За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от optics »

И още нещо.
Когато някой онтариец тръгне за Кебек, всички му викат - и да внимаваш - че те там (напр. в Монреал) карат ужасно ...
Това донякъде е вярно - има повече софийско-мутрашки изпълнения, но за щастие далеч не могат да се сравняват с оригинала.
:-)

По принцип колкото е по-голям един град в която и да е държава, толкова по-често може да се натъкнеш на простотии. Такава е моята статистика.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

Това за стила на каране в Монреал, не е вярно!Има понякога заспал народ, който не предценява добре ситуациите на пътя, но като цяло хората са много дисциплинирани! Куртоазията на платното е издигната в почит!(Това ви го казва шофьор, който и на мравката път сторва!) Направо да ти е кеф да шофираш! Аз например в София не го правех, щото ме беше шубе, но тук карам с удоволствие! ;) :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от IRA »

А зависи къде в Монреал караш. В Код де неж, като и около Жан Талон е кошмар. А на магистралите винаги има някоя който сменя платната без сигнал и без да се оглежда. Другия кошмар са колоездачите, които избягват да ползват отредените им алеи, а се фръцкат по средата на платното и не зачитат червените светофари. Естествено не може и да става дума за сравнение със София.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

IRA написа:А зависи къде в Монреал караш. В Код де неж, като и около Жан Талон е кошмар. А на магистралите винаги има някоя който сменя платната без сигнал и без да се оглежда. Другия кошмар са колоездачите, които избягват да ползват отредените им алеи, а се фръцкат по средата на платното и не зачитат червените светофари. Естествено не може и да става дума за сравнение със София.
Да, може би си права :handshake: ...кварталите между 132-ра и 30-та са по-скоро южните предградия и тук животът е значително по-спокоен,... шофирането също! :) На мен рядко ми се налага да ходя на острова,...така че не се сблъсквам с тези проблеми. :)
Между другото шофьорски изпит в Лонгьой се изкарва по-лесно отколкото на Анри Бураса и другите вече не си ги спомням...(това важи само за начинаещи шофьори...щото аз бях такъв в началото).Държат много не толкова на успоредното("Софийско") паркиране, колкото на другото под 90 градуса, назад между две спрели коли. Това е защото пред всеки магазин и мол има паркинг, на който трябва да паркирате без да забършете околните коли и внимание за любителите на ръчни скорости....Без да скочите на ограничителния бордюр!!! :rofl:
Това последното го видях с очите си! Картинката беше умопомрачителна: Две жени се суетят около една кола, която беше заела позиция "везна" и се поклащаше весело върху един бордюр. :D
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Julian_04 »

А, още един съвет да не забравя! Като шофирате си гледайте малко по-далече от носа...особено при наближаване на светофар! :!: Защото на мен ми се случи следната случка веднъж като си чаках миролюбиво на червено:
В първият момент всичко беше мир и спокойствие, а в следващия щях да си изплюя зъбите върху волана...Мосюто, който се измъкна от колата, която ме беше ударила каза притеснено :
" Еsquissez, Madam, mais j'ai regardé a coté!"( Превод: Гледал настрани чиляка!)... :rofl: Така, че внимавайте да не ви се случи и на Вас! ;)
Извън острова завоят надясно на червен светофар е разрешен!!! Освен ако няма знаци, които да го забраняват!
Извършва се предпазливо с много оглеждане, щото тези които се движат в перпендикулярната на вас посока не са длъжни да ви пускат...т.е. Вие не сте с предимство! :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от IRA »

От миналата година на Лонгьой смениха трасето. Преместиха се в един център с магазини и там е голяма лудница по всяко време. Сега чувам ,че на Анри Бураса било по лесно, а най -лесно било на Дорвал
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от optics »

Julian_04 написа:Това за стила на каране в Монреал, не е вярно!
Аз няма да споря колко е вярно, но факт е, че се носи такава слава.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от cocose »

Обратното е, колко е по голям един град, толкова са по дисциплинирани :)
Въпрос на естествен подбор де, тези които се правят на много печени, много, ама много бързо правят фаталната грешка, докато в по селските райони хората въобще не се и грижат туй мигач да дадат, туй правят странни маневри като от крайно ляво платно (с включен мигач) да мине в крайно дясно платно (с включен другият мигач) при това баш на кръстовището!!!!!!!
Не знам, що за офца трябва да си че да се колебаеш дали да завиеш наляво или надясно!!!!!!!!!!!!
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от bttm »

Имали опция при заявка за явяване на изпит за шофьорска книжка в Монреал, да посочиш на какъв език (англ. или френски)искаш да те изпитват (тест/кормуване)?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от bttm »

Някъде във форума бяха чел, че можело да се вземе документ от КАТ в България, от колко години си шофьор и че нямаш нарушения, глоби, наказания, което по късно да ти помогне за по ниска застраховка в Квебек. Вярно ли е това и какъв е този документ?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от emimilanova »

bttm написа:Имали опция при заявка за явяване на изпит за шофьорска книжка в Монреал, да посочиш на какъв език (англ. или френски)искаш да те изпитват (тест/кормуване)?
Да, ти избираш на какъв език да се явиш. Теста може да го минеш и на български, но обикновено се чака да се съберат определен брой желаещи преди да се насрочи дата за изпит и се плащат допълнително 40 $ за преводача.
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от kiko-01 »

Ако пристигате в Квебек няма да имате нужда от такъв документ. Застраховките обикновено се правят по телефона и се определят от годините на колата и от колко време сте шофьор. Също така и на база колко километра ще обявите, че ще я карате на месец. Тук стажа го признават въз основа на бг книжката ви.
Документи Виена - 19.01.2008
Интервю - 11.12.2008
Документи Букурещ - 19.02.2009
Баркодове - 10.03.2009
Медицински - 20.04.2009
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от bttm »

ако е стара колата, застраховката по евтина ли е или е обратно? как преценяте колко километра да кажете, че ще изминете през месеца? А ако изминаваш в действителност повече?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от emimilanova »

Никой не ти проверява километража, за да види колко си изминал в действителност. Но ако кажеш, че ще използваш колата за разнос на пици например, цената на застраховката ще ти е по-висока, отколкото ако кажеш, че ще ходиш само да пазаруваш с нея.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: За какво да внимаваме на шофьорския изпит!

Мнение от Godis »

И ако докато разнасяш пици стане гаф, жална ти майка.
Публикувай отговор