Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
nikola76
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 6:13 pm
Местоположение: Kitchener Canada
Обратна връзка:

Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от nikola76 »

Имам впредвид консулството в Торонто. Аз лично съм с изключително лоши впечатления. По специално. Лошо, нагло, високомерно, бавно и мързеливо обслужване от служителката там на гишето мисля че Розмари Де Мео се казваше. За съжаление контактите ми са само с нея. Никой друг не се отзовава. Имал съм нужда от 3 документа до сега и съм ходил около 10 пъти. Абсолютно винаги нещо не им е на ред. И вместо да се помъчат да ти помогнат мисля, че нарочно те забатачват още пове4е. Да не говорим , че смениха три пъти касовите апарати на бизнеса в България а тук още дават касови бележки написани на ръка. Два пъти и сумата не отговаряше. С малко, но това не ми е оснавния проблем. Но пак подчертавам това е мое мнение. Може би вие сте с други впечатления. Мисля, че само организацията за изборите им беше добре. Въпреки, че там имаше две секции и никаде другаде :D . Но това не е темата :)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

Все едно описваш за обслужването в БГ посолство в Отава :) .
Че и още по-зле...
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от prace »

А вие какво очаквате от посолството? Каквато е държавата, такова е й посолството. Преди три-четири години в българското посолствот в Хага не говореха чужд език. В консулският отдел говореха само български. Нито английски, нито холандски. Обслужването беше под всякаква критика. Работното време от 10.00 до 14.00 без петък. Супер, нали?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от optics »

Не е задължително "каквато държавата такова и консулството".
Торонтското може би е зле, но не всяко е така.
Българите в Япония са изключително доволни от посолството в Токио, което редовно кани студенти и специализанти на приеми послучай национални празници. Консулът г-жа Юлияна Антонова е дала номера на мобилния си телефон в Яху групата на българите в Япония и се ползва с тяхното уважение.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=334895
Служителите в Отава и Торонто би трябвало да вземат пример от нея и да не забравят, че са тук за да служат на българските граждани.

Случка разказана ми от приятел кубинец (който знае български, щото е учил в София) -- Отива в посолството в Мадрид и пита на пропуска - добър ден, бих искал да помоля за помощ по един въпрос... На което служителката го поглежда сърдито и казва - не може господине, не може, днес не приемаме, елате утре. Той обаче проявил съобразителност -- Ама аз НЕ СЪМ БЪЛГАРИН !
-- Ах така ли, извинете, заповядайте тогава...

Мислех да сложа смеещо се човече но това за смях ли е ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от IFF »

В Атина са същите г**на.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от anxeli »

Някаква школа минават сигурно :lol: ...
Проблеми не сме имали, но тона и отношението на другарката някакси определено ме издразни ]:), все едно сме там да и вгорчаваме живота.
Циганите - на Сатурн !
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Kiwi »

prace написа:А вие какво очаквате от посолството? Каквато е държавата, такова е й посолството...
Точно поради това мислене нещата са такива. чашата е половина празна. Докато не излезете открито да протестирате ще имате такова обслужване.

А какво очакваме? Ами, Усмихнати служители които да обслужват нашите интереси бързо и ясно.

Ps. Пишете на http://dnevnik.bg/ за перипетиите си.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от IFF »

Kiwi написа:
prace написа:А вие какво очаквате от посолството? Каквато е държавата, такова е й посолството...
Точно поради това мислене нещата са такива. чашата е половина празна. Докато не излезете открито да протестирате ще имате такова обслужване.

А какво очакваме? Ами, Усмихнати служители които да обслужват нашите интереси бързо и ясно.

Ps. Пишете на http://dnevnik.bg/ за перипетиите си.
Пиши си ако си нямаш работа.Не знам кой точно орган ги контролира тия посолства,ама сигурно са братчеди.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Rhea »

Аз съм много доволна от консулския отдел в Отава. Ние сме в Канада от 93-та и от 97-ма нямахме валидни български документи. Миналата година решихме да си вадим лични карти и от Отава много ни помогнаха, както служителката на гишето, така и консулката. Мисля, че ако се държим като в България, ще бъдем обслужвани като в България. Просто обслужването е двупосочен процес.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

Rhea написа: Мисля, че ако се държим като в България, ще бъдем обслужвани като в България. Просто обслужването е двупосочен процес.
И как се държим в България ?
И какво значение има къде сме?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от ablood »

И аз не мога да се оплача, но заедно с нас имаше един господин, който очевидно беше отишъл с нагласата да се кара, без значение с кого. Разбира се, намери си повод, разсмърдя се, разтовари си напрежението и си отиде.

Много българи по презумция очакват " типично българско обслужване", тръгват напред с рогите и си го получават. Лошото е, че създават кофти навици в някои податливи служители.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от myhata II »

Много внимателни и услужливи и любезни несменяеми кадри от 30 години :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Julian_04 »

Kiwi написа:Докато не излезете открито да протестирате ще имате такова обслужване.
Българите не протестират никога! Айде да не си кривим душата, че винаги сме били послушна рая. :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от myhata II »

Julian_04 написа:
Kiwi написа:Докато не излезете открито да протестирате ще имате такова обслужване.
Българите не протестират никога! Айде да не си кривим душата, че винаги сме били послушна рая. :lol:
А,канадците ?!? :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от tonich »

myhata II написа: А,канадците ?!? :D
Айде, пак се оля!
КАКВО ОБЩО ИМАТ КАНАДЦИТЕ С ТАЯ ТЕМА, СПАМЕР?! :fubar:


prace написа:А вие какво очаквате от посолството? Каквато е държавата, такова е й посолството.
Така е, защото всички посланически назначения в милата ни родина са награди за политически послушковци!
Няма дипломати от кариерата, а само предани, бездушни овце-службогонци!
После... знаето, че се вмирисва и цялата риба...
Последно промяна от tonich на Пон Дек 28, 2009 12:19 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Заключено