Успешно интервю на 11.05 :)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Успешно интервю на 11.05 :)

Мнение от p4eli4ka »

И аз най-после доживях да се похваля :wink:
Вчера минахме успешно интервюто при Pierre Rivard. Няма да описвам много подробно сега, тъй като съм много изморена, но утре ще допълня постинга си.
Малко инфо за нас:
Съпруга ми е водещия кандидат, машинен инженер с почти 2 години стаж по специалността и 1 година стаж по специалността от средното образование. Ниво на езиците: френски 7/7; английски 6/5.
Аз, бакалвър по информатика, с една година стаж по специалността. Ниво на езиците: френски 6/5; английски 6/5.
Повечето въпроси бяха зададени към съпруга ми. Когато аз знам нещо, а той не се сещаше в момента и аз се намесвах. При тия мои намеси Rivard ме изслушваше съвсем търпеливо. Даже когато задаваше някои въпроси казваше, да отговори който може, мадам или мосю. Преводачката много помагаше. Някои негови въпроси, които не разбирахме, бяха перифразирани от нея на френски, но повечето ги поясняваше на български. Както много хора бяха писали, обстановката е непринудена. Интервюиращия те предразполага да се отпуснеш. Аз постоянно се усмихвах и подсказвах на съпруга си, като повтарях част от въпроса на френски или му казвах някоя ключова дума на български, тъй като той много се притесняваше.
някои въпроси, зададени към нас:
Дайте си паспортите.
След това се обърна към съпруга ми и го подхвана:
Кога пътувахте? Днес или вчера?
С какво пътувахте? С какво превозно средство?
Колко време пътувахте от Варна до София?
Дайте ми дипломите си за средно и висше образование.
Какво средно училище се завършили? Техническо или не?
Вие сте инженер, нали? Защо тогава сте писал, че там ще работите като техник? (това беше провокация, с която искаше да разбере, дали съпруга ми е запознат с изискването да се членува в ордера на инженерите).
Поразпита го малко за естеството на работата му, като така го забута да обяснява ..... То на български е трудно да се обясни, пък камо ли на френски (тук много помогна преводачката).
Тогава започна на английски:
Работили ли сте в чужбина? (Отг: Не)
А кои райони на България познавате?
Имате ли приятели в Квебек? От къде ги познавате? С какво образование са?
Защо искате да отидете в Квебек? (тук поради голямото объркване, съпруга ми опита да мине на френски, като след 3-4 френско-английски израза успя 8) ).
Според мен, на Ривар му беше също толкова трудно да минава на английски, колкото и на нас. Тъй че и той бързо се отказа.
Продължи на френски.
Какво знаете за Квебек? (Отг: за климата, географията и т.н.)
А какво точно знаете за климата? Какъв е климата в Монреал? Прилича ли си с климата във Варна?
Кои са развитите отрасли в Квебек? (произвоството на електроенергия, минната индустрия, туризма, селското стопанство, хранително-вкусовата промишленост)
Какво се произвежда в селското стопанство? (пшеница, царевица, захар от клен: тук едва ли не подскочи от радост, че знаем за това).
А вие опитвали ли сте кленов сироп? Много е вкусен върху палачинки или полят върху сладолед.
Какви високи технологии са развити в Квебек? (аеронавтика, информационните технологии)
С какво правителсвото на провинция Квебек помага на емирантите (CLE, курсове по френски, медицинско обслужване)
След колко време емигрантите могат да се възползват от медицинското обслужване? (след 3 месеца) Да, точно така е.
Кои са двата най-населени района в провинция Квебек? (Монреал и град Квебек)
Колко са жителите на района на Квебек? (около 600 000)
Ако ви дам сертификата за селекция, какво ще трябва да направите, преди да заминете за Квебек?

Въпросите зададени само към мен:
Какво сте завършила? (имам бакалавърска степен по информатика)
Кога напуснахте работа? Защо? (защото заплатата не беше достатъчна)
Какви точно бяха задълженията ви, когато работехте?
Дайте си трудовата книжка. (нямам трудова книжка) Защо? (може би защото моята работодателка не беше коректна). Вие сте работили без договор, така ли? (да)(Носех препоръка и служебна бележка, които бях приложила и при изпращането на преводите във Виена). Ривар попита преводачката, дали тези бележки представляват официален документ за стажа ми. Тя му каза: ДА
Можете ли да пишете програми, използвайки езици за програмиране? Какви езици използвате? Писали ли сте програми на тези езици? (само по време на обучението ми в университета, т.е. само с учебна цел)
Как точно се пише една програма, обяснете ми принципа по-общо.
(тук беше момента в който трябваше мен да забатачи за нещо, за щастие преводачката отново помогна много, за да се разберем за какво става въпрос).
Мен нищо не ме попита на английски.
Вие сте писали 5000 КАД, с толкова ли ще влезете в държавата? (да)
Ривар: Сега аз ще посмятам малко и ще ви кажа моето решение, ще ви кажа дали съм ви удобрил.

Спирам да пиша, мисля че успях да спомена повечето от въпросите. Интервюто приключи за 40 мин. + още 10 мин. за разпечатването на сертификатите. Естествено си получихме сините папки. Подписахме декларациите за сумата и преводачката ни изясни как да продължим нататък с процедурата.
Всичко приключи с: Bonne chance, au revoir.

Специални благодарности на учителката ни по френски Иванка Павлова, която ни подготви много добре при преминаване от стандартни въпроси към странични, и която ни научи на много полезни и интересни неща.
Благодарности и към съфорумниците ни: PoLuX, Hrisi, miloto i Keeper-a, Div, David, bis, KPetrov, alexa и всички, чийто имена не споменавам, поради простата причина, че умирам за сън и едва успявам да си довърша постинга.
Късмет на всички минали успешно през тази сесия и на тези, които още не са минали да ги сподели същия късмет. Дерзайте :haplio:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...Bravo i 4estito! :-)
...mnogo 6tastie i uspehi ot tuk natatuk! 6te se vidim v nedelia!
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Честито! Насладете се на успеха, материализирал положените усилия! И нека вечерният бриз ви отведе до там, за където сте се запътили! Успех! :beer:
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Браво и пак честито :-)
Ама голямо питане е било :-) сигурно бързо сте отговаряли - мен колко малко неща ме пита Ривар то и пак за 40 мин. Личи си кой се е подготвял по-добре и не е сричал на интервюто :-)))
Хайде, пожелавам ви още по-подготвени да сте за по-нататъшните изпитания и ... срещата ни зове :-)
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Chestito pak !!!!!!!
Neka kusmetut i dobroto nastroenie budat vinagi vashi sputnici i ottuk natatuk!!!!!
:beer: :beer: :beer:
tat
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 4:14 am
Местоположение: Montreal

bravo!!!!!!!!!1

Мнение от tat »

Znam si az , 4e koito u4i seriozno ezika , 6te uspee, sega derzaite i prodaljavaite natatak s uspeh!!!6te vi triabva mnogo tarpenie i kasmet i za ostanalata procedura!!!Uspeh o6te vednaj!!! :lol: :P !!!
nadia
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 5:25 am

Мнение от nadia »

Честито!
Успех и от мен и сега бързо напред!
Аватар
sve
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 2:02 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

:)

Мнение от sve »

Радвам се и аз!
Поздрави и както казват някой във форума !
Къмет и за напред! :lol:
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

Мили,приятели,ЧЕСТИТО!!!
Бяхме убедени,че ще се справите!!!Разбрах,че се ортанизира среща във Варна,на която можем да обсъдим подробностите около попълването на формулярите за Букурещ?!
Sve беше така добър да ни каже,че ще бъде в неделя.
Много ще сме радостни да се срещнем отново и споделим своите радости и неволи!Къде ще се състои срещата?
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

Извинявам се,че не прочетох по-долу темата за бъдещата среща,но бързах да ви поздравя,приятели!Отново ЧЕСТИТО и се надявам да се видим в неделя!
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

hi

Мнение от Boko »

4estito vi i nazdrave :beer: Bravos :D Uspehi po natatak:-) Pozdravi i pak nazdrave :beer: :beer: :beer: :beer:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

хей хей хей
Браво, напред смело.
поздравления
Аватар
billybg
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:41 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от billybg »

eee,4estito i ot men,da ste jivi i zdravi i sega zaedno da prodyljim napred.Az ve4e popylnih docs i tazi sedmica, koqto idva smqtam da gi pusna.Da izpiem po bira v na6a 4est i smelo napred.....
"Каквото и да ви говорят,трябва да знаете,че става дума за пари...." Н.Б.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

4estito,4estito i ot men i Penka!!!
Uspeh ot tuk natatuk-dano ne vi baviat s vizite!!!
Ako si neturpeliva napravo otivai i pravi medicinskite-da znae6 niama problem s tova-nie s Penka vaob6te ne sme 4akali pismo za medicinskite-otidohme vav Vita,razbrahme se sus Sav4eva kato polu4im pismoto,da im go predadem i te 6te attachnat gotovite izsledvania kum nego.
Problema e,4e za edna godina izti4at a na rentgenovata snimka ima data,taka 4e ne moge6 da izmanipulira6,4e sa po-presni,no ako 6te 4aka6 v Bg-vaoragi se sus turpenie!
A kato doide vreme da trugva6-obadi se,6te vi posre6tnem ako triabva!
Aide,4estito o6te vednug :beer: :beer: :beer:
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Благодаря на всички за пожеланията :D
Sve, не се сърди, че съм пропуснала името ти в благодарностите :oops: Но тъй като с теб се виждаме доста често и беше нормално да пропусна :? Знаеш, че много сме ти задължени :wink:
Bydi, и теб съм пропуснала, ама се надявам и двамата с Gerchev да не ми се сърдите 8)
Бях съсипана от дългия път, а и грипа ме хвана и не бях в състояние да се сетя за всички, които са ни помогнали по някакъв начин.
Dimitar Kolev, и вас с Пламенка не съм ви забравила :roll: Благодаря за предложението за посрещане, може би ще се възползваме :smokin:
billybg, и ние мислим да пуснем документите тази седмица, която идва. Така че сигурно ще се движим заедно. Ще поддържаме връзка с теб.
С варненците, които ще дойдат в неделя, ще се видим и почерпим. С останалите съфорумци ще продължаваме да си помагаме безкористно тук, в bgcanada.com
Благодарение на този форум намерихме много истински приятели, приятели, които ни помагат с много полезна информация, приятели, които ни подкрепят морално, това също е много важно.
Благодаря ви приятели :rotate:
Късмет и на всички вас в оставащата ви част от процедурата. Късмет и на тези, които вече са на канадска земя и започват един нов живот, изпълнен с много трудности :unhappy:
КЪСМЕТ :thumbsup:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Заключено