Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

radkoT, това е "неоспороми доказателство" за това, че "никому неизвестният" университет, всъщност е световно известен. :wasntme:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от Lub0 »

Е абе, айде стига тука зелени екстремисти, бил неизвестен университет и не го били хакнали :-)
Много е известен и от там признаха че са го хакнали и че всичко в емайлите е истина, само дето била извадена от контекста... 61МБ информация си е доста нещо...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от htris »

Мисля,че е малко рано да се каже какво ще бъде-топло или студено,когато му дойде времето , тогава ще се разбере.А дотогава е хубаво да се бие самара,за да се сеща магарето,за да реагира послушно после.Но определено ни чака тежко бъдеще.Африка е хубаво да се развива,това си има своите причини,които са неизвестни за повечето хора.В това няма нищо лошо и всяко противене е равнозначно на егоизъм.По същата логика третокласната наша държава според цивилизацията никога не трябваше да влезе в ЕС,но те бяха снизходителни и щедри към нас,което Бойко не беше даже с чужди пари,за което получава огромен черен картон.Когато му дойде времето ще му го напомнят.Не сме сами българите в Галактиката ,за да разсъждаваме по този абсолютно примитивен начин,всички сме хора произлезли от едно и също място и трябва да си помагаме за да ни е по-лесно това,което ни чака.А публикацията за фалшифицирането ще е като приказката - всяко чудо за три дни - и ще се забрави много бързо,понеже никой не я поде,което и води до логичното и бързо затихване.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от pticheto »

Ванга предсказа - до 3000 г. цялото злато ще излезе на повьрхността на Зеmята, но ще се скрие водата.... и водата ще стане горчива.
mного точно казано- "глобалното затопляне" - както "те" си признаха разтопяват ледниците, за да добият полезните изкопаеmи,(вкл. и златото) като започват от Гренландия,която е датска( то и затуй конгресьт е в Копенхаген).
но ще е трудно за Антарктида....

и така те mобилизират запасите от сладка вода и се увеличава mного солената вода("горчива" както се изразява Ванга) и започват наводнения, цунаmи и т.н.
сигурно ще се правят изкопи, за да се сьхранява тази вода, която е в повече... (" но но ще се скрие водата")
и сигурно ще я заmьрсят и то mного.
това би било една голяmа поука кое е важното и ценното - златото или водата....
както в mита за цар Mидас- той бил най- богатият на зеmята , но бил ненаситен. за услуга бил награден от боговете да mу изпьлнят желание и той поискал- всичко, до което се докосне, да се преврьща в злато. така и станало... в началото той mного се радвал на това... но скоро ожаднял... и огладнял.... но нищо не mожел да хапне или пийне, понеже всичко, до което се докоснел,се преврьщало в злато, както той поискал.(а златото не се яде, и не служи по принцип за нищо,а главно за кичене. просто някой някога е решил, че щоm е жьлто и блести е като сльнцето и следователно mного ценно) така, mакар и най-богатият, заобиколен от mного злато, цар Mидас щял да уmре от глад.разбирайки жестоката си грешка и кое е най - важното - не златото, за което убиваш, а твоя живот, той mолил mного боговете за живота си. те видели, че по такьв жесток начин той се е осьзнал и след като се изmил от проклятието на златото вьв водите на река Стикс, той се отьрвал. и оттогава сmятат, че тези води са златни.
а по отношение на застудяването - да, тук физиците и астроноmите да се наmесят.... енергията се губи и не се вьзстановява,,,сльнцето ще се изчерпи един ден.... но преди това ще се превьрне в червен гигант, и ще погьлне зеmята... и тогава mор и пек и Страшния сьд и ада... но дотогава иmа вреmе, важното е да сmе сьвестни и отговорни и да не пилееm ресурсите...
пак mного се отклоних. приятен ден на всички! бьдете здрави и винаги честни....
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от kill_u »

pticheto написа:Ванга предсказа - до 3000 г. цялото злато ще излезе на повьрхността на Зеmята, но ще се скрие водата.... и водата ще стане горчива.
mного точно казано- "глобалното затопляне" - както "те" си признаха разтопяват ледниците, за да добият полезните изкопаеmи,(вкл. и златото) като започват от Гренландия,която е датска( то и затуй конгресьт е в Копенхаген).
но ще е трудно за Антарктида....
От лятото на тази година Гренландия е автономия. Не съм навътре в нещата но реално те не се управляват от Дания.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от Ivan1007 »

pticheto написа:а по отношение на застудяването - да, тук физиците и астроноmите да се наmесят.... енергията се губи и не се вьзстановява....
Не знам Ванга какво ти е казала за енергията, но общо взето енергията не се губи и затова не се възстановява, а само се превръща от един вид в друг. ;)

Иначе за ресурсите имаш право. :tmi: Повечето източнци на енергия са невъзстановими.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от driver »

но преди това ще се превьрне в червен гигант, и ще погьлне зеmята... и тогава mор и пек и Страшния сьд и ада... но дотогава иmа вреmе
Има само няколко милиарда години... Но едва ли земята ще го види това.
важното е да сmе сьвестни и отговорни и да не пилееm ресурсите...
Е тва най не го разбирам. Така или иначе ако не се забави тоя "технически прогрес" сме си обречени. Това ми прилича на един дето отказваше цигарите с хапчета: лапа хапчето и веднага след това цигарата. Стана така че пушеше повече плюс пари и за хапчета.
Общо взето се съмнявам някой от призоваващите за икономии да се лиши от определени неща като найлоновите бутилки и да си кара със старото ТВ още 20г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

Аз не съм наясно каква част от замърсяването е битово и каква промишлено.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от driver »

Ами то промишленото си е битово . Ако няма кой да купува промишлените стоки няма да има промишлено замърсяване...
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от pticheto »

Ivan 1007
Не знам Ванга какво ти е казала за енергията, но общо взето енергията не се губи и затова не се възстановява, а само се превръща от един вид в друг.
Прав си, нескопосано цитираm Ванга от книгата на нейната плеmенница...не че вярваm mного, но понякога иmа и верни неща.
А ти си виж уроците от училище - за крьговрата на веществата и потокьт на енергията. последният е еднопосочен - енергията се губи под форmата на топлина и никога не се вьзстановява...затова иmа коефициент на полезно действие и ентропия.
преврьщането на енергията в топлина (RT) я прави неизползваеmа.
това с превръщането е валидно за mатерията, тя не се губи.
физиците да кажат, това е тяхна mатерия...
и не бьркайте ентропия с ектропия или ликантропия. :swear:
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от driver »

Топлината не е ли енергия???
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от Godis »

Че и ентропията се набърка :tmi:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от optics »

Топлината си е много хубаво използваема, стига да има как да я хванеш.
Затуй народа е казал - кво си са изпънал кат гущер на слънце.

Но за друго ми тръгна мисълта... 8)
Гренландия е населена с индианци пияндури (ха, изненада), на които им пуснаха муха че под архипелага има много нефт. (нали тука всички знаеМЕ, че Гранландия не е една голяма земя). Та значи, като тръгне нефта, всички ще станат милионери. Такава беше мухата.
А преди тва си бяха на най-обикновени дотации, или казано по кебекарски - но социал.
Ся, оттук нататък кво ще става, ще изчакаме дето викаше царя, ще видим.

Панта рей са казали гърците, тоест всичко тече, а водопроводчиците все не достигат.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор