Банков превод или чек до Виена?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Банков превод или чек до Виена?

Мнение от loginn »

Здравейте
Четох из форума за плащане на таксата, но все още не ми е съвсем ясно.
Някой беше писал че най-добре било със "сертифициран чек". Друг препоръчваше офиса на ЦКБ на Раковска 103. Там служителите знаели какво точно да се направи.
Та отивам днес във въпросния офис и казвам че искам да преведа сума до Government of Quebec по програмата за емиграция и т.н. като споменах и за варианта с чека.
Отговориха ми че има две възможности. Това което разбрах е следното.
С нормален превод до Bank Austria -Unicredit Group ще трябва да си открия банкова сметка и освен таксата от 840 канадски долара ще платя още около 100 канадски долара за комисионни и прочие.
С чек няма нужда да си откривам банкова сметка и ще трябва само да доплатя 10 евро. След това имам грижата съответно да изпратя чека както аз си знам. Това ми изглежда по-добрият начин и смятам просто да сложа чека в плика с документите.
Правилно ли съм разбрал?
Обаче си спомних че на официалния сайт за емиграция в Квебек пишеше че не приемат чекове, а само банков превод. На всичко отгоре като исках да направя справка дали е така, установих че линка по-долу в момента не работи.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html
Затова реших че е по-добре да загубя още малко време, но да съм сигурен кой е правилният и най-добър начин в случая.
Моля за пояснения от миналите по този път.
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от toro40 »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 62#p388362

Линкът е допълнен от модератор, за да скролва точно до мнението на toro40.
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от demococcus »

Доста хора от миналогодишната групичка ползваха нещо, което бяха описали във форума като "сертифициран чек" и нямаха никакъв проблем - приеха им го. Сега виждам че toro40 го е обяснил(а) много добре в дадения линк.

А най-доброто решение според мен е с Mastercard да платиш - можеш да си извадиш и дебитна такава, таксата беше някаква малка. Аз така направих, пък след това ми беше полезна и за други неща, които не са свързани с процедурата.

Ъъъ.. да добавя още и че по едно време бая се чудих дали не ми се бави акюзето имено защото плащам с карта, ама се оказа че не това е била причината.
Последно промяна от demococcus на Чет Фев 11, 2010 7:36 am, променено общо 2 пъти.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от Linko »

Правилно са ти обяснили хората и всичко е наред.
Неправилно си спомняш какви начини за плащане не се приемат от Виена и неправилни линкове се опитваш да отваряш.
Ето си я страницата с указанията за начинити на превеждане на парите на бюрото поо имиграцията във Виена, отваря се съвсем нормално. И вътре пише, че персонални чекове не се приемат, а не такъв какъвто ще ти издадат от ЦКБ. Той е именно този "сертифициран чек", който се изисква а не някакъв трети вид чек.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от loginn »

ОК.
Merci à tous! :y:
Ще плащам с чек.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от nia123 »

Здравейте,

Искам да попитам каква информация се попълва в Сертифицираните чекове от страна на кандидата (това, което ние трябва да попълваме), за да бъдем подготвени.

loginn ще споделиш ли процедурката ако вече си платил?

Благодаря предварително.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от loginn »

Beneficiary: Government of Québec
Reason for payment: Fees for the examination of the application of фамилно име по рождение и първо име на основния кандидат и дата на раждане в този ред YY/MM/DD. Пише че трябва и адрес на кандидата, обаче на чека нямаше място да се впише и служителят не го е въвел.
Успех :y:
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от nia123 »

loginn Благодаря за бързия отговор.

Само още нещо:
1. Дали е от значение езика за попълване - Английски или Френски.
2. В случай, че се наложи да се пише адрес какъв да е: по постоянен адрес, по местоживеене или на пощенската кутия (понеже и трите адреса са различни) - явно не е от значение като не са го вписали от банката, но за всеки случай.

Поздрави.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от demococcus »

По първи въпрос - няма значение на кой от двата езика. Обикновено за банковите служители е по-лесно английски, щото няма ударения :lol:
Важи за всички документи, дори можеш да пращаш някои на френски, други на английски.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от loginn »

Аз съм дал адрес за кореспонденция който обаче при мен съвпада с адрес на живеене и с постоянен адрес.
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от MVM »

На нашия чек пише:
pay to: "Gouvernement of Quebec"
RE: "Fees for examination of the application of ФАМИЛИЯ,ИМЕ - РОЖДЕННА ДАТА; address: АДРЕСЪТ, който е в документите, които сте изпратили"

Това е всичко. Преписах го с грешките - секцията "Pay to" е на странна мешаница м/у двата езика, но за съжаление служителите в банката не успяха дори да препишат правилно листчето, което им дадох.

Успех!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от emili_vn »

MVM написа:На нашия чек пише:
pay to: "Gouvernement of Quebec"
RE: "Fees for examination of the application of ФАМИЛИЯ,ИМЕ - РОЖДЕННА ДАТА; address: АДРЕСЪТ, който е в документите, които сте изпратили"

Това е всичко. Преписах го с грешките - секцията "Pay to" е на странна мешаница м/у двата езика, но за съжаление служителите в банката не успяха дори да препишат правилно листчето, което им дадох.

Успех!
Това, че в чека пише и на френски и на английски не е проблем - при мен сумата е на английски, основанието - на френски. Внимавайте да няма поправки и задрасквания, защото може и да не им го осребрят. Имайте впредвид, че ако има грешки имате право да го върнете / те го анулират и издават друг/ - при получаване на чека вие собственоръчно се подписвате, че сте съгласни със съдържанието, при което банката се освобождава от отговорността. Аз лично върнах моя, защото бяха написали hundet и после добали r, но личеше. На другия ден си го взех, въпреки, че пак имаше грешка - вместо selection бяха написали celection, но това не е проблем. Проблем може да има ако има поправки и зачерквания на цифром и словом. А зачерквания независимо къде в банков документ не се допускат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от nia123 »

Благодаря за изчерпателните отговори.

Много са полезни и като преминем през "процедурата с банката" :D ще споделим и нашия опит.

Поздрави.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Банков превод или чек до Виена?

Мнение от emili_vn »

Радвам се, ако съм успяла да помогна - дано да нямате проблеми :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор