Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

lyubenova_l написа:Здравейте,имам въпрос относно съвместното съжителство.Тъй като имаме дете на 2г.и 3м.,но нямаме брак,а лошото е,че не съм сменяла и адресната си регистрация и се водим на различни адреси.Искаме да пуснем документите през май,собразено с френския,но достатъчно ли ще е ако сега сменя адресната си регистрация,или е по-добре да сключим брак?
При последното обсъждане на темата стана ясно че номера с общите снимки, домовите книги и т.н. вече май не върви. Така че ако нямате 1 година съвместно съжителвство, което да се докаже с адресна регистлация отпреди 1 година.... единственият сигурен, бърз и лесен начин си остава сключването на брак. И.. както и преди е било казвано тук - ако ще тръгвате съвместно по нелекия път към нов контитент и нова култура, със сигурност трябва да си имате доверие поне колкото да подпишете брачния докумет. :party:
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от thriller »

до tonakis

За къде си се разбързал бе човек.Бавно спокойно крачка по крачка.Ако веднага си пуснеш документите може да те извикат на интервю дори сега юни месец,а за декември е почити сигурно.Сам каза,че с езика си нула.Аз уча френски вече месец и вярвай ми зор е не е от най-лесните езици.За това ще пускам чак септември та дано ме огрее за юни 2011.Ти научи езика другото ще го имаш.И един съвет от мен.Не лъжи за нищо,защото хванат ли те гориш.По-добре бавно,но сигурно,защото бързата кучка слепи ги раждала.Хайде успех.

Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

Здравейте имам въпрос за "Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant la profession d’enseignant ou
d’enseignante au préscolaire, au primaire ou au secondaire". Дипломата ми за висше образование е именно за учител(начална и предучилищна педагогика), но никога не съм практикувала, нямам стаж по специалността и нямам намерение да практикувам като учител. В крайна сметка трябва ли да попълня тази декларация или не? В пояснението все пак пише,че ако практикувате или имате необходимото образувание за практикуване( si vous ou votre conjoint exercez ou avez une formation permettant d’exercer la profession d’enseignant au préscolaire, au primaire et au secondaire) Надявам се, че има някой с подобен на моя случай за да даде повече информация.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Има посочена причина (vous avez une formation permettant d’exercer la profession) да попълниш декларацията. Ако си съгласна с нещата, които пише вътре - не виждам причина да НЕ Я попълниш и пратиш.
Аз не съм точно твоя случай, но попълвах такава за инженер и предполагам че в тази за учител пише подобни неща - че си наясно с трудностите за получаване на разрешително за практикуване на съответната професия в Кадана и че сертификата за селекция не ти гарантира професионална реализация. Даже попълних и декларацията за технолог, защото в дипломата ми пише "инженер по технология на..." - за да са спокойни всички :D
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

Благодаря demococcus. На мен нищо не ми пречи да я попълня и да я изпратя, обаче надявам се това не ме задължава мен по някакъв начин да ставам учител. Искам да кажа, че разглеждащите молбата няма да си направят погрешни изводи или нещо такова. Да, в документа пише същите неща(че съм наясно с трудностите и т.н.),но аз нямам такива желания, просто съм поредния човек, който е учил едно, а пък работи съвсем друго нещо :)
И още един въпрос за декларацията, която ти си попълвал - всички инженери ли я попълват(независимо какви)? За тази декларация ли става въпрос "Declaration by a candidate in a profession governed by a professional order in Québec"?
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Да, същата декларация. Не мисля че в нея има нещо, което да ме задължава да ставам инженер или да оставя впечатлението че искам да ставам инженер. ;)
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

Прав си :) В крайна сметка по-добре ще е да попълним и изпратим тези декларации, отколкото след това да ни ги искат допълнително. Благодаря. И още нещо, след като професиите ни са едната регулирана от ордер ,а другата регулирана от министерство трябва ли да правим още нещо освен тези декларации или не?
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Nils
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 8:48 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Nils »

Здравейте,

Получих покана за интервю и ето какви въпроси възникнаха при мен, на които ще съм благодарен да ми помогнете да си отговоря:
Какво имат предвид под carnet d'assurance sociale?
Едно и също ли е carnet и livret de travail т.е. трудова книжка?
Когато пишат, че искат превод на документи и в скоби (sauf s'ils ont ete fournis avec votre demande)-значи ли това, че ако съм ги пратил вече до Виена, не трябва да ги нося на интервюто?

Благодаря ви предварително :y:
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от a_stefanin »

Здравейте и от мен.
Ние също така получихме с жена ми покана за интервю и при нас възникна въпрос :)
Contrat relatif a la capacite d'autonomie financiere en 3 exemplaires (CAF) ..... до колкото разбирам че трябва да представим документ от банка......но въпроса ми е каква сума трябва да се декларира ???? :?:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от Linko »

Грешно разбирате, a_stefanin. Никой не ви иска никаква декларация от банка и каквато и да е сума за деклариране. Става въпрос ей за този формуляр - Contrat relatif à la capacité d'autonomie financière , който има формата и силата на договор и с него се задължавате влезете в Канада с достатъчно финансови средства за задоволяване всички нужди през първите 3 м. престой.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от a_stefanin »

Linko написа:Грешно разбирате, a_stefanin. Никой не ви иска никаква декларация от банка и каквато и да е сума за деклариране. Става въпрос ей за този формуляр - Contrat relatif à la capacité d'autonomie financière , който има формата и силата на договор и с него се задължавате влезете в Канада с достатъчно финансови средства за задоволяване всички нужди през първите 3 м. престой.
Linko благодаря ти за информацията....значи само го копираме в три копия и го попълваме. А за това интервю не искат ли банкова сметка с някаква сума пари да им показваме ???
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

a_stefanin написа: А за това интервю не искат ли банкова сметка с някаква сума пари да им показваме ???
По принцип не искат. Навремето е имало такова изискване, но е отпаднало. Тази година са поискали банкова референция на един от кандидатите, но това е изключение. Щом не са ти я поискали изрично, няма нужда да представяш такава.
Nils
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 8:48 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Nils »

Здравейте отново. Може ли да ми помогнете с тези въпроси:

carnet d'assurance sociale - извлечение от НОИ ли е?

Когато пишат, че искат превод на документи и в скоби (sauf s'ils ont ete fournis avec votre demande)-значи ли това, че ако съм ги пратил вече до Виена, не трябва да нося преводите на интервюто, а само оригиналите?

Благодарско
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от a_stefanin »

demococcus написа:
a_stefanin написа: А за това интервю не искат ли банкова сметка с някаква сума пари да им показваме ???
По принцип не искат. Навремето е имало такова изискване, но е отпаднало. Тази година са поискали банкова референция на един от кандидатите, но това е изключение. Щом не са ти я поискали изрично, няма нужда да представяш такава.
Ясно...благодаря. Аз точно за това се обърках защото знаех че трябва да представиш някаква сума пари. Щом е отпаднало още по-добре :rofl:
casper
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 1:32 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от casper »

Здравейте!Искам да попитам дали тряабва да си превеждам трудовата книжка или мога да изпратя и справка от НОИ, в която пише къде, колко време и като какъв съм работил.Благодаря предварително!
Поздрави!
Публикувай отговор