Няколко въпроса

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
dmashev
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:33 pm

Няколко въпроса

Мнение от dmashev »

Здравейте,

От няколко дни се чудя и умувам над следното нещо:
Намирам си в списъкът с професиите, моята от средното ми образование - електрообзавеждане/мисля, че мога да се позная в два кода + 7241 Electricians (Except Industrial and Power System),+ 7242 Industrial Electricians/.
Проверих в NOC, мисля че българското средно-специално отговаря на изискванията им.
Може ли, на основата на това образование и на наличието на професията в списъка, да кандидатсвам по федералната процедура и ще ми донесе ли още някакви точки висшето ми образование?
Следващия въпрос:
Имам сертификат по английски език City and Guilds/изкаран в Англия/, който е подобен на ИЕЛТС/има същите модули/.Каква е вероятността, да бъде признат от канадците?

п.п.Какъв роман, съчиних за първи пост в форума. :$
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса

Мнение от kill_u »

Ами можеш сам да си видиш колко точки ще ти донесе теста ето тук. Висшето ти образование ти носи точки при всички случаи защото, реално ти пишеш че го имаш и че общата продължителност на обучението е траела 17 години. Именно това ти носи точките.
По въпроса с професията не съм компетентен, но щом си преценил че попадаш в тази група действай. В крайна сметка това е определящото. Тоест един вид образованието ще ти донесе точките, а доказването на професията ще ти даде възможност да кандидатстваш. В крайна сметка обаче трябва да успееш да си осигуриш reference letter от работодателя за да докажеш стажа по професията си.

На въпроса за IELTS да задължителен е.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Няколко въпроса

Мнение от hadministratora »

dmashev написа:Намирам си в списъкът с професиите, моята от средното ми образование...
Проверих в NOC, мисля че българското средно-специално отговаря на изискванията им...
Може ли, на основата на това образование и на наличието на професията в списъка, да кандидатсвам по федералната процедура...
Образованието и професията не са едно и също. Списъка с професиите означава, че трябва да си работил някоя от тях независимо от образованието ти. Иначе казано, ако само имаш това образование, но не си практикувал професията не можеш да кандидатстваш.

dmashev написа:...ще ми донесе ли още някакви точки висшето ми образование?...
Да, висшето образование носи точки и дори мисля че няма значение в коя точно област е.

dmashev написа:...Имам сертификат по английски език City and Guilds/изкаран в Англия/, който е подобен на ИЕЛТС/има същите модули/.Каква е вероятността, да бъде признат от канадците?...
Малка. Виж повече инфо тук.
dmashev
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:33 pm

Re: Няколко въпроса

Мнение от dmashev »

Благодаря ви, за бързите отговори.
Относно IELTS, коя от двете версии, трябва да се изкара?Има ли значение, дали ще е general или аcademic?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Няколко въпроса

Мнение от hadministratora »

dmashev написа:Благодаря ви, за бързите отговори.
Относно IELTS, коя от двете версии, трябва да се изкара?Има ли значение, дали ще е general или аcademic?
Канадците искат general. Не знам дали ги бърка ако им знаесеш academic.
Публикувай отговор