Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю - май 2010

Мнение от martatabs »

blondi,бравооо...ей,още един гратски е в играта,бравооо.
На всички минали,честито,на тези които тепърва ще минават пожелавам ОГРОМЕН успех. А на тези,които нещо се е объркало на интервюто и не са минали,горе главата колеги,света продължава да се върти...докажете,че можете да я минете тази процедура,и на следващото интервю ги разбйте.
blondi
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 3:18 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю - май 2010

Мнение от blondi »

Здравейте . Мили хора направо ме шашнахте , каква работа по специалността , аз съм завършила лингвистика - френски и наглийски - преди 9 години , от 5 години съм полицай , как мислите дали ги ползвам тези езици ??? А и като имам квалификация за учител там кво ще предавам френски ли????И на кой ??? Не съм говорила от 9 години на френски , само миналата година един разговор с пътници (работя на летище) и то от иракски произход живеещи във Франция. Трудно ми е с намирането на обяви за работа , като учител де . Не че не мога да му кажа , че това искам да работя . Доста неща ми се губят вече , като не използваш един език е така. Пък и аз си знам колко ги знам и двата езика , За разбиране проблем няма , но като не съм говорила не знам ? Сега си задавам сама въпроси и отговарям на глас пък да видим . Както и да е , успех на всички , знам че и късмета е важен , ако някой му вдигне кръвното на "мосюто" , все пак и той е човек нали ? Била съм и учителка за малко , повярвайте и излъчването на хората е от значение (имала съм пълни пукали срещу мен , ама като са ти влязли под кожата )
27.10.2009 г.-док.Виена
26.03.2010 г. -покана за интервю
26.05.2010 г. - интервю
21.06.2010 г. -док. Букурещ
04.08.2010 г. -мед. формуляри
06.09.2010 г.-ОК мед
31.12.2010г.-покана за визи
01.02.2011g.-визи
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от antyk »

Хей! Привет мушмуроци!!!

Днес и аз минах УСПЕШНО интервюто :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:

Бях от 16:00ч и нарочно пристигнах в Радисън 10мин по-рано за да нямам време да се психирам, но семейството дето бяха преди мен ги държаха 40 мин, та имах достатъчно време да се насладя на сериала "Перла" във фоайето (бтв, досега не го бях гледал, не е толкова зле колкото си мислех :D ) След като семейството преди мен излязоха и казаха че не са минали успешно, им пожелах успех по-нататък. Както и да е. Дойде и моят ред.
Започнах да говоря разни неща ту на френски, ту с ръкомахания... чат пат с английски - обаче бях приготвил много обяви - по специалноста ми и по това дето имам професионален стаж... общо взето каквото ме пита му отговорих както аз си знам, ама важното е че човека ме разбра и го оцени - накрая ми даде сертификатите.. и аз викам че му пожелавам приятен престой в БГ - той се засмя и това беше...
Моят съвет към следващите които се явават е:
1. мосюто е пич - в никакъв случай не иска да се заяжда с вас или нещо такова
2. покажете че знаете какво правите и че сте наясно, ако трябва с моливче и тетрадка му нарисувайте каквото искате да кажете...

Та така. Впишете ме в графата минал със зелено :D
Ами това е от мен - горе главата :y:
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

antyk ,каква е специалността ти???и колко стаж имаш по нея?какви нива на френски и английски беше заложил???
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

makica написа:Е аз вече нищо не разбирам-каква работа по професия ни-майтапят ли се с нас-Та това е невъзможно.Има ли поне един който да е заминал в квебек по тази програма и да е започнал работа по специялността му ,веднага през всичките тези години!Това е абсурд ,но може би мусюто иска да чуе тези отговори и това е,а дали е така-кой го интересува!!!Тукашен инженер-семеен,там да си приравни дипломата в университет-невъзможно!Може ако си много амбициозен и си сам,да издържаш само себе си!!
Да не се правя много на разбирач, но... на теория не е толкова невъзможно! Има два варианта:

1. Жена ми например е геодезист и "приравняването" е като на другите инженерни специалности - трябва да кандидатства в оредра, да й разгледат дипломата и стажа и да я посъветват кои предмети има да "доучва". Дори и ако беше сама майка с деца, тя може да ползва финансова помощ (заем + стипендия) и да си доучи там за около година, та дори и две, след което да стане член на ордера и да си работи като пич. Да натрупа изисквания стаж и да си основе собствено бюро дори.

2. Имаме познати, които са си работили години наред по професията (пак геодезия), без да са членове на ордера и без да са си "приравнявали" дипломата. Както и в БГ - проекта го движи човек с необходимите лицензи, но за изработването му се трудят няколко специалиста, които не е задължително да са членове на ордери и камари. Достатъчно е да си разбират от работата.

Не пречи да обясниш на интервюиращия че си наясно с тези варианти. Те и двата са приложими и чрез двата ще си изкарваш хляба по професията. Стига да имаш професия и да си в час с нея.

Забележка: Този термин "приравняване" нарочно го слагам в кавички, щото такова нещо няма. Дипломата от БГ няма как да стане равна на канадска. Може да бъде достатъчна или почти достатъчна за да бъде човек приет във вуз, за да бъде назначен на работа, за да бъде приет във ордер (камара).
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от antyk »

makica написа:antyk ,каква е специалността ти???и колко стаж имаш по нея?какви нива на френски и английски беше заложил???
По образование съм инженер по автоматизация на производството - имам точно нула дни стаж по това. Работил съм като програмист около 10г. Нивата ми са 7/7 фр + 11/11 англ. С английския нямам проблем, но френски бях учил общо 3 нива по Campus във френския институт. Според мен, за да минете успешно интервюто, най-важното е да знаете какво ще правите като отидете в Квебек и да обясните защо вашият план ще бъде успешен. Няма място за паника, не сте в съда, а на интервю ;)
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi_bgn »

Bravo Antyk. Поздравления.Още един ,, голмайстор '' в отбора на България ;) Може ли един един въпрос - по специфичен .Ще ти пиша на Лични.Аз също съм информатик.Интервюто ни е на 24 понеделник .Thanks
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от a_stefanin »

Завейте за жалост ние с жена ми не успяхме да минем но не защото не знаехме езика или не се справихме а защото не сме висшисти и точките не ни стигнаха. За сега нямам време да пиша но по-късно ще пиша пак. Иначе за въпросите...бяха същите както са описани в по-горните коментари.
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от DaKoTa »

Здравейте,

днес минах интервюто успешно :rofl: Мосюто е много добронамерен. Задаваше същите въпроси.Разбирах висчко :rofl: .Уча френски от миналия септември.

Успех ха всички! :y:
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

дакота-какви нива на френски бяхте заложили??а на английски??
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от DaKoTa »

6-говорене и 7 разбиране.Но аз съм сама.
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от DaKoTa »

оппс забравих за английския да кажа 12-говорене и 12 разбиране.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Joya »

a_stefanin, как така, нали уж като покриеш точките и се класираш. За първи път чувам това за висшето ??7
Съжалявам :(
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

Joya написа:a_stefanin, как така, нали уж като покриеш точките и се класираш. За първи път чувам това за висшето ??7
Съжалявам :(
Не ги е покрил. Човека казва че не са му стигнали точките. По-добре да изчака да си получи фиша и тогава ще стане ясно какво не е достигнало.
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Di_82 »

Честито на всички минали успешно! :party: Много се радвам за всички вас!.. Хайде взимайте интервютата, че документи за Букурещ трябва да се пращат! :lol:
На тези, които не са успели да минат интервюто много се надявам да са ви дали втори шанс, с подобряване на нивата на френски например....Практиката говори, че тези които успеят да изпратят сертификат за френски за нужното ниво могат да минат и без интервю след това. Пожелавам го на всички и горе главата! Най-важното е да не се предавате! :)
Публикувай отговор