Раждане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Раждане в Канада

Мнение от DIMELBE »

pantera написа:DIMELBE-Да разбирам ли,че си излезнала в майчинство в 6-тия месец.Да предположим,че това е било месец май 2009 и си ползвала майчинство до май 2010.
Доста те разпитвам и ще ме извиниш за това,но силно ме интересува,защото при мен ситуацията е малко по-сложна .Аз съм в шумаж,който изтича на 1-ви май и плюс това бременна в седмия месец.
- Да, като изчисля горе долу така се получава при първото майчинство - документите за майчинство ги подавам в края на пети месец и от 17-06-2007 до 31-05-2008 получавам майчинство. Сега напуснах работа считано от 1-ви февруари 2010 и документи за майчинство подадох на 07-02-2010, одобрението дойде след около седмица и половина, но майчинските реално започват да ''текат'' от тази дата и ще продължат до 22-01-2011 живот и здраве. Дано така с дати (извадих ги с точност от документите) да е по-ясно, ако има още въпроси с радост ще дам информация.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
pantera
Мнения: 306
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 6:26 pm
Местоположение: България,Стара Загора-Моntreal
Обратна връзка:

Re: Раждане в Канада

Мнение от pantera »

Последен въпрос :защо не си ползвала болничен и след това майчинство,което ще рече ,че можеш поне още 3 месеца да получаваш обезщетение.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО1
Да живееш без някои от нещата, които искаш е неразривна част от щастието. Бъртранд Ръсъл
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Re: Раждане в Канада

Мнение от Леля Екимка »

Болничен дават, ако има проблеми. В противен случай няма начин да ползваш такъв. А ако има лекар, който пише заветната бележчица да си стоя у дома "болна" - дайте координати, моля!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
pantera
Мнения: 306
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 6:26 pm
Местоположение: България,Стара Загора-Моntreal
Обратна връзка:

Re: Раждане в Канада

Мнение от pantera »

ИМА,ИМА-ДОКТОР ЧЕРВЕНКОВ РАЗПИСВА ТАКЪВ,НО ПАК КАЗВАМ ПРИ МЕН НЕЩАТА СА МАЛКО ПО РАЗЛИЧНИ.
Да живееш без някои от нещата, които искаш е неразривна част от щастието. Бъртранд Ръсъл
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Раждане в Канада

Мнение от DIMELBE »

pantera написа:Последен въпрос :защо не си ползвала болничен и след това майчинство,което ще рече ,че можеш поне още 3 месеца да получаваш обезщетение.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО1
- за щастие не ми се е налагало да ползвам болничен, а нали ще ставаме съвестни канадци и за фалшив такъв не се бях замисляла :), още повече, че фирмата в която работя не харесва подобни неща и само бих си '' навлякла '' излишни неприятности - това е за моят конкретен случай, някой може да има различни идеи и примери.
Успешно и безпроблемно раждане на теб и на всички, на които предстои такова.
Последно промяна от DIMELBE на Сря Май 05, 2010 9:33 pm, променено общо 1 път.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Раждане в Канада

Мнение от mice »

ablood написа: Никой няма да те одруса с такси. Дори ще ти ускорят процедурата за здравната карта. Детето ще се роди в почти перфектна сигурност, ще получиш някаква помощ, и всичко ще е наред
Това за ускоряване на процедурата не е вярно или е нещо съвсем ново. На мен не ми я ускориха, когато дойдох бременна, хем знаеха, че съм - родих преди да си получа здравната карта, но не съм плащала за нищо, освен за стаята в болницата след самото раждане, която искахме да е самостоятелна. Иначе имаше варинт и за безплатна - 4 майки вътре.
geronimo, дори и да не получаваш майчинство, ще получаваш детски, които не са никак малко - колкото едно майчинство в нашата родина :)
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Re: Раждане в Канада

Мнение от kambanka »

А някой да има опит със следене на бременност от акушерки и раждане в родилна къща (maison de naissance), а не болница?
Монреал - юни 2009
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Re: Раждане в Канада

Мнение от marti2008 »

Здравейте,бих искала да попитам какви документи са необходими за раждането в Канада.Има ли нужда от имунизационна карта,здравен картон,документ от доктора следящ бременноста и т.н.Ако е наложително раждането със секцио,трябва ли някакъв по-специален документ,например от невролог или тези неща ще се уточняват там на място.Благодаря ви предварително!
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Re: Раждане в Канада

Мнение от kaleko »

mice написа:
ablood написа: Никой няма да те одруса с такси. Дори ще ти ускорят процедурата за здравната карта. Детето ще се роди в почти перфектна сигурност, ще получиш някаква помощ, и всичко ще е наред
Това за ускоряване на процедурата не е вярно или е нещо съвсем ново. На мен не ми я ускориха, когато дойдох бременна, хем знаеха, че съм - родих преди да си получа здравната карта, но не съм плащала за нищо, освен за стаята в болницата след самото раждане, която искахме да е самостоятелна. Иначе имаше варинт и за безплатна - 4 майки вътре.
geronimo, дори и да не получаваш майчинство, ще получаваш детски, които не са никак малко - колкото едно майчинство в нашата родина :)
Напротив когато даваш документи за здравна карта питат дали сте бремена. Ако сте бременна те ви казват, че сте осигурена и не плащаш нищо за доктори и изследвания и т.н. Ако не сте се чака 3 месеца(но не календарни) счита се за първи месец месеца на влизане в Канада. Много хора влизат в Канада в края на месеца за да спестят един месец т.е. ако влезеш в Канада на 29 февруари например се брой месец февруари, март и април. От 1 май имаш здравна осигуровка. Пак повтарям това не важи за бремени жени те са осигурени веднага с влизането си, но трябва да се отиде на адреса който е за подаване на документи за здравна карта. Получаването на здравната карта е вече съвсем различно нещо. Поне така беше преди 5 години не вярвам нещо да се е променило. Но знае ли човек трябва да се проверява. Информацията трябва да се актуализира.

Сега виждам, че има и тема във форума за здравеопазването в Квебек : цък
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Раждане в Канада

Мнение от mice »

kaleko,
Информацията ти е много точна. Може би не съм се изразила като хората, но това и аз имах предвид. :)
Публикувай отговор