя от професиите в Списък2009 или не и дали кандидатът отговаря на условията за даване на допълнителни точки и колко да са те. А ако се приложи официалният отговор от регулиращият орган от Квебек, то имиграционните ще бъдат облекчени и няма да се занимават с проучване на професията, а само с въпросите относно съответствието с условията за даване на допълнителни точки според Правилника за селекция.

Като в даденията случай всичко казано по-горе е излишно, тъй като нито професията е регулирана по някакъв начин, нито пък е в списъка на търсените професии Списък2009. Говоря за програмата за обучение "Soins préhospitaliers d'urgence" и свързаните с нея професии от групата Ambulanciers/ambulancières et autre personnel paramédical (3234),които са:

- ambulancier paramédical auxiliaire/ambulancière paramédicale auxiliaire
- ambulancier paramédical/ambulancière paramédicale
- ambulancier stagiaire/ambulancière stagiaire
- ambulancier/ambulancière
- ambulancier/ambulancière en chef
- assistant technicien/assistante technicienne en soins médicaux d'urgence
- assistant/assistante en services paramédicaux - Forces armées
- assistant/assistante en soins médicaux avancés d'urgence
- assistant/assistante en soins médicaux d'urgence
- auxiliaire médical autorisé/auxiliaire médicale autorisée en soins d'urgence
- auxiliaire médical/auxiliaire médicale en soins d'urgence
- chauffeur/chauffeuse d'ambulance
- chauffeur-ambulancier/chauffeuse-ambulancière
- chef d'unité de services ambulanciers
- conducteur/conductrice d'ambulance
- coordonnateur médical/coordonnatrice médicale sur installation de forage
- coordonnateur/coordonnatrice des soins avancés en réanimation
- paramédic - soins avancés
- paramédic - soins critiques
- paramédic - soins primaires
- paramédic aux soins avancés en réanimation
- paramédic aux soins intermédiaires en réanimation
- préposé/préposée au transport de nouveau-nés
- préposé/préposée aux soins avancés en réanimation
- préposé/préposée aux soins en réanimation
- préposé/préposée aux soins médicaux d'urgence
- préposé/préposée aux soins médicaux sur installation de forage
- répondant médical d'urgence/répondante médicale d'urgence
- secouriste - paramédical
- superviseur/superviseure d'ambulanciers
- surveillant/surveillante des services ambulanciers
- surveillant/surveillante sur le terrain des services ambulanciers
- technicien autorisé/technicienne autorisée en soins médicaux
- technicien médical/technicienne médicale
- technicien médical/technicienne médicale sur installation de forage
- technicien/technicienne d'urgence médicale
- technicien/technicienne en recherche et sauvetage - Forces armées
- technicien/technicienne en soins ambulanciers
- technicien/technicienne en soins médicaux aux nouveau-nés
- technicien/technicienne en soins médicaux d'urgence
- technicien/technicienne en soins médicaux d'urgence aux nouveau-nés
- technicien-ambulancier paramédical/technicienne-ambulancière paramédicale
- technicien-ambulancier/technicienne-ambulancière
- technologue-ambulancier paramédical/technologue-ambulancière paramédicale
- travailleur médical/travailleuse médicale sur installation de forage
- travailleur paramédical/travailleuse paramédicale

Вярвам, че това е достатъчно за да се убеди irincam1, че няма да има пречки да се реализира по професията си в Квебек и Канада като цяло. Само дето в някои провинции професията е регулирана и ще трябва да се мине съответната процедура за получаване на разрешение - l'Île-du-Prince-Édouard, Ontario, Saskatchewan, Alberta et en Colombie-Britannique.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

В моите коментари съм игнорирал въпроса за реализацията на място (в Квебек) на професията му. Разговарял съм с irincam1 и знам че пред него с не по-малка важност стоеше дилемата дали професията му би била разглеждана от имиграционните като "Soins infirmiers (DEC - 3 ans)" или като нещо друго. За това го съветвах да пише до Виена и да си изясни първо това. Понеже има разлика дали ще стартираш процедурата с 22 точки за ниво и област на образование или колкото и да е неприятно, само с 8. Както и Линко потвърждава, неговата професия фигурира в списъка като "Soins préhospitaliers d'urgence" и това не носи точки за търсена специалност. Остават само 8 точки за степен на образование "Postsecondaire technique 3 ans". Оттам нататък, след като е наясно как ще процедира при така установените точки за образование да търси отговор на въпроса как ще се реализира в Квебек.
Съжалявам за недоразбирането от моя страна, но мисля че беше полезно да се изясни какви точки получава irincam1 за професията си.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от Linko »

Това е нещо съвсем друго. Ако въпросът е дали професията "медицински фелдшер" е равнозначна на "Soins infirmiers" то пътят за достигане до отговора е различен. И аз приех, loginn, че този път е извървян от теб за да стигнеш до заключението, че не е това а "Soins préhospitaliers d'urgence". Аз приех наготово твоето заключение, тъй като нямам необходимата информация за да направя собствено такова.
Трябва да се види какви са приликите на програмата, по която е учил кандидата, с примерно ето тази - Soins infirmiers. Става дума като продължителност на обучението и учебни предмети. Защото "infirmier" може да се преведе и като "фелдшер", откъдето са и породени надеждите на кандидата за допълнителни точки. Но само по себе си това не е достатъчно. И пак казвам, да не се забравя, че продължителността на обучението трябва да е била минимум 3 г.
И тази професия вече е регулирана от ордер, което означава, че нашият човек може да се обърне към ордера в Квебек с молба за неофициално приравняване (оценка) на образованието и стажа му.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от irincam1 »

Здравейте на всички ,които се отзовахте !
Благодаря за дискусията за мен определено е полезна ,надявам се да е полезна и за другите /които ги касае /.
Съжалявам че толкова късно се включвам в дискусията .
Искам да внеса малко пояснение че нещо не съм успял да го направя когато зададох въпроса си .
Водещият кандидат съм аз -съпругът на 37г.с 15г стаж,последните 7г. в Спешна помощ и моето образование е мед.фелдшер .Учил съм от 90 до 93г.общо 6 семестъра ,като последният 6-ти се води производствена практика след което сам държал държавни изпити.Ако е нужно ще напиша и предметите които съм изучавал .
Незнаех как точно ще се преведе моята специалност - като мед.сестра ,парамедик или нещо друго ,в смисъл има ли точен превод .И казусът с Англия - за които мисля че сте ме разбрали .
До колкото аз имам информация ,професията ми се приравнява към тази на медицинските сестри -аз лично нямам претенции ако е така .А и със работата на мед.сестра бих се справил перфектно ,като парамедик /доколкото съм наясно със същноста на работата им / също . Наясно съм и с факта че немога да стъпя в Квебек и моментално да започна да работя по професията си .
Може ли да задам въпроса си по следният начин :Ако вие сте с моето образование и сте решили да подадете документи как бихте постъпили !?!?!?
Дано да съм ви дал достатъчно инфо за да можете да ми отговорите .Ако не съм -питайте .
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от Linko »

irincam1 написа:Ако вие сте с моето образование и сте решили да подадете документи как бихте постъпили?
Ако бях с твоето образование, щях да знам какво съм учил и по колко часа през тези 6 сместъра, след това щях да сравня продължителността и програмата си за обучение с програмата от този линк - Soins infirmiers и картинката щеше да ми се изясни. Със стажа през последните 5 години проблеми нямам, така че остава програмите и времето за обучение да съвпадат. Ако съвпадат, щях да искам от преводача да ми преведе специалността точно както е в Списък 2009 и по този начин щях да си осигуря 12 т. по процедурата за селекция, което значително би ми облекчило работата.
Ама не съм.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от irincam1 »

Благодаря за поясненията ,сега вече ми се изясни картинката !
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

В този списък http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf фигурират две специалности: "Soins préhospitaliers d'urgence" и "Soins infirmiers" (или "Спешна медицинска помощ" и "Сестрински грижи"). Аз изказах мнение че ти попадаш по-скоро в първата категория, но това не значи че съм убеден на 100% . Искрено ти пожелавам да успееш да преведеш професията си като втората категория, т. е. да излезе че минаваш за медицинска сестра защото това би ти дало 14 точки повече в сравнение със "Soins préhospitaliers d'urgence".
Като си подадеш документите във Виена те ще решат към коя от двете категории да те причислят. Хубаво, преводача ще пише Soins infirmiers, но имай предвид че от Виена искат академична справка с броя часове по всеки предмет, подробна длъжностна характеристика с описание на всички задължения и оттам те решават каква ти е специалността и дали имаш допълнителни точки по нея. Всичко това трябва да бъде преведено така че да ги доведе до извода че ти по-скоро си обучен и работиш като медсестра отколкото като служител обучен за Спешна помощ. Защото в крайна сметка те се произнасят какъв си като се базират на документите които им изпращаш.
Преди като говорихме с теб всичко ми изглеждаше много просто, имаш 3 години медицинско образование, значи минаваш за медицинска сестра. Но тогава не бях забелязал че в списъка има и Soins préhospitaliers d'urgence.
На твое място първо бих се уверил в коя от двете категории съм за да знам какво ме очаква след като подам документите. Чак след това бих мислил за реализация в Квебек. Ти имаш вече отговор за реализацията, но трябва да си наясно как ще стигнеш до там.
На официалния сайт за емиграция в Квебек нали има един инструмент (тест) за самооценка на шансовете за селекция. Като отговаряш на въпросите се стига до момента да избереш каква ти е специалността. Можеш да пратиш имейл до Виена, да им кажеш че ти е трудно да решиш в коя от двете споменати по-горе категории влизаш за да попълниш правилно теста. Естествено ще трябва да изброиш предметите които си учил и да опишеш какво работиш сега. Това е което те съветвах да направиш в един от предишните си отговори. Не мисля че е нужно да изпращаш копия от академична справка само заради един въпрос.
Другото решение е, ако наистина си сигурен че ще си преведеш образованието като Soins infirmiers и ще го приемат за такова, дерзай :y:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от Linko »

loginn, втората част на постинга ти изключва първата. Няма как във Виена да преценят на коя специалност от Списък 2009 отговаря неговата без да имат цялата необходима информация за това. Което включва диплома, академична справка и доказателства за трудов стаж. Но при наличие на цялата тази информация в Интернет за програмите за обучение в Квебек не е нужно някой от Виена, или където и да било другаде, да му казва това което е учил с кое си прилича. Ако не знае все още достатъчно добре английски или френски, то има преводачи и въобще хора дето могат да му преведат необходимото.

А да изпрати във Виена предварително всичките тези документи с наивният въпрос: "Абе кажете това на какво ще го приравните неофициално, че нещо се затруднявам и не знам дали да подавам молба за селекция?" е смешно и при това неразумно. Веднага си проличава, че човекът е зле с адаптиваността, щом като не може да се ориентира по един толкова елементарен въпрос при наличието на този голям обем и съвсем подробна информация.

Но за това, че не бива да се разчита на буквалният превод на специалността си абсолютно прав. А и не винаги може да се направи буквален превод, но в случаят може. Понятието "фелдшер" се превежда на френски буквално като "infirmier". Aко не беше така, трябваше да се разчита единствено на академичната справка. Другият важен елемент е длъжностната характеристика или просто описанието на функционалните задължения. Тези елементи не значи, че отпадат или им се намалява степента на важност при възможен буквален превод.
А може би ти имаш предвид, че като се каже "infirmier" и всеки в Квебек разбира именно и само "медицинска сестра". Дори и така да е, ако програмите на обучение и задълженията съвпадат, то той ще си е точно "медицинска сестра" по стандартите на Квебек. Нищо, че в България се нарича "медицински фелдшер".

Както виждам обаче, на нашият кандидат са му се изяснили нещата и вече е наясно какво следва да направи. Да му пожелаем успех!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

Линко, това което ме притеснява е фактът че последните седем години irincam1 работи в Спешна помощ което си е точно Soins préhospitaliers d'urgence и незнам как това може да бъде скрито в превода на длъжностната характеристика. В същото време целта е специалността му да бъде разглеждана от имиграционните служители като Soins infirmiers понеже носи доста повече точки. Наистина само той си знае какво точно е учил и с кое от двете специалността му се припокрива в по-голям процент след като сравни с учебните програми в Квебек.
Аз също не го съветвам да изпраща документи и да пита как ще ги приравнят. Не съм го правил и аз, но пък съм изпращал запитвания неведнъж и винаги са ми отговаряли в срок.
Мисля че е добре поне да опита да разбере дали от съчетанието между сегашната му работа (Soins préhospitaliers d'urgence) и от очакванията специалността му бъде призната като Soins infirmiers няма вероятност да произлезе казус и оттам не се знае на къде ще се наклонят везните.
irincam1, аз имам малък опит с процедурата за имиграция в Квебек, споделям това което ми изглежда важно. Пък ако бъркаме хубавото е че има кой да ни поправи :) .
Пожелавам ти процедурата по вашето кандидатсване да протече възможно най-леко и благоприятно!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от Linko »

loginn, аз също не казвам, че 12-те допълнителни точки са му в кърпа вързани, а че има всички шансове да ги спечели. Все пак не е рабпотил в магазин за авточасти, а в спешна помощ. И ти макар и да акцентираш точно въру това - да не се гледа буквалният превод на дадено понятие, в слуая точно това правиш. Да не забравяме, че не сме сепециалисти в дадената област и не можем да кажем нищо относно работата, която е вършел. В тази Спешна помощ може да е изпълнявал задължения, които подходящо обяснени и документално подкрепени да му дадат това което му е нужно. Ако беше карал линейка, веднага щеше да е ясно, че не става работата.
Всичко е въпрос на точна преценка. Ако не може да я направи сам е друг въпрос. Тогава следва да се обърне за помощ към някой друг, било то в България, във Виена или другаде.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от loginn »

Linko написа:loginn, аз също не казвам, че 12-те допълнителни точки са му в кърпа вързани, а че има всички шансове да ги спечели.
Точно за това говоря и аз, понеже преди съм му казвал че няма към какво друго да го приравнят освен към "Медицинска сестра" и 12-те точки са му сигурни, а излиза че имало и друга вероятност.
От досегашната дискусия вярвам се е убедил че не трябва да дава никакъв повод на имиграционните да мислят че ще търси реализация в сферата на Soins préhospitaliers d'urgence.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Моля помогнете !!!!!

Мнение от thriller »

irincam1

Не разбрах какви са притерсненията ти.Не разбирам и какви са тези информации от Англия.Канада си е Канада и не е никаква Европа камоли Англия.Не знам и докъде сте с френския.В Канада има професия ,,фелдшер,, в Квебек се казва ,, LE INFIRMIER,, много търсен занаят в цяла Канада е,а стартовата заплата за Квебек е 24 кан$ на час.Така,че залягайте на френския и сте там.Успех на цялото семейство и преследвайте канадската си мечта до края.

Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.
Публикувай отговор