Videotron i Acanac

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
malinak
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 3:39 am
Местоположение: Montreal

Videotron i Acanac

Мнение от malinak »

Ползвам тел. и интернет на видеотрон,но искам да прекратя интернета с тях да си оставя само тел.Знаете ли дали аканак ползват техния кабел?мерси!
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Videotron i Acanac

Мнение от petiov »

Двете компании нямат нищо общо една с друга. Щом искаш да ползваш услугите на Аканак обаче косвено ползваш и тези на Бел ,тъй като от Аканак ползват тяхната мрежа.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Videotron i Acanac

Мнение от ablood »

След доста разпитване установих, че в зависимост от сградата и съседите ти Аканак може да ти се стори чудесен, или кошмарен вариант. За сега се въздържам, от експерименти. И без това делаверата е само за една година.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
malinak
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 3:39 am
Местоположение: Montreal

Re: Videotron i Acanac

Мнение от malinak »

тоест ако телефона ми е към видеотрон какви са опциите за интернет доставчик....тексави може би ?
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Videotron i Acanac

Мнение от petiov »

10 кинта за телефон + 8 кинта такса, която аканак плащат на бел.
malinak
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 3:39 am
Местоположение: Montreal

Re: Videotron i Acanac

Мнение от malinak »

мерси,само не ми е ясно 10 защо за телефон,като аз така или иначе си го плащам към видеотрон...
malinak
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 3:39 am
Местоположение: Montreal

Re: Videotron i Acanac

Мнение от malinak »

ок ,мисля че разбрах....значи 18 +18 сега имат оферта ,пак е 36 а не 100.....
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Videotron i Acanac

Мнение от petiov »

извинявай, че те обърках.аз си помислих, че искаш телефон на аканак, а всъщност те интересува интернета.ами нямаш никакви грижи, това че ползваш телефон на видеотрон не е проблем да ползваш интернет на друга компания.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Videotron i Acanac

Мнение от petiov »

цената правилно си я разбрал че е 18 кинта ,ама се плащат за цялата година наведнъж.за повече инфо погледни тук
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Videotron i Acanac

Мнение от radkoT »

malinak написа:ок ,мисля че разбрах....значи 18 +18 сега имат оферта ,пак е 36 а не 100.....
19$ е на месец за едногодишен договор и се плаща предварително + тва се плащат 8$ мисля допълнително месечно където ползват жиците на Бел + 50$ за модем депозит ако нямаш.
Имаи в предвид че които и адсл проваидър да избереш ,тексхеви ,аканак ,колба.нет или подобен нета със сигурност ще ти е по слаб от видеотронския но поне няма да ти е ограничен
malinak
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 3:39 am
Местоположение: Montreal

Re: Videotron i Acanac

Мнение от malinak »

мерси:)3 години ползвах тексави без никакви проблеми с тях.Вярно видеотрон са бързи но няма как да ми докажат че вместо 30 те гб съм ползвал 100 гб..това е абсурд...вече 3 ти месец...За това ще прекратя нета с тях.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Videotron i Acanac

Мнение от kikolilokiko »

petiov написа:цената правилно си я разбрал че е 18 кинта ,ама се плащат за цялата година наведнъж.за повече инфо погледни тук
ако смениш жилището през тази 1 г. как става това с предплащането? местят ти интернета на другото ли?
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Videotron i Acanac

Мнение от Godis »

malinak написа:мерси:)3 години ползвах тексави без никакви проблеми с тях.Вярно видеотрон са бързи но няма как да ми докажат че вместо 30 те гб съм ползвал 100 гб..това е абсурд...вече 3 ти месец...За това ще прекратя нета с тях.
Хич не е абсурд, следиш си трафика и си спокойна,в случай, че не вярваш на статистиката от сайта им. Аз успявам да приключвам месеца на 99.8-99.9 гигабайта.
Но в крайна сметка зависи колко консумираш.
malinak
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 3:39 am
Местоположение: Montreal

Re: Videotron i Acanac

Мнение от malinak »

ще си следя ,ако мога да влезна в сайта.....според тях ставало така понякога...
сега ще искам да ми докажат как съм изразходвал лимита си ,тъй като вината не е в мен че системата им не работи....
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Videotron i Acanac

Мнение от Agi »

Не искам да те разочаровам малинак, но се опасявам, че видеотрон няма да ти докажат нищо - няма защо да го правят (е случват се и издънки, но това е много рядка възможност, така че не рзчитай много на това)
Системата им работи и то много добре, а и разликата между 30 и 100Г не се прави за един ден. Ако имаш рутер провери дали и колко съседи са се накачили на него.
Иначе по темата няма никакъв проблем да си с тел на ВЛ и интернет на Аканак или друга компания, само освен таксата за интернет трябва да плащаш допълнително на месец 8-10$ за драйлуп
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Публикувай отговор