Моминско име на главен кандидат

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Моминско име на главен кандидат

Мнение от zorbat »

Здравейте, поискаха ни допълнителни документи от Виена. Направи ми впечатление че досието ни се води по моето моминско фамилно име - аз съм водещ кандидат.Знаете ли дали е нормално така? Благодаря ви!
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от emili_vn »

Абсолютно нормално, но не и за нас. Такива са им изискванията - даже и в чека или платежното трябва да е моминското име по принцип. В адреса за кореспонденция - също. Аз си наех пощенска кутия, след което разбрах номера с моминското име и на колко хора са им върнали документите обратно, тъй като нямало такъв човек / получателя/. На другия ден ходих в пощата да ги "светна" по въпроса, та сега по документи съм с три имена, а в пощата съм с четири, защото добавихме моминското в картона :D
Нямам идея защо канадците искат да работят с моминско име - може би защото дали ще се жениш или развеждаш, дали ще си сменяш/връщаш името или не - в акта за раждане няма как да се смени, освен чрез държавен вестник :rofl:
Днес пуснах докс до Виена и на подадел съм с моминското си име - вече се чувствам подмладена с 15-16 години / ползвам си моминското име :/
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от Lira »

Здравейте и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Здраве и късмет на всички!

Аз ще пускам документи по Федералната.
Извинявам се, че се намесвам в кебекарска тема, но искам да попитам някой тук знае ли - дали този номер с моминското име на водещия кандидат важи и за федералната процедура?
За първи път попадам на подобна информация. :?:
Благодаря!

P.S.
emili_vn,
Благодаря за идеята за пощенската кутия. Хареса ми.
Смятам и ние да ползваме такава, така че ще добре да съм наясно, ако трябва да я наема с моминската ми фамилия.
А всъщност как става това? Там не ти ли искат лична карта, в която момиското ти име явно от 15-16 години вече не фигурира?
Последно промяна от Lira на Пон Мар 01, 2010 4:56 pm, променено общо 1 път.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от toro40 »

За да не се притеснявате излишно може да си извадите удостоверение за идентичност на имената.
Това може да направите в общината (според адресната ви регистрация) в ЕСГРАОН.
Удостоверението за идентичност се вади доста лесно и става за един ден.
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от emili_vn »

Lira написа: emili_vn,
Благодаря за идеята за пощенската кутия. Хареса ми.
Смятам и ние да ползваме такава, така че ще добре да съм наясно, ако трябва да я наема с моминската ми фамилия.
А всъщност как става това? Там не ти ли искат лична карта, в която момиското ти име явно от 15-16 години вече не фигурира?
На мен не ми искаха. Харесваш си пощенски клон - отиваш и пускаш една молба. Правят ти един картон, плащаш до края на годината / по 2,50 на месец - в моя случай 25 лв./ и получаваш ключ. След като я свърших цялата тая работа, пуснах на търсачка пощенска кутия и прочетох какви ли не чудеса, дето са се случили на съфорумците. В следствие на това отидох до клона и уведомих жената, че писмата ще пристигат на моминското ми име и тя го написа в картона и ме увери, че лично тя гледа номер на п.к., а не име на получател. Не го разбирам това, че получателя и наемателя на кутията не съвпадат. Че аз съм си в правото да си дам адреса на който поискам, за да получава писма там. Но на едни им се удава мисленето, на други - не, а трети въобще не мислят / а като решат да го направят и става мазало.../.
Но това не е всичко - много от писмата са ги връщали за непълен адрес. Когато си наех кутията ми казаха, че е достатъчно да се посочи като адрес: п.к. номер, код на клона, град, но аз на адрес за кореспонденция писах: Poshtenska kutia номер, Poshtenska stancia град и номер, адрес на пощенската станция на латиница, код на пощенската станция, град, държава. Т.е. така, че да може ако писмото попадне на "високоинтелигентен" пощенски служител да се върне обратно във Виена.

P.S. Не твърдя, че всички пощенски служители са зле, но както в много сфери в БГ, и в пощата има такива, дето за нищо не стават.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от zorbat »

Благодарско за отговора:-) И ние сме с пощенска кутия, че пощенската ни станция е мнооого зле и почти не получаваме писма, освен сметки. потъват из дълбините на 1504 :-)
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от emili_vn »

Няма проблем - само дайте препълнен и подробен адрес на български с латински букви на съответния клон и кутия :rofl: :rofl: :rofl:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

Re: Моминско име на главен кандидат

Мнение от дидо »

на всякъде в канадска територия ще се водите с моминските си фамилии.няма да имате никакъв проблем с това какво пише на личните ви карти,тук в канада те не значат нищо.този документ за идентичност на имената ще ви трябва само за първите формуляри до виена и никъде другаде.успех
Публикувай отговор