Свидетелство за съдимост от САЩ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от sisi78 »

Има ли някой на когото му се е налагало да си вади свидетелство за съдимост от САЩ и каква е процедурата? Разбрахме че ще ни трябва за Букурещ, тъй като сме стояли повече от 6 месеца в САЩ
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от toneha »

Да, ние сме си вадили такова, само че разликата е, че ние сме вече тук. Преди време четох в този фотум за един човек, мисля че от Варна, който направи тази врътка от България. Трябва да ви се вземат отпечатаци и да ги изпратите до ФБР, там отнема ужасно дълго време, около 13 седмици, връщат ви един лист, на който пише, че нямате криминално досие. Има и още нещо, преди да изпратите картончето с отпечатъците, уверете се, че изглеждат безупречно, защото на нас два пъти са ни ги връщали да си правим нови, че не можели да се виждат добре кривите, та случи ли се това, все едно се почва отначало и пак се чака толкова дълго. Услугата струва 18 долара на човек и може да платите с кредитна карта или сертифициран чек. Най-добре е ако имате познати тук да дадете техния адрес за получаване обратно, понеже я стигне до Бг, я кой знае къде. Ако нямате познати, пишете ми на лични.
В сайта на ФБР има какво ви е необходимо стъпка по стъпка, а нещото дет ви трябва се казва Police Clearance Certificate ,http://www.fbi.gov/hq/cjisd/fprequest.htm тук е описано подробно! Успех!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от Преуспял »

ФБР предпочитат специална бланка (стандартната за отпечатъци на пръсти използвана от американските полицейски и др. служби). Не съм сигурен как точно става от чужбина.

НО ПО-ВАЖНОТО е, че се искат 2 вида clearance - това за ФБР е от федералните, но прочетете внимателно в упътствията дали не се иска подобно нещо и от властите на ЩАТЪТ, където сте живели. За всеки от 50-те щата е различно, но обикновено е една проста бланка/писмо (без отпечатъци) с име, SSN и 15-тина долара такса.

Успех!
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

И аз си правих свидетелство за съдимост от САЩ, попълва се специална бланка от официалния сайт, плаща се такса от РДВР и се взимат пръстови отпечатъци от дежурния полицай, след това заедно с отпечатъците и платения чек в банката се пускат до САЩ, чете се точно формуляра и се внимава да се изпрати до адреса посочен там, до 2 седмици пристига информацията на домашния ви адрес. Тази справка от ФБР се подава заедно с всички документи към Букурещ. Успех!
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

Справката ми от ФБР пристигна изключително бързо, все пак на официалната бланка на английски има питане за кога ви трябва- пишете по-ранна дата, да 18 долара е таксата към САЩ, пародията че от банката ми взеха 24лв. за да ми издадът сертифициран чек.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от sisi78 »

Много ви благодаря за отговорите :y: . Ние сме си вадили свидетелство за съдимост, но още бяхме в Щатите. Не ни беше ясно как става от БГ, но явно процедурата е същата. Ще вземем да звъннем и в Букурещ да ги попитаме дали трябва само Federal clearance или и Police clearance
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zory_bory »

Аз още не съм прескочила интервюто, но се интересувам от темата. Моля, като получите отговор от Букурещ бихте ли го споделили-за ФБР и за полицейските справки, дали са необходими и двата вида, че съм била в три различни щата и ще ми се разкаже играта, ако трябва и на трите места да питам: "Вие спомняте ли си като бяхме тука по бригади колко послушни бяхме, ако си спомняте-моля напишете го на лист и ми го пуснете ;( "
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

За да получиш свидетелство за съдимост от САЩ или която и да е друга страна трябва да си живял там повече от 6 месеца- студентските бригади са 3-4 месеца. Освен това няма никакво значение в колко точно щата си бил- получава се такава справка от ФБР, която има правомощия за цялата страна.Във формуляра, който се попълва дори не е нужно да посочваш адресите на които си живял там- нужно е да напишеш точно трите си имена, дата на раждане и прикрепяш бланката с пръстовите отпечатъци.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от Мими »

Ние изпращахме от ФБР, а впоследствие ни поискаха и Свидетелства за съдимост от Щата, в който сме били. За справка, живели сме в Щатите година и половина.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zory_bory »

KASTA7372 написа:За да получиш свидетелство за съдимост от САЩ или която и да е друга страна трябва да си живял там повече от 6 месеца- студентските бригади са 3-4 месеца. Освен това няма никакво значение в колко точно щата си бил- получава се такава справка от ФБР, която има правомощия за цялата страна.Във формуляра, който се попълва дори не е нужно да посочваш адресите на които си живял там- нужно е да напишеш точно трите си имена, дата на раждане и прикрепяш бланката с пръстовите отпечатъци.
Аз разбрах от други миналия по този път, че се смята общия престой в дадената страна. Затова бригадите наистина са по 4-5 месеца, но събрани няколко лета-дават повече от 6 месеца. Може би ако ми дойде до главата след май месец ще питам Букурещ за точна информация.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

Да, така е...........няма проблем с каквото мога ще помогна, успех на интервюто!
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от sisi78 »

Писахме до Букурещ и ни отговориха, че първоначално трябва да им изпратим свидетелство за съдимост само от ФБР, в последствие ако преценят може да ни поискат и такова от щата.
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от evlogi.antonov »

и аз съм изправен пред този случай.
бил съм на 2 бридаги, демек повече от 6 месеца
в момента съм на етап интервю след няколко седмици, но за след това може би и на мен ще ми трябва

В документите за Виена, където питат живял ли сте другаде........ не съм споменавал бригадите.
А се чудя дали въобще да ги споменавам по нататък, имат ли начин да проверят....
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от sisi78 »

evlogi.antonov написа:и аз съм изправен пред този случай.
бил съм на 2 бридаги, демек повече от 6 месеца
в момента съм на етап интервю след няколко седмици, но за след това може би и на мен ще ми трябва

В документите за Виена, където питат живял ли сте другаде........ не съм споменавал бригадите.
А се чудя дали въобще да ги споменавам по нататък, имат ли начин да проверят....
Ами ще видят визите в пасторта ти, но ако си с нов не мисля че има начин да разберат :)
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от evlogi.antonov »

с нов съм :))))
едва ли някой ще проверява, но знае ли човек
просто подушвам голямо размотаване с тези дълги срокове, и възможните вратички да ми връщат отпвчатъците няколко пъти...
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Публикувай отговор