Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от dobsan »

Здр.съфорумци,
Пускам тази тема защото искам да попитам нещо,
След успешно завършване на процедура за Квебек заминах за Монреал през 25 март 2006г.След почти едногодишен престои там,ми се наложи да се завърна в БГ по ред причини сред които и здравословни,завърнах се на 08 април 2007г.И от тогава до сега съм в Бг.Сега в момента когато имам желание да замина пак за там ме спира това че чух че за да си запазиш правата трябва да имаш престои 2 от 5 години там,опасявам се че ще имам проблеми на летището в Монреал при влизането си.
Резиденската карта ми е валидна до 17 април 2011г.
Благодаря предварително за отговорите.
davidorentol
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 7:18 am

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от davidorentol »

....
Последно промяна от davidorentol на Нед Сеп 05, 2010 5:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от hadministratora »

Човека няма 5 години от както е резидент. Не мисля, че е логично да си е загубил статуса... Иначе и аз подкрепям идеята да пишеш и да питаш - приложи и някакви документи ако можеш.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от Koko »

hadministratora написа:Човека няма 5 години от както е резидент. Не мисля, че е логично да си е загубил статуса... Иначе и аз подкрепям идеята да пишеш и да питаш - приложи и някакви документи ако можеш.
Проблема е че е отсъствал повече от 3 години от Канада - за съжаление в такъв случай най-вероятно вече си е загубил статута.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от Jim »

dobsan написа:Здр.съфорумци,
Пускам тази тема защото искам да попитам нещо,
След успешно завършване на процедура за Квебек заминах за Монреал през 25 март 2006г.След почти едногодишен престои там,ми се наложи да се завърна в БГ по ред причини сред които и здравословни,завърнах се на 08 април 2007г.И от тогава до сега съм в Бг.Сега в момента когато имам желание да замина пак за там ме спира това че чух че за да си запазиш правата трябва да имаш престои 2 от 5 години там,опасявам се че ще имам проблеми на летището в Монреал при влизането си.
Резиденската карта ми е валидна до 17 април 2011г.
Благодаря предварително за отговорите.
Ако ти е валидна резидентската карта все още би могъл да се пробваш, в най лошия случай ще те върнат обратно.
Евентуално ще те разкарат по всички институции, може и адвокат да трябва да си наемеш.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от delisted_2 »

На канада и трябват хора, казвам хора а не сган, така че щом веднаж са те одобрили по процедура и са ти дали статус, няма да ти откажат. Пиши на имиграционните или най-добре се обади и говори с ниякой агент какво трябва да направиш. Ако представиш уважителни причини за отсъствито ти ще ти подновят статуса. Адвокат също е вариант но доста по-скъп. Остави го за накрая ако нищо друго не дава резултат.

Успех!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от pumpy »

Аз направо бих се изпитосал на границата. Най-вероятно ще те пуснат. Проблема ще дойде по-късно когато се наложи да си подновиш картата и трябва да декларираш престоите си в Канада. Не помня ако чакаш направо за гражданство, колко назад трябва да се върнеш в докуументите там. Ако е само за последните 4-5 години, може да минеш метър. Ако е от първото ти влизане в Канада, ще те хванат тогава или пък ще трябва да лъжеш в документите.

От личен опит:
бълдъза ми беше PR и поради работа беше извън Канада повече от 3 години. Когато един ден поиска да ни дойде на гости подаде документи в посолството в Ню Йорк за туристическа виза. Накараха я да подпише официален документ, че се отказва от всякакви претенции към Канада във връзка с постоянното си пребиваване, защото бяха минали повече от 3 години навън. Едва след това и дадоха многовходна туристическа виза. На летището в Торонто имиграционият видял че е била и пермамент резидент и я попитал какво е стананало. Тя му разказала и той й казал: " това което си подписала в посолството няма стойност, можеш да обжалваш пред имиграционен съдия и да си възстановиш статута, ако и да са изтекли 3 години. Това е човешки живот и разни неща се случват, имала си основание". Тя не се занимава, защото вече Канада не й е цел и туристическа виза я устройва в дълъг план.

Вие си преценете как да постъпите.
Последно промяна от pumpy на Съб Май 22, 2010 10:21 am, променено общо 1 път.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от Omega3 »

Act of God ти е най вероятно решението на проблема. Претендираш някакво неконтрулирано от теб сьбитие което е станало против твоято воля и което те е поставило в положение да не можеш да спазиш закона относно периода за пребиваване в Канада. Проблем сьс здравето най-вероятно може да представлява подобно сьбитие.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от holy »

Аз мисля, че щом имаш валидна карта ще можеш да влвзеш без проблем и да си стоиш спокойно до 17 април 2011.
Според мен проблем може да има, когато ще поискаш удължаване на резидентската карта, тъй като условието за престой в Канада няма да отговаря на изискванията.
Успех!
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от dobsan »

много ви моля бихте ли ми дали емаил на които да им напиша запитване
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от hadministratora »

dobsan написа:много ви моля бихте ли ми дали емаил на които да им напиша запитване
Най-близо ти е посолството в Букурещ, но пък тъй като си резидент на Кебек, може би трябва да се обърнеш към посолството във Виена. На адресите, които ти давам има телефони и email адреси, както и работното време и на двете посолства.
Успех!
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от dobsan »

Благодаря на всички за отговорите
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от Мими Гювенделата »

Съсвсем спокойно можеш да влвзеш в канадо - имаш валидни документи, влизаш си като пич. Проблема може би ще възникне при подновяване на рез. картата или евентуално при кандидастване за гражданство.

Аз бих те посъветвал да се ОБАДИШ по телефона във Виена и да си изясниш въроса сам директно от извора.

П. С.
Тук всички сме специалисти и компетентни по всички въпроси. Дай ни само тема за писане и ни гледай сеира :rofl: :rofl: :rofl:
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от pumpy »

Това няма гаранция....при влизане в страната се пише в една декларация кога си излязъл за последен път. Не е трудно имиграционният на летището да сметне, че това е повече от 2 години. После остава да си спомни, че за да можеш да си резидент не трябва да те няма повече от 2 години на всеки 5 и да ти каже - "скъпи мой, ето там е пътечката за обратния полет". Аз лично не вярвам да го направи, защото имам опита с бълдъзата, но трябва да си готов за всичко. В крайна сметка нямаш какво толкова да губиш, освен едни самолетен билет, може би. Ако нях аз просто щях да замина и да видя какво ще стане.....
И освен това можеш да ни ъпдейтнеш, ако все пак решиш да пътуваш....интересно ще е да знаем какво се е случило...
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Да се сбогувам ли с мечтите си за Квебек вече???

Мнение от hadministratora »

poumpy написа:...Аз лично не вярвам да го направи, защото имам опита с бълдъзата...
Защо не споделиш повече за балдъзата? В подобна ситуация ли е била?
Публикувай отговор