Научи сам френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от loginn »

Phill написа:loginn тука вече съм съгласен - за ниво 12/12 Rosetta категорично няма да е достатъчна :)
Иначе наистина има някакви моменти, при които програмата не приема изговорената дума или израз, но аз съм забелязъл, че това много се влияе от качеството на микрофона, както и от съдържанието на с, ш и з в самата дума.
За да имат по-ясна представа съфорумците на които им предстои да ползват Розета Стоун ще кажа моето мнение на какво се рявнява 3-то ниво на този софтуер.
Със сигурност 3/12 , с мъка 4/12 . Който иска повече от това ще трябва да продължи с други методи.
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Научи сам френски

Мнение от Phill »

Според мен, без да ангажирам никого с моето мнение с Rosetta може да се стигне 5/12, най-много 6/12 и то точно защото провокира говоренето. Да, обема от думи и граматиката не са грандиозни, но това се натрупва с времето, а изпитващия търси от кандидата усет за ползване на езика, не толкова богатсво на израза - както казах, това е лично мнение, формирано върху чужд опит. Скоро ще добавя и личен опит :)
Успех на всички в ученето!
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Аватар
Gergi
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 7:10 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Gergi »

Един глас "ЗА" и от мен за Coffee Break French-а. Много съм доволна от него. Единственият проблем е, че трябва да имаш някакви познания по френски ако се учи без pdf-и, а само по записите. Аз лично ползвам мъж ми да разгадава кое кое е, също и EuroDict-а и това: www.larousse.fr, е и google-то помага. Граматика се обяснява много малко, поне до 17-ти урок (до където съм стигнала). Най-вече се набляга на мъжките и женските родове, сигурно защото в английския нЕма такова животно. Но мисля, че това е плюс, защото не е необходимо излишно натоварване и лесно се свиква с езика и с произношението. Изразите се поватярят от учителя няколко пъти, и от ученичката също, поне по два пъти. Оставят време и сам да си ги кажеш. Правят се и преговори на по-важните неща в следващите уроци, до сега съм имала един цялостен урок за преговор на предните 8 урока и така.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Научи сам френски

Мнение от demococcus »

А най-много ми харесва че курсът протича като обикновен диалог между учител и ученик, без да има каквото и да било зомбиращо повтаряне, тъй характерно за всички останали подкастове и аудиопрограми (най-вече релаксата :puke: ).
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Научи сам френски

Мнение от loginn »

demococcus написа:А най-много ми харесва че курсът протича като обикновен диалог между учител и ученик, без да има каквото и да било зомбиращо повтаряне, тъй характерно за всички останали подкастове и аудиопрограми (най-вече релаксата :puke: ).
Шотландския акцент на обучаващите е забавен и добавя колорит на уроците :).

Още един качествен подкаст, http://frenchpod.com/
Нивата са от "абсолютно начинаещ" до "силно напреднал".
Уроците са всеки около 10 минути и се състоят от прослушване на диалог който след това се анализира от французин и американец. Хората се забавляват докато коментират, на моменти се майтапят, получава се едно малко шоу. При нивата за напреднали се говори само на френски. Трудно ми е да преценя доколко се застъпва граматиката, но определено има граматически пояснения. Предлагат 7 дни безплатна регистрация. През това време могат да бъдат изтеглени всички материали (мп3, диалози, упражнения). Отделно сайта може да се намери рипнат из торентите.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Научи сам френски

Мнение от nedelcheva_n »

Ако някой има Campus-1,2,3 сканиран и има време да ми го прати по скайпа или по Q-то
нека да каже.Голямо БЛАГОДАРЯ предварително.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Научи сам френски

Мнение от Joya »

и на мен ми трябва кампус 2, даже не целия, за 4 урока не ми се купува, от септември френския институт в София, минава на нова програма, и само за едно ниво не ми се вижда рентабилно. Някъде го бях мяркала в нета, ако го намеря ще постна линк.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Научи сам френски

Мнение от irincam1 »

Здравей те ,може да прозвуча като лайк но ще попитам въпреки това . Откъде мога да си закупя или изтегля - PANORAMA учебник ,дискове и т.н.
Знам че ще получа изчерпателен отговор ,затова предварително благодаря .
Готов съм и да чуя мнения за тази програма за обучение ,както положителни така и отрицателни .
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Научи сам френски

Мнение от demococcus »

irincam1 написа:Здравей те ,може да прозвуча като лайк но ще попитам въпреки това . Откъде мога да си закупя или изтегля - PANORAMA учебник ,дискове и т.н.
Знам че ще получа изчерпателен отговор ,затова предварително благодаря .
Готов съм и да чуя мнения за тази програма за обучение ,както положителни така и отрицателни .
От тук можеш да си ги купиш: http://www.colibri.bg/edu2.php?kat=3&podk=3 - Сайта на издателство "Колибрри". Дал съм ти линк с Панорамите, поръчването можеш да го направиш горе в дясно, където пише Поръчки.
Моето мнение за тези учебници е положително.
Нямам дисковете, та ако искаш може да измислим нещо да си поделим цената, пък аз да си ги запиша от теб или нещо такова.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Научи сам френски

Мнение от martatabs »

Няма дискове за Panorama !? В курсовете по френски ползват такъв диск.Лично присъствах на такъв курс,и там учителката пусна такъв диск на лаптопа си. Ако наистина няма,то от къде се взе този диск?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Научи сам френски

Мнение от demococcus »

martatabs написа:Няма дискове за Panorama !? В курсовете по френски ползват такъв диск.Лично присъствах на такъв курс,и там учителката пусна такъв диск на лаптопа си. Ако наистина няма,то от къде се взе този диск?
Имах предвид че АЗ ги нямам, а не че не съществуват такива.
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Re: Научи сам френски

Мнение от marti2008 »

:hai: имам сканирани учебниците Панорама-1,2,3 и дискове за първите две,също така и учебниците Парле франсе,които аз много харесвам и уча по тях,ако има мераклии - пращам!!!
Успех с ученето! :y:
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Научи сам френски

Мнение от nedelcheva_n »

е как да няма дискове,и аз ги имам ако иска някои на Панорама ги имам.Да казва ще му ги дам.И за кампус благодарение на "loginn".
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1591840
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1924672
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Научи сам френски

Мнение от irincam1 »

Благодаря на всички които откликнаха на моето запитване .
Винаги съм знаел че тук има много стойностни хора ,на които можеш да разчиташ .
Но незнам защо аз избрах по- трудният начин ,да се лутам из нета и да търся .
Така било многооооо по- лесно ,просто събираш смелост да попиташ !!!!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Научи сам френски

Мнение от demococcus »

За Панорама - първа и втора част на учебника са актуализирани 2004-та година. По сайтовете има аудио, ама за предишните версии, които не съвпадат с актуализираните от 2004 учебници. Ако някой има актуализираното аудио, ще съм му много благодарен да сподели.
irincam1 написа:Благодаря на всички които откликнаха ...просто събираш смелост да попиташ !!!!!!!
Така е! И е доста радостно че тук е едно от местата, където българите си помагат, вместо да си подлагат крак.
Публикувай отговор