Една помощ при учене за driving license в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Павел »

Който е скаран с логическото мислене, наистина може да се прави на интересен с тъпите си въпроси само пред стадо офсе.
Понеже сме кавалери, ще обясним бавното напичане на нечии реотани със студа в Торонто.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Жени »

Павка, остави логическото мислене настрани, ами приеми поздравленя от мен за доста по-грамотното ти списване напоследък! ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Павел »

Жени, аз дори и да допускам по две грешки на буква, няма значение защото нито съм завършил бг филология, нито журналистика, нито си изкарвам хляба с писане. За човек прекарал над 20 години от живота си извън България, българския ми е повече от поносим.
А сега ако ти си признаеш, че си сванала, че предницата напред означава последната да е ориентирана по посока на движение, ще получиш и от мен поздравление. Ако пък си схванала и смисъла от тази маневра, ще получиш поздрав на2.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Жени »

Павка, ти и още една даскалица Пена сте в този форум. Та вие двете, дето само следите хората за правописни грешки, е добре да давате личен пример. :lol:

Първо ти ми обясни как, ако не е с предницата напред, ще стане с предницата назад. :D После може и да си призная това, което предлагаш.
А още по-добре ще е ако ни покажеш или кажеш какво точно пише на тези табели и да видим дали случайно и английския ти не с само повече от поносим, което всъщност не винаги е достатъчно! ;)
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Преуспял »

http://www.youtube.com/watch?v=bYqPYRFukvM

Някой да е паркирал така?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Павел »

Е така - със задницата напред.

Вальо, въпреки че по-горе си го обяснил много хубаво, ако случайно имаш биволски нерви, обясни го отново на Жени, моля те! Ако трябва използвай друг език, ако трябва И го нарисувай.
Аз се предавам.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от IFF »

Павел написа:Е така - със задницата напред.

Вальо, въпреки че по-горе си го обяснил много хубаво, ако случайно имаш биволски нерви, обясни го отново на Жени, моля те! Ако трябва използвай друг език, ако трябва И го нарисувай.
Аз се предавам.
Аз ще се опитам,има една скорост дето се казва "задна".Като я включиш се движиш назад,по пътя на логигаката като си на задна предавка,то и паркираш назад.Опитайте се да си представите една плаца,където всички паркоместа са в две редици.Като паркирате на включена задна предавка,ще имате кола зад вас и няма да се вижда вашия номер.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Жени »

Всъщност не става въпрос за това дали е ясно или не какво казва Павел, а как точно го казва
И понеже настоява много често за грамотност от страна на съфорумците и ги дебне за някоя грешна буква, та ми се искаше да се извини публично в онази тема.

Щом не го прави (извинението), на мен пък ми се струва справедливо, когато той използва тавтологии като "с предницата напред", да му покажа, че това не е най-добрият граматичен вариант за изказ! ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Павел »

Хайде сега оправдания - моя изказ ти попречи да схванеш за какво иде реч.

Не е лошо в Торонто освен шофьорски книжки да раздават и глави.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Жени »

Павка, хайде признавам си, че не съм схванала за какво говориш, само защото нямам глава, ама това тебе прави ли те по-грамотен? :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Павел »

Не, не ме прави. Признавам си - неграмотен съм. По-горе неправилно ме поздрави за напредъка напоследък. Ако понякога пиша малко по-грамотно, то е щото ползвам глава назаем.

Хапи ли си сега?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от radkoT »

Жени написа:
Павел написа:Във Флорида, където предните номера не са задължителни, на повечето паркинзи има табели, че трябва да паркираш само с предницата напред, за да ти се вижда номера, иначе тикет.
Е, как хем не е задължителен предният номер, хем с предницата напред ще ти се вижда? :lol:

хаха изтървах си кафето на земята :rotfl: :rofl: :lol:
случаино да не си блондинка ?
друг път като пишеш нещо защо не вземеш да помислиш половин час преди това
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Жени »

Павел написа:Не, не ме прави. Признавам си - неграмотен съм. По-горе неправилно ме поздрави за напредъка напоследък. Ако понякога пиша малко по-грамотно, то е щото ползвам глава назаем.

Хапи ли си сега?
Павка, това, че по принцип си неграмотен не прави невъзможно да имаш напредък! Поздравленията си бяха заслужени! :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от Павел »

Оказа се, че и Кръвната група е блонди.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Една помощ при учене за driving license в Канада

Мнение от kikolilokiko »

колко струва общо вземането на шофьорска книжка в Монреал?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Публикувай отговор