зимна сесия

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

зимна сесия

Мнение от geronimo »

привет на всички кандидати за Канада, някой знае ли кога ще е зимната сесия, понеже една приятелка замина преди месец в Монреал и е чула, че спират процедурата, надявам се да е грешка........
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: зимна сесия

Мнение от loginn »

:rofl: :lol: :D
Тая тема да не е била пусната на първи април, а да излиза погрешка сега?
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: зимна сесия

Мнение от pavelyankov »

Предлагам модератора да заключи темата :lol:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: зимна сесия

Мнение от geronimo »

радвам се, че се забавлявате с темата и най-вече, че не е вярно за процедурата
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: зимна сесия

Мнение от loginn »

geronimo написа:радвам се, че се забавлявате с темата и най-вече, че не е вярно за процедурата
Ама не, аз наистина реших че се майтапиш.
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: зимна сесия

Мнение от geronimo »

днес говорих с моята дружка в Монреал и тя ми каза, че са казали по новините за спиране на процедурата за емиграция в Канада, аз се шокирах и за това питам във форума дали някой знае нещо, по принцип чакаме да сме на интервю през зимната сесия
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: зимна сесия

Мнение от pavelyankov »

Утре ще опъват телените мрежи 8)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: зимна сесия

Мнение от MVM »

Най-вероятно е чула нещо във връзка с това, но чак да има общо с отпадането на процедурите... :?:
http://www.canadaupdates.com/content/ca ... nts-czechs
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: зимна сесия

Мнение от Mi6o76 »

Ами ....в интернет пространството се носи упорито слух за драстично намаляване на бройката емигранти в полза на бежанците и хора от третият свят.... :(
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: зимна сесия

Мнение от martatabs »

И аз не съм чул подобно нещо.Нали ние,''ЕМИГРАНТИТЕ'',тласкаме икономиката на Канада напред.Няма логика.
Колкото до статията,всяка страна сама си определя критериите за достъп до нейната страна.След като Канада е видяла проблем в лицето на чешките кандидат емигранти,редно е да предприеме някакви мерки.От статията още личи,че България и Румъния не са от проблемните страни.Явно има смисъл от визите (без да се засягате),не е нужно и там да носим ромите на плещите си.Явно Чехия беше решила така да си реши проблема с ромите,емиграция в друга страна,ама в Канада не пасът трева.Това не е дискриминация,а политика на Канада.
Европа да не се пъне много,и тя има трески за дялане.Няма да коментирам политиката на Англия и други страни за работа на българи там.Криза е,кавото и да значи това...!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: зимна сесия

Мнение от martatabs »

Mi6o76 написа:Ами ....в интернет пространството се носи упорито слух за драстично намаляване на бройката емигранти в полза на бежанците и хора от третият свят.... :(
В една тема в този форум имаше подобен спор,само че не се сещам коя беше.Едното няма нищо общо с другото,но по-компетентните от мен да кажат ;) .
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: зимна сесия

Мнение от Mi6o76 »

Да,martatabs ,единият източник е тук във страничката на Федералната процедура,беше Слухове или нещо подобно.Засега се готвим,но....никога не се знае какво точно се случва.Има обстоятелства,които не зависят от нас.Факт е,че за последните години хората от третият свят са се увеличили драстично и все някой трябва да ги изхрани,определени мисии не са достатъчни вече и затова изкуствено ще ви ги наливат/както в БГ мангалите примерно/си ги храним всички работещи.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: зимна сесия

Мнение от martatabs »

Мишо,според мен Канада има потенциал и няма сметка да си спира работната ръка,дори и за да си покрива социалните нужди.От друга страна в мен се заражда една мисъл,дали пък няма нужда от евтина работна ръка.Китайци,филипинци,африканци...незнам.В Гърция имаше един такъв момент,когато албанците подбиваха цените на трудовия пазар спрямо другите.Коментирам от моя гледна точка.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: зимна сесия

Мнение от Koko »

Да, наистина тази тема е за заключване.
geronimo написа:привет на всички кандидати за Канада, някой знае ли кога ще е зимната сесия, понеже една приятелка замина преди месец в Монреал и е чула, че спират процедурата, надявам се да е грешка........
Неприятно ми е да го кажа, но ми се струва че въпросната приятелка трябва да си подобри езиковите знания, защото явно се получават неприятни недоразумения. В крайна сметка основен източник за информация си остава уеб сайта на Citizenship and Immigration Canada.
Mi6o76 написа:Ами ....в интернет пространството се носи упорито слух за драстично намаляване на бройката емигранти в полза на бежанците и хора от третият свят.... :(
Може ли поне един линк към източник извън форума (тя темата във Федералната процедура не случайно е кръстена Слухове), ако ще да е дори към накой личен блог? Канада и в момента приема бежанци, но те са относително малък дял спрямо броя на легалните икономически имигранти.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: зимна сесия

Мнение от loginn »

Я, шегата още не е приключила :) .
Преди да бъде заключена темата, да добавя нещо.
Тази нощ сънувах че получаваме писмо от Виена в което ни информират че закриват процедурата за Квебек и което завършваше с думите:
"Nous vous remercions de votre compréhension et vous prions de bien vouloir nous excuser pour la gêne occasionnée."
Хайде сега който учи френски нека се напъне и да си го преведе, та поне ще извлече някаква полза. Това трябва да е на ниво Intermédiaire или В1, поне в моите учебни материали е така.
А щом аз сънувам нещо, значи 100% няма да стане така. Дишайте спокойно :y:
geronimo написа:някой знае ли кога ще е зимната сесия, понеже една приятелка замина преди месец в Монреал и е чула, че спират процедурата, надявам се да е грешка........
За сесията, няма как да се знае отсега, не са обявили. Напоследък се случва в края на Ноември/ началото на Декември.
Относно слуха, на официалния сайт обявили ли са че прекратяват да приемат молби за емиграция? Понеже хора от цял свят и до момента подават такива и превеждат суми към правителството на Канада.По мое мнение, дори и да се стигне до спиране на програмата за емиграция (което е абсурд), най-малкото ще приключат нормално досиетата на тези които са подали документи до момента, иначе десетки (или стотици) хиляди апликанти от цял свят ще ги съдят.
Последно промяна от loginn на Съб Юни 26, 2010 10:25 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор