Писмо до бате Слави - Ракетата

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от optics »

IFF написа:Я да ни светнеш "подлогата" Слави кога се е кланял на някого.Който и да е бил на власт,все му е бил опозиция.Може да е надут и парвеню,обаче не цепи басма басма никому.
Не съм сигурен, че това е вярно. Но дори и да е, не е достатъчно условие за уважение.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от tonich »

IFF написа:Я да ни светнеш "подлогата" Слави кога се е кланял на някого. Който и да е бил на власт,все му е бил опозиция. Може да е надут и парвеню,обаче не цепи басма басма никому.
Дали?!
Я виж какво пише тука: http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2366171
Спомни си интервюто с Доган: http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=757631
Спомни си и как сценаристите го гледаха с благоговение и захлас, когато той изливаше кофи с помия върху избирателите си!


И на кого е бил опозиция?

На Виденов!
И то след дъжд качулка, когато страната беше в колапс.

На Костов!
Но само защото и след като го свали от ефир!
След това, дълго време, след като Костов беше г-н Никой му гледахме "скечовете" в шоуто. Добре, че преди известно време Любо Нейков напусна, че иначе още щяхме да гледам "Костов като премиер".

На царя? - Абсурд!
Неведнъж Слави подчерта, че е гласувал за НДСВ и за царя, като единствена алтернатива!

На тройната коалиция? - Няма начин!
Припомни си призивите му за негласуване (идеологията, която роди същата тройна коалиция) от екрана, няколко месеца преди последните избори!

На Борисов?! - Че миналата седмица се пенявеше колко отдавна го познавал и какви са големи приятели с ББ!


Много къса памет имаш!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от IFF »

От една година не го гледам,не му знам изявите напоследък.Обаче не знам да има някой друг,който да казва от екрана така директно някои истини,без да го е страх от последствията.Пак казвам,че като човек не ме кефи.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от Павел »

Едно от нещата с които съм горд е, че не съм гледал тази противна твар повече от 3 минути.

В Oxford English dictionary с/у думата repulsive има снимка на някакъв гологлав.

Този безталантлив чалгар и кредец на идеи от подобни западни програми, заедно с един друг простак - някой си митко пайнера, трябва да бъдат обесени на паметника Левски, за изключителния им принос за допълнителното изпростяване на нацията.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от ablood »

Павел написа:Този безталантлив чалгар и кредец на идеи от подобни западни програми...
Надявам се имаш впредвид само певческите му качества.
Защото са малко българските комици, разказващи вицове с такъв талант.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от IFF »

Павел написа:Едно от нещата с които съм горд е, че не съм гледал тази противна твар повече от 3 минути.

В Oxford English dictionary с/у думата repulsive има снимка на някакъв гологлав.

Този безталантлив чалгар и кредец на идеи от подобни западни програми, заедно с един друг простак - някой си митко пайнера, трябва да бъдат обесени на паметника Левски, за изключителния им принос за допълнителното изпростяване на нацията.
Всеки има право на мнение,мене предаването му и доста от песните ме кефят,особенно по старите.Колкото до изпростяването,мисля че си го е имало винаги и във всички нации,просто процента е различен.Чалгата е само една от по-видимите форми на изпростяване.Например много е трудно да различиш простака,когато вместо мастика с кисело зеле,джурка уиски с ядки.Слава богу,като си отвори устата,след известно време ти става ясно и е по-лесно да избягваш бъдещи контакти.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от Павел »

Първо, гологлавия не е никакъв комик, второ, разказването на вицове не изискава никакъв талант. Виж, измислянето им е друга работа.

Слави може да бъде талант само за дедо Пеко от Крива паланка. Ти си човек живеещ на Запад и имащ възможност да се запознаеш с истински таланти, защо не го направиш?

Ето ти няколко примерни имена, започни от тях, ако и след това все още се сещаш за чалгаря гологлав, значи си неспасяем случай.


Richard Pryor
Steve Martin
George Carlin
Howard Stern
Artie Lang
Lisa Lampanelli
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от ablood »

Павел написа:Първо, гологлавия не е никакъв комик, второ, разказването на вицове не изискава никакъв талант.
Ти чувал ли си виц, разказан от Къци вапцаров?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от optics »

Хахаха !
Имал талант за вицове :devil:
Видно е, че няма абсолютно никакъв талант за вицове.
Просто ги чете от кю-то и толкоз.
Ако има за нещо талант, то е да краде идеи, да се нагажда и да
кефи тълпата.
И аз се кефя на някои от по-ранните му песни, но ако не беше
точно той ги изпял, щеше да е много по-добре.

Не искам да хваля Къци, но определено е по-възпитан от Славчо.

За Славчо са ми разказвали хора ходили на живо на шоуто му, както
и очевидци как се отнася с феновете на излизане от сградата.
Как ли ?
Грубо и просташки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от Павел »

Не го знам този Къци - сигурно е друг наш ноуталант.
Преди време Опра (и тя не е талант, но това е друга тема) изненада публиката си с ключ за кола, прикрепен под всеки стол. Крадеца на идеи, да не остане по-назад, изненада 12 членната си публика с по един 13 инчов телевизор, съответно тип електронно-лъчева тръба. Същите телевизори сигурно са били върнати от Конго, като морално остарели.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от IFF »

Павел написа:Първо, гологлавия не е никакъв комик, второ, разказването на вицове не изискава никакъв талант. Виж, измислянето им е друга работа.

Слави може да бъде талант само за дедо Пеко от Крива паланка. Ти си човек живеещ на Запад и имащ възможност да се запознаеш с истински таланти, защо не го направиш?

Ето ти няколко примерни имена, започни от тях, ако и след това все още се сещаш за чалгаря гологлав, значи си неспасяем случай.


Richard Pryor
Steve Martin
George Carlin
Howard Stern
Artie Lang
Lisa Lampanelli
Дай пример за някой българин,ей така да се уверим че и ний сме дали нещо на света!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от ablood »

optics написа:Хахаха !
Имал талант за вицове :devil:
Видно е, че няма абсолютно никакъв талант за вицове.
Просто ги чете от кю-то и толкоз.
Ъхъ. Щото големите български комици си ги измислят в движение, нали?
И на мен ми е антипатичен като личност и визия, но не мога да му отрека таланта да се вживява във вицовете и да разсмива публиката с тях.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от optics »

Четенето го казах като противоположност на това да ги знаеш, а не това дали си ги измисля или не.

Относно типа на неговите вицове - тук вече критика търпят тия дето ги измислят - но сюжетната им линия обикновено е следната - нагнетява се интереса на слушателя тъй че а са те пипнали, а си избухнал в смях. Накрая обаче следва някаква тъпа развръзка, която те кара да се запиташ - е тва ли беше ? И за да не си капо - почваш да се смееш.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Писмо до бате Слави - Ракетата

Мнение от valioiko »

Има някои по-стари песни (периода "Ку-Ку" - "Хъшове"), които ми харесват.

Слави опонира уж, ама по поръчка и си знае интереса и защо го прави. Доган и Първанов, да речем, останаха без гъзове, щото плашивия педал им ги излиза.

Вицовете, които "разказва" (90% от тях), сме си ги расказвали докато играехме навън, когато бяхме малки деца.

За него, общо взето - едно тъпо слеско говедо (да ме прощават говедата - хубави добичета) със съвкупност вътрешно-личностни конфликти, рефлектиращи в отношението му към околните, като защитна реакция.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор